• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów szutrówek typu 411V

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.135 28 6
To zależało chyba od "właściciela" wagonu. Pojazdy w ramach pociągów drogowych były żółte, reszta tlenkowa.

Czy szutrówki żądzą się innymi prawami od węglarek, cemenciarek - przytoczono zapowiedź ze strony producenta? Czy można liczyć na normalną dostępność (pewnie nie)?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.423 463 29
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Ale stare szutrówki były używane przez PKP od bardzo dawna i nikt ich nie przemalowywał po wprowadzeniu nowych numerów wg UIC. Wagony 411V były dopiero budowane i, zdaje się, przeznaczone dla wydzielonych (ale w ramach PKP) Przedsiębiorstw Robót Kolejowych (PRK) - być może dlatego postanowiono je odróżnić innym malowaniem od wagonów techniczno-gospodarczych używanych przez PKP do codziennego utrzymania i mniejszych napraw. Ale to tylko moje spekulacje...
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.252 32 10
AM 600027 – Zestaw 2 wagonów 411Vb .Fads (WWya), PKP (Stacja Wałbrzych Gł., DOKP Wrocław) ep. IVa (REV 1974),
AM 600028 – Zestaw 2 wagonów 411Vb Facc, PKP [P], PRKiI Wrocław (St. mac Wrocław Kuźniki, CZ Wrocław) ep. Vc (REV 2006),
AM 600029 – Zestaw 2 wagonów 411Vb Facc, PL-PKPC, PKP Cargo, ep. VI (REV 2017),
AM 900016 – Zestaw 2 wagonów 411Vb Ua-vx, PKP , DOM Grudziądz (Stacja Naterki) ep. Va (REV 1990).
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.874 86 0
Popyt może i byłby... Nie tylko epoka jest ważna ale i przydział.
Ale Koledzy uważają ten przydział za historycznie nieprawdziwy, czy po prostu nie pasujący do poprzedniego wypustu? Dla mnie on jest trochę z czapy... czyżby skończyły im się numery z Krakowa :D

IVa (1 zestaw) były dotychczas z St. Marcinkowice, DOKP Kraków.
IVb (2 zestawy) miały przydział Stacja Krzeszowice, DRKP Kraków, DOKP Południowa.

Ale nie wybrzydzam, bo ten zestaw stanowi 1/3 całego asortymentu wagonów Albert Modell w epoce IVa :D
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.252 32 10
Ale Koledzy uważają ten przydział za historycznie nieprawdziwy, czy po prostu nie pasujący do poprzedniego wypustu?
Raczej nie pasujący do lokalnego patriotyzmu :)

Dla mnie on jest trochę z czapy... czyżby skończyły im się numery z Krakowa
Zasadniczo żaden zestaw 411V nie pasuje do innego: ideą jest odwzorowanie różnych schematów opisu, raczej niż stworzenie jednolitego składu odwzorowującego rzeczywisty pociąg.
Nawet w przypadku niebieskich PKP Cargo daty rewizji (i związane z tym różnice w oznaczeniach) są odległe o około 2 lata. Oczywiście z odległości 2 lat świetlnych podłogowy skład z niebieskimi wagonami jest ok.

Dla Krakowiaka sa dwie opcje: połączenie kilku zestawów w pociąg zbiorczy do/z kamieniołomu (bo skądś trzeba wziąć tłuczeń na potrzeby okolic stacji macierzystej wagonu), lub krótki dwuwagonowy pociąg roboczy wyobrażający okolicę sentymentalnie bliską.
 

404W Eaos

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 9 0
Raczej nie pasujący do lokalnego patriotyzmu :)



Zasadniczo żaden zestaw 411V nie pasuje do innego: ideą jest odwzorowanie różnych schematów opisu, raczej niż stworzenie jednolitego składu odwzorowującego rzeczywisty pociąg.
Nawet w przypadku niebieskich PKP Cargo daty rewizji (i związane z tym różnice w oznaczeniach) są odległe o około 2 lata. Oczywiście z odległości 2 lat świetlnych podłogowy skład z niebieskimi wagonami jest ok.

Dla Krakowiaka sa dwie opcje: połączenie kilku zestawów w pociąg zbiorczy do/z kamieniołomu (bo skądś trzeba wziąć tłuczeń na potrzeby okolic stacji macierzystej wagonu), lub krótki dwuwagonowy pociąg roboczy wyobrażający okolicę sentymentalnie bliską.
Za może będzie inna opcja. Skład 411V i 418V. Ja 2 takie przykłady podesłalem do PMR.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.874 86 0
Taki składzik SM42-2140 Strabag i 411V uchwycony dzisiaj: KLIK. Nie wiem, jakiego typu są te dwa wagony na końcu - ktoś wie?

[EDIT] 426V [/EDIT]
 
Ostatnio edytowane:

Adonis

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
Czy wagon Albert Modell 411VB ma ruchome elementy do wyładowania ładunku na tor?
Posiadam z firmy Fleischmann, Lima, Märklin, Piko, Roco. Wszystkie, które mam, mają funkcję rozładunku.
 

Podobne wątki