• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Baza modeli PKP

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#1
Jak zapowiedziałem, dziś część pierwsza bazy modeli PKP dla programu GbbKolekcjoner. Zasadniczo dane zapisane są w pliku XML, więc dla programistów powinno być łatwo przełożyć na dowolny format (w miarę potrzeby) lub podpiąć pod stronę internetową.
Na obecnym etapie wciąż jest wiele braków i niejasności, niestety apele o pomoc (Fk-m , FMK )nie spotkały się ze zbyt szerokim odzewem (może wybrałem zły dział i Gadki-szmatki lub Hyde Park by lepiej zadziałały :roll: ).
Do rzeczy: baza modeli wagonów pasażerskich w epoce 3b zawiera kluczowe informacje o modelach, umożliwiając ich łatwe sortowanie i zestawianie. Cechy i wartości są zgodne z opisem na modelu (i normami PKP). Planowałem zunifikować bazy, jednak podział na odrębne epoki pokazuje także zmiany w oznaczaniu modeli i przede wszystkim generuje bazy krótsze niż 100 wpisów, co jest ograniczeniem wersji testowej-bezpłatnej programu. W ten sposób baza będzie dostępna dla szerszego grona kolekcjonerów.

Zwracam się z prośbą wskazanie błędów oraz uzupełnienie informacji o modelach zawartych w bazie lub w niej brakujących.

W modelach w epoce 3b wyróżniłem podepokę 3b/c dla wagonów z okresu 1956-58 (po zniesieniu 3 klasy lecz przed oznaczeniami zgodnymi z UIC)

Baza modeli wagonów pasażerskich w epoce 3c dodana zostanie wkrótce, na towarowymi w epoce 3 pracuję.
Modele pojazdów trakcyjnych wezmę na warsztat później jako indywidualne pliki, bo sam nie wiem czy lepiej dzielić je na epoki czy raczej trzymać w kupie (lub zrobić to i to).
Epoka 2 na zakończenie.

Nie przewiduję opracowania baz dla epok późniejszych, jako że nie posiadam zbyt wielu modeli z tego okresu, więc temat ich katalogowania nie jest zbyt palący a weryfikacji możliwy. Może mój przykład zachęci kogoś do dodania tego?

Last but not least: plik do zassania tutaj
Przyjemnego formowania składów!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 45
Tabor 6
Tabor 7
Tabor 5
Tabor 63

Podobne wątki