• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy - lyntog

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#22
Świetny temat i ciekawe maszyny, rys historyczny zawsze na plus. Marzy mi się taki Megaliner w H0, może kiedyś się go dorobię. PKS Dzierżoniów ciekawy ze względu na historię a MAN robi wrażenie designem. Stojące z tyłu Urbino 12 wygląda przy nim wręcz archaicznie mimo że wcale nie jest takie stare. ;)
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
899 6 2
#24
Dzisiaj prosto z Niemiec przyjechał do mnie kolejny Ikarus, całkiem możliwe, że to pierwsza sztuka w Polsce w tym malowaniu :D To oczywiście Brekina, numer katalogowy 59603. Wóz w odróżnieniu do poprzednich edycji posiada kołpaki na kołach, chociaż ja chyba zamienię te koła pomiędzy nim, a czerwonym :) Jakby ktoś się pytał gdzie go można kupić, to dla chętnych można zamawiać u Pawła @pj-pauli.

Kolor autobusu w rzeczywistości jest bardziej żółty niż zielonkawy. W sumie gdyby Brekina zrobiła bardziej pomarańczowy odcień to mielibyśmy niemal dokładnie malowanie PKS :)

IMG_5225.jpg
IMG_5226.jpg


W tej samej paczce przyszedł jeszcze jeden bardzo ciekawy model, ale o nim w następnym poście :)
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#27
Te Ikarusy naprawdę udały się Brekinie. Byłem zaskoczony dokładnością wykonania tego modelu gdy trafił w moje ręce. Jeśli chodzi o koła to jednak bardziej pasują mu charakterystyczne trilexy.
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
899 6 2
#29
Witam wszystkich w Nowym Roku ;)

flixbusy.jpg


I żeby zacząć jakimś mocnym akcentem modelarskim, dzisiaj prezentacja moich Flixbus-ów :) Od lewej - Rietze Neoplan Cityliner, AWM Setra S516 HD, Rietze MAN Lion's Coach L, Rietze MAN Lion's Coach L '17, Rietze Neoplan Skyliner, 2x AWM/Blackstar Setra S431 DT (wydania specjalne tylko na rynek włoski) oraz model metalowy produkcji Ironic Replicas Van Hool Astromega :) Oczywiście czekam jeszcze na Lions-a od Rietze, który ma się ukazać już niedługo :) W sumie gdyby nie trzy brakujące piętrowe Setry S431 DT miałbym wszystkie Flix-y, jakie się ukazały w modelach w naszej skali :)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#34
Piękna podkolekcja(y)(y)(y) ale jak mogę coś powiedzieć to nie jest tak do końca jak mówisz ..bo pokazałeś Fixbusy i Mainfernbusy ..A samych Setr 431 jest 6..
Jest parę Man Lions Coach..Neoplan Tourliner..inne Citylinery . Setry 516 .także to jeszcze nie koniec. :)
Niebawem ja zacznę pokazywać swoje zielone..:) ja z twoich nie mam 3
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
899 6 2
#35
Jeśli chodzi o autobusy w barwach Meinfernbus-a (przed ich połączeniem z Flixem) to masz rację :) Tak samo jeśli chodzi o starsze, niebieskie malowanie Flixbus-a :) W sumie mogłem sprecyzować, że chodzi mi o Flixbusy w aktualnym, zielonym malowaniu :)

Mnie brakuje tych modeli:

Pierwsza edycja w zielonym malowaniu (wyróżnia się przede wszystkim zielonym dachem):
flix_1.jpg


Druga edycja w zielonym malowaniu (praktycznie taki sam, jak powyższy, ale już bez nazwy Meinfernbus):
flix_2.jpg

Oraz trzeci model z serii dla Włochów, w malowaniu całkowicie zielonym malowaniu i z białymi kołpakami:
flix_3.jpg


A fotki swoich pojedynczo wrzucę niedługo :)
 

DarCBR125R

Aktywny użytkownik
Reakcje
54 0 0
#37
Oj. Zielonych Flixbusów jest bardzo dużo. Setra S431DT była jeszcze kilka innych modeli których nawet nie jestem w stanie określić, bo się różniły np. tablicą kierunkową, wiem bo sam posiadam np. Setrę S431DT w malowaniu takim z liściami, Setra S416GT-HD, Neoplan Tourliner Meinfernbusa, Cityliner 3 osiowy, Manów Lion's Coach w wersjach 3 osiowych było też trochę, Skyliner jeszcze w innym malowaniu był. Ogólnie posiadać całą kolekcję Flixbusa to jest sztuka, mnie niestety nie puszczają finanse ostatnimi czasy więc trochę się tego ukruciło. Jednak wydaje mi się, że posiadam trochę tych modeli i zbieranie ich jest nielada wyzwaniem ;)
49398556_2303105399700256_1234361050975961088_n.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
899 6 2
#39
@DarCBR125R, też piękna kolekcja : ) Masz nawet jeden model, którego ja nie mam:

flix_awm.jpg


Masz więcej modeli, bo uzbierałeś jeszcze całą gromadę Meinfernbus-ów, których ja akurat sobie odpuściłem, bo ta firma już nie istnieje - połączyła się właśnie z Flixbus-em. Podobnie w przypadku niebieskich Flixbus-ów - po połączeniu obu firm wszystkie przemalowano na zielono :)

PS: Jakbyś kiedyś chciał się pozbyć tej Setry (albo zamienić się za coś innego) to koniecznie daj znać :D
 

DarCBR125R

Aktywny użytkownik
Reakcje
54 0 0
#40
@DarCBR125R, też piękna kolekcja : ) Masz nawet jeden model, którego ja nie mam:

Zobacz załącznik 620516

Masz więcej modeli, bo uzbierałeś jeszcze całą gromadę Meinfernbus-ów, których ja akurat sobie odpuściłem, bo ta firma już nie istnieje - połączyła się właśnie z Flixbus-em. Podobnie w przypadku niebieskich Flixbus-ów - po połączeniu obu firm wszystkie przemalowano na zielono :)

PS: Jakbyś kiedyś chciał się pozbyć tej Setry (albo zamienić się za coś innego) to koniecznie daj znać :D
Niestety zbierać modele tego przewoźnika nie jest łatwe :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki