• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ŁKMK - II Wystawa Makiet Kolejowych - Łódź Fabryczna 10 - 12 maja 2024 roku

ESM

Znany użytkownik
Reakcje
1.027 5 0
#82
@ESM, dziękuję koledze za relację z wystawy! Mam pytanie kto jest autorem lokomotywy ET42-007? Prezentuje się wyśmienicie, a obecność obok jeszcze ET41 potęguje efekt realizmu (y) W części pierwszej wspaniałe te moduły z mostami. W ogóle co tu dużo gadać, rewelacja!
Niestety nie wiem. Trzeba by zapytać autora zdjęć ze stowarzyszenia ESM.
Ja tu tylko sprzątam. :p Umieszczam materiały, które mi przesłano. :cool:
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.987 505 29
#85
Nazwa Paproki zobowiązuje nie oczekuj nic lepszego od tej stacji ktoś ja zrobił ktoś ją tak nazwał :). Jak bedzie poprawione i stacje będzie odpicowana jak trzeba w standardzie wiadomym to zmienimy nazwę na Idealin.
Śmiała teza jak na dość młodego stażem członka klubu.
Czekam na Waszą idealną stację której budowa ździebko się ślimaczy.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.569 45 1
#87
Bardzo ładny dźwig, platforma i ładunek :)

Jako, że kilaka razy razy wysyłaliśmy w pracy podobny ładunek o masie ok 5ton podobnym dźwigiem przekażę kilka sugestii do wykorzystania:
1. dźwig na tej scence ma nierozłożone podpory (wiem oczywista uwaga)
2. przy takiej skrzyni użyli by trawersu by nie ściągało lin/pasów do środka (super szczegół do dorobienia) - ilustracja
3. w scence dźwig nie ma gdzie odstawić ładunku, ani skąd zabrać - zakładam, że się dźwig próbnie rozkłada :)
(dźwigi tylko lekkie ładunki podnoszą na duży pochyleniu wysięgnika),
4. najbezpieczniej przy dużym ciężarze jest rozłożyć się dźwigowi tyłem do ładunku,
5. gdy rozładowują duży ciężar z tira na plac to naczepa podjeżdża w miejsce odstawienia,
dźwig tylko podnosi i auto odjeżdża, później tylko opuszczają
-w tej scence wiarygodnej byłoby gdyby ciągnik był sprzęgnięty z przyczepą,
6. z tego ustawienia dźwig też nie poda na wagon.
nie ma być to krytyka tylko tylko pomoc -bo wykonanie piękne i można jeszcze coś poprawić
Tak to w założeniu miało wyglądać! Mniej-więcej. ;)
DSC_0240 (2).JPG

Jednak tym razem, żurawie się rozjechały i biedna Tatra pozostała sama na placu boju. Przy następnej prezentacji, postaram się dograć wszystkie wspomniane przez Kolegę @M.A.feldbahn szczegóły, bo Tatra ma nawet rozkładane podpory, ale zwyczajnie mi to umknęło.
 

xTOMOx

Użytkownik
Reakcje
40 33 9
#89
Ciekaw jestem kto był pomysłodawcą tego osobliwego... motywu:ROFL: Akurat zwróciłem na to uwagę przeglądając zdjęcia na profilu Klubu na Facebooku.
Z garaży może powstać "Bar Skorpion" Jak dla mnie reklama akceptowalna :)
Super klimat i foty, następnym razem wbijam.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
210 0 0
#93
Przestrzenie są duże ale sa problemy z ich zagospodarowaniem jak lampy, wskaźniki/chodniki dla niepełnosprawnych itp. Z waszą lokalizacja mieliśmy ból głowy do samego początku imprezy bo pewne informacje dostaliśmy dosłownie godziny przed impreżą. Ale się udało wszystko się zmieściło i wszyscy zadowoleni. Nie wiem jak będzie za rok ja z mojej strony moge powiedzieć, że jest to wyzwanie i kosztuje sporo wysiłku.
Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy wyzwaniem jako kolejka 5".
Musi być wszystko przemyślne od bezpiecznego rozmieszczenia do możliwości rozładunku, ale Wa się to udało (y) brawo :). ...miło, że jest zadowolenie;)
My także mamy duże wyzwanie by dbać o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych jako pasażerów kolejki. Fajnie, że podesłaliście maszynistów którzy dali chwilę wytchnienia - w sobotę i niedzielę jeździły jednocześnie 2 składy by kolejki oczekujących rozładować.

ŁF-08.jpg


Zdarzało się pociąg już ruszał, a mama na siłę chciała dziecko jeszcze dołożyć, albo rodzic posadzi wystraszone małe dziecko na wagonie, a dziecko gdy ruszamy zmienia zdanie i schodzi z wagonu o_O. Był też napruty 20-latek który chciał wskoczyć na dach wagonu towarowego podczas jazdy - nie przeszkadzało mu, że w pociągu są dzieci :eek: - wagon wykoleił i sam uciekł. - musimy cały czas być czujni...
 
Ostatnio edytowane:

xTOMOx

Użytkownik
Reakcje
40 33 9
#94
Kurvinoks :D lubiący swoje gunwo :ROFL: dobry motyw na rozkminę, spodziewałem się późniejszego oświecenia, gdy tylko fotę zobaczyłem.
Czekam na moduły i sierpniowe wydarzenie w Łask-u.
Pozdrowionka.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
488 0 0
#98
W imieniu całej obsługi Wąskotorowej Kolei Polowej chciałbym serdecznie podziękować organizatorom za trud włożony w organizacje , a uczestnikom za pokaz wspaniałych makiet , modeli itp .
Miejsce jak najbardziej klimatyczne , dla tego typu imprez , aż prosiło by się aby makieta kolejowa w tym miejscu gościła na stałe .
Nie mniej przestrzeń zachęca do rozbudowy układów torowych .
Muszę też pochwalić publiczność , bardzo zdyscyplinowana cierpliwa , poza jednym incydentem wszystko przebiegło jak należy .
Pozdrawiamy wszystkich i do zobaczenia na następnej imprezie .
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
19.115 216 0
Byłem tylko na chwilę, ale załapałem się na służbę na Szadku (bez szkolenia, rachu ciachu), nawet mi to wyszło, tym bardziej, że to już końcówka nocnej sesji była.
Gratulacje dla organizatorów i wystawców, w przyszłym roku będę na dłużej, tym bardziej że miasto Łódź zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, ogromne zmiany na plus od mojej ostatniej wizyty.
Kto nie był, niech przyjeżdża. Noclegi polecam w Hotelu Stare Kino na Piotrkowskiej.

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w organizację tej imprezy.
 

Podobne wątki