• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Baza mieszanych składów cystern i ich modele

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
483 2 4
Czy w takim razie model Tilliga to ta sama cysterna co ta ze zdjecia, czy mimo podobieństw to nadal przemalowanka, pytam bo niestety typ 445R nic mi nie mówi a chciałbym stworzyć jakiś realny skład cystern.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.957 493 33
Ale może jednak dowiem się, jak się to czyta, bo ja nie mam pojęcia?
Ja też nie mam pojęcia, a pytanie traktuję jako kolejną prowokację, wątpię, żeby kolega @Piter75 naprawdę był zainteresowany odpowiedzią. Co nie zmienia faktu, że warto znać poprawną pisownię nazwy tej, mało w sumie znanej firmy.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.581 13 0

Artur_BJ

Aktywny użytkownik
Reakcje
468 8 0
Wczoraj trafiłem na ten wątek. Chciałbym bardzo podziękować Koledze @Gagar358 za bazę składów, a także Koledze @Piter75 za poszerzenie mojej wiedzy na temat wierności w odwzorowaniu modeli. Dzięki Wam będę mógł z dzieciakami na podłodze bawić się lepiej odwzorowanymi składami. Kolegów zapraszam też na mój kanał, bo pojawiają się czasem przeloty składów z cysternami. Nie mam jeszcze dostatecznie wiedzy, abym sam był w stanie uzupełnić taką bazę.

Pozwolę sobie na mały "wtręt filozoficzny" - takie wątki jak ten są bardzo potrzebne, żeby początkujący mogli lepiej zorientować się w taborze. Rok temu wagony pasażerskie V epoki dzieliły się dla mnie na zielone, czerwone, czasem całe czerwone i żółtawe (ten bagażowy :D). Dziś zwracam uwagę na okna, ich ilość, miejsce łamania, wywietrzniki, stopnie, układ skrzynek, ryflowanie i wiele innych rzeczy. Podobnie z tymi cysternami - mieszkam w miejscu, gdzie codziennie przejeżdża kilka składów z nimi. Bez Was w życiu nie miałbym szansy sam dojść w jakim dokładnie baniaku jadą oktany, być może nawet do mojej Skody :)

Podsumowując - taki wątek jak ten uczy zwracać uwagę na szczegóły, a także pomaga odpowiedzieć sobie na pytanie jaki poziom kompromisu modelarskiego/zabawkowego akceptujemy przy zakupach i robieniu zestawień na makiecie i na podłodze.
Dzięki Wam raz jeszcze!
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
103 1 0
Witam przeglądam wątek i nie znalazłem informacji czy model Roco nie znam nr katalogowego to fikcja.
Znalazłem na YT film z bardzo podobnym typem cysterny na pewno umiejscowienie zbiornika chyba na powietrze się różni oraz długość pomostu na górze zbiornika pomijam oznaczenia DEC GATX. . Można prosić znawców o opinię.
Jak domniemam, chodzi o cysternę z tego zdjęcia?
pobrane.jpeg-1.jpg

Względem polskiego wagonu jest to zwykła przemalowanka, producent chciał go upodobnić do 452R (Kolega na zdjęciach pokazał wagon 445R). Zresztą, z tego co pamiętam, konstrukcja Roco to w ogóle fikcja, wymyślona przez firmę wzorując się na podobnych niemieckich wagonach.

EDIT: I się wtrącę jeszcze. Powyżej mojego wpisu jest bardziej szczegółowa dyskusja, która u mnie pojawiła się dopiero po opublikowaniu mojej wiadomości o_O. Także przepraszam, jeśli komuś to szkodzi...
 
Reakcje
103 1 0
ten model w malowaniu PKP DEC to fikcja ale w malowaniu DB VTG to już pełnowartościowy model
A to ciekawe. Dałem się być może komuś zmylić, bo gdzieś widziałem właśnie wpis, że ten model to wymysł, a sam widziałem bardzo zbliżone wagony, ale były drobne różnice, jak np. umiejscowienie drabinek czy kształt podpór zbiornika, ilość spawów za to pasowała...
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.618 35 1
jelsi chodzi o oryginały to tych typów zbliżonych do siebie było kilka - w latach 70tych były produkowane w różnych fabrykach na zmowienie VTG i EVA. Rózniły sie szczegółami w zależności od producenta wagonu. Część miała pojemność 88 m3 a część 86 m3, ale były też 77m3, różnie montowane drabinki i itp.
 

Artur_BJ

Aktywny użytkownik
Reakcje
468 8 0
A więc i mnie się trafił mieszany skład na Brochowie:

Największe możliwości jego odtworzenia to:
- Trix 24213 dla cystern Lotosu
- Brawa 48765 dla cysterny z małym napisem GATX
- Igra Model - nie pamiętam numeru, ale dla cystern z dużym napisem GATX i podziałem cysterny na pięć części. Model fikcyjny dla polskiej kolei wg wcześniejszych postów, ale najbardziej chyba zbliżony z dostępnych
- Igra Model - też nie pamiętam numeru, ale dla jednej niebieskiej cysterny z mojego nagrania
- nie wiem jakim modelem można obsłużyć cysterny VTG z najwierniejszym zbliżeniem do oryginału.

Lokomotywy nie da się obsłużyć żadnym modelem, bo nie ma nigdzie Dragona, ale jak LOTOS to od biedy może być Traxx od ACME.
 

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
727 43 0
- Igra Model - nie pamiętam numeru, ale dla cystern z dużym napisem GATX i podziałem cysterny na pięć części. Model fikcyjny dla polskiej kolei wg wcześniejszych postów, ale najbardziej chyba zbliżony z dostępnych
- Igra Model - też nie pamiętam numeru, ale dla jednej niebieskiej cysterny z mojego nagrania.
Jeśli chodzi o cysterny Igry z dużym logo GATX to nie są nawet zbliżone do tych z filmu, więc odpada.
Igra niebieskie RTI Wagon to: 9621001, 96210015 (zestaw, więc ta bez logo JetA1) i 96210036. I to w sumie ciekawostka, bo dziś w Gdańsku tez widziałem w składzie Lotosu niebieską cysternę RTI Wagon, więc uaktualniam swoja bazę.

Na filmie jest jeszcze szara Slovwagon z zestawu Igra nr kat. 96210016
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 7
Tabor 2
Tabor 5
Tabor 63

Podobne wątki