• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO skleja

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Astro, jeśli szukasz dla siebie to przepatrz takie strony jak:
To, że modeli jest zatrzęsienie to wiem - siedzę w 3d od 96 roku i pamiętam jak powstawały takie platformy jak turbosquid czy cgtrader, zresztą wystawiałem tam swoje modele. Tu raczej chodzi o własny model - różnica mniej więcej taka jak pomiędzy sklejeniem Pragi z SDV a kupnem Pragi z Igry.... Aby zbudować model, trzeba się go naoglądać, dobrze poznać, przy okazji czegoś nauczyć - np. jak działają i po co są poszczególne jego części.
Tak dla zobrazowania - mój model z 2006 roku:
audi_r8_c_08.jpg
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
To, że modeli jest zatrzęsienie to wiem - siedzę w 3d od 96 roku i pamiętam jak powstawały takie platformy jak turbosquid czy cgtrader, zresztą wystawiałem tam swoje modele. Tu raczej chodzi o własny model - różnica mniej więcej taka jak pomiędzy sklejeniem Pragi z SDV a kupnem Pragi z Igry.... Aby zbudować model, trzeba się go naoglądać, dobrze poznać, przy okazji czegoś nauczyć - np. jak działają i po co są poszczególne jego części.
Tak dla zobrazowania - mój model z 2006 roku:
Zobacz załącznik 872899
Zgadzam się z Tobą. Właśnie to lubię w modelarstwie. Nauka i doświadczenie przez zabawę.
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
No i pięknie wyszło(y)(y)(y)
Ale coś mi się wydaje, że tyle co rozładowany z transportu z STZ w Stalingradzie;)
Bo jakiś takiś czyścioch jest:eek:

Pozdrawiam,
Łukasz
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Blaszki dodają "pazura" modelowi, świetnie z nimi wygląda i fajny pomysł aby wyostrzyć detale z którymi nie radzi sobie drukarka.

Bo jakiś takiś czyścioch jest:eek:
Przecie widać że nówka dopiero co na testy zjechał :). Chwila moment i będzie brudasek jak ma być :).
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Włazy piechoty w BWP1 wydają się być mocno przeskalowane, drzwiczki gniazd strzelniczych piechoty raczej ok.
Przydała by się drewniana kłoda na tył która pomogała w nakładaniu gośienicy a te niestety dość często spadały zwłaszcza podczas operowania drugim przełożeniem kierownicy ( wailantu) w terenie. Lufy działka przeważnie były uniesione do góry bo zdarzało się że zrywała się blokada bambuły a przeważnie jeździło się przy otwartych włazach a nie na bojowo bo widoczność przez pmpo też była raczej słaba w związku z czym istniało rezyko że kierowca i dowódca wozu siedzący z tyłu stracą głowę.
Byłem kierowcą takiego w 17WBZ w 2002/2003 wiele ciekawych rzeczy można by jeszcze napisać ale nie chcę zaśmiecać wątku koledze.
Robota jak zwykle świetna
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Dzięki za miłe memu ego komentarze... :D

Bo jakiś takiś czyścioch jest:eek:
Chwila moment i będzie brudasek jak ma być :)
No właśnie nie wiem - ma to być docelowo eszelon, względnie część pojazdów, a zapowiada się co najmniej 40 szt (BWP - 4 szt, T-55 12 szt, T-72 2 szt, Dana 3 szt, Goździk z 6 szt, PT-76 - z 6 szt, Grad na Uralu 8 szt, do tego jakiś pojazd techniczny, ciężarówki, sanitarki, cysterny... ) pewnie wyjdzie z 50-60 modeli - mają stać na placu jednostki - a z tego co pamiętam jak odwiedzałem jednostki - najpierw w Braniewie, potem w Koszalinie - wszystko stało czyste. Brudasy wydaje mi się, że zjeżdżały tylko z poligonu a i pewnie zaraz były myte. Jak ktoś ma zdjęcia takiego sprzętu z lat 80-tych to chętnie zobaczę. Mały chłopak wtedy byłem to i mogę źle pamiętać.

Włazy piechoty w BWP1 wydają się być mocno przeskalowane
No więc patrzę na blueprinty i wszędzie są takie wielkie i grubaśne. Przynajmniej w proporcji do samego korpusu - być może tutaj ktoś nawalił i zrobił złe proporcje. Ale z pewnością nie będę poprawaiał - jeden Bewup pomalowany schnie, drugi czeka na sklejenie - każdy następny będzie mój własny z druku. Wtedy się pochylę nad problemem i wszystko wyjdzie.

Przydała by się drewniana kłoda na tył która pomogała w nakładaniu gośienicy
będzie i kłoda.

Lufy działka przeważnie były uniesione do góry bo zdarzało się że zrywała się blokada bambuły
Tu za późno trochę, lufa przyklejona zamalowana... Jak się uda ją ruszyć to może poprawię.
Byłem kierowcą takiego w 17WBZ w 2002/2003 wiele ciekawych rzeczy można by jeszcze napisać ale nie chcę zaśmiecać wątku koledze.
A zaśmiecaj - jak napisałem kilka postów wcześniej - modelarstwo to nauka przez zabawę - w tym historii - nie koniecznie książkowej.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Cały czas w temacie militarnym lat 80-tych.
Danusia dostała kolorów
PSX_20220225_015354.jpg

Ponadto Jeden z Urali otrzymał numery i białe końcówki zderzaków
Te kalki to kolejna porażka - tym razem kupione na allegro z Polski Model - i albo nie umiem kłaść kalek, albo coś z nimi nie tak. Po położeniu na lakier połysk nie wyglądają źle, ale po nałożeniu matu zaczynają srebrzyć... Ciężka sprawa... chyba będę musiał poszukać innego źródła...
PSX_20220225_015334.jpg
PSX_20220225_000256.jpg
PSX_20220224_235813.jpg
PSX_20220224_235948.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Moja mała armia ludowa rośnie w siłę. Doszły dwa stary 266 skrzyniowe z plandeką.

PSX_20220303_015339.jpg
PSX_20220303_015407.jpg

PSX_20220303_015327.jpg
PSX_20220303_015422.jpg
PSX_20220303_015354.jpg

Jednak mam rozkminę w kwestii kolorów. Próbuję różnych opcji i każda w zależności od światła, kaprysu matrycy, pory dnia (i nocy) wygląda inaczej. Z doświadczenia wiem, że (nie tylko w modelarstwie) kolory zielone są najtrudniejsze do skalibrowania - postrzeganie ich jest najbardziej zróżnicowane przez nasze oczy i tu nawet paleta RAL nie pomoże.
Przypomina mi się zawsze dowcip, gdzie koleżanki pytają laskę:
- Jak wczorajsza randka? W co byłaś ubrana?
A ona wymienia, że miała oliwkowe szpilki, butelkową spódnicę, jaśminową bluzkę, pistacjową marynarkę, a do tego seledynową apaszkę... W tym samym czasie kumple pytają o to samo:
- A jak była ubrana?
A on:
- Nooo... na zielono...
No więc moja armia jest zielona. A patrząc po zdjęciach sprzętu i sięgając do wspomnień, gdzie naoglądałem się w jednostce koszalińskiej tego sprzętu, wciąż nie jestem zdecydowany...
tu mam odpowiednik Tamiya XF-61 (dark green) - tak są pomalowane oba stary 266 z plandeką (na czarnym podkładzie) oraz cysterna (na zielonym podkładzie)
XF-61-Dark-Green-23ml-Tamiya-81361-acrylic-paint_81361_77de18cfcb10ed60dbe72cc7914f6d0e.jpg
f-star-266-z-wojska-stan-jak-nowy-pod-zabudowe-6x6.jpg
i nieco wyblakły
266 wywrotka.jpg
A tu jak mi się zdaje (bo jeszcze nie dotarła) Tamiya XF-62 (oliwkowy)
XF-62-Olive-Drab-10ml-Tamiya-81762_Tamiya-81762_97e5f60ed35cb99c18831b4bb2a86c79.jpg
star-266-podkarpackie-rzeszow-127440702.jpg
Oczywiście te obrazki w ogóle nie oddają tego co wychodzi na modelu...

Ponadto czeka mnie jeszcze malowanie zderzaków i nadkoli, bo czarne, o ile w ogóle bywały, to rzadko. Gdzieś kojarzę, ale pewnie przemalowanka cywilna.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 18

Podobne wątki