• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ŁKMK - II Wystawa Makiet Kolejowych - Łódź Fabryczna 10 - 12 maja 2024 roku

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.247 165 19
#41
Super.
Dzięki uczestnikom. Pozdrawiam odwiedzających.
Oby do następnego.


PS
Mógłbym napisać, że marudzącym na cokolwiek, ale nie wystawiającym się na imprezie, polecam spróbować.
A tym, co się zastanawiają, tym bardziej polecam spróbować.
Najgorszy pierwszy raz, potem choroba postępuje.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.130 387 20
#43
Mógłbym napisać, że marudzącym na cokolwiek, ale nie wystawiającym się na imprezie, polecam spróbować.
Jak wiesz Robercie, od czasu do czasu wystawiam się i wiem jak to jest budując moduły, sklejając elementy na moduły, a i uruchamiając modele samochodów... Staram się dopasować wielkość elementów do skali... ;)
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.811 90 4
#48

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
9.346 18 0
#49
Kilka zdjęć ode mnie. Nadmienię, iż zamieszczę trzy wpisy z imprezy. Na początek zdjęcia, na których starałem się pokazać wycinki makiet
w różnych skalach. Ten wpis oznaczyłem 1/3. Entuzjaści modelarstwa sami odgadną, z którą skalą mają do czynienia.

2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.jpg
1A.JPG

"Parę osób" jednak przyszło.
1.jpg

Czym obecnie żyje kolejowa Łódź?
14.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.130 387 20
#52
Specjalnie dla Maćka @mafo , ujęcie z innej perspektywy, które może pomoże rozwiać wątpliwości. ;)
Odnośnie marki samochodu, to już ustaliliśmy, że się pomyliłem, ale to zdjęcie pokazuje jak wielka jest ta naczepa w stosunku do Tatry, albo jak Tatra jest mała w stosunku do naczepy. A rozumiem, że naczepa to oryginalny produkt Herpy. Gdzieś skala uciekła w produkcji modelu.
 

Margo_23

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#55
Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy wieczorem do domu. Dziękujemy bardzo za wspólną zabawę, (ja jeszcze za zwiedzanie Łodzi i pomoc w doskonaleniu umiejętności prowadzenia składu). Organizatorom gratulacje za rozmach i przygotowanie imprezy!!! Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia!!! Gosia i Jacek
 
Reakcje
212 0 0
#56
W imieniu drużyny kolejki wąskotorowej 5” dziękujemy organizatorom za zaproszenie na imprezę i udane spotkanie. Było bardzo sympatycznie,
… a jaka tam przestrzeń ... :)

I poniżej parę zdjęć z naszej strefy.
ŁF-00.jpg
ŁF-01.jpg
ŁF-02.jpg
ŁF-03.jpg
ŁF-04.jpg
ŁF-05.jpeg
ŁF-06.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.644 77 6
#57
W imieniu drużyny kolejki wąskotorowej 5” dziękujemy organizatorom za zaproszenie na imprezę i udane spotkanie. Było bardzo sympatycznie,
… a jaka tam przestrzeń ... :)

I poniżej parę zdjęć z naszej strefy.
Zobacz załącznik 1052502 Zobacz załącznik 1052503 Zobacz załącznik 1052504 Zobacz załącznik 1052505 Zobacz załącznik 1052506 Zobacz załącznik 1052507 Zobacz załącznik 1052508
...z tego co widzę, to w Piotrkowie i tu układ toru był zbliżony. W Piotrkowie wypełniał cały dziedziniec, a tu prawie znikł w otoczeniu...
Ale nic jakoś o wrażeniach i frekwencji ( poza odczuciami);)

Pozdr,...
 

thewald

Aktywny użytkownik
Reakcje
222 0 0
#58
Było bardzo sympatycznie,
… a jaka tam przestrzeń ... :)

I poniżej parę zdjęć z naszej strefy.
ogromny dworzec i ta jego wielka przeszklona pusta przestrzeń,
aż się prosi o zagospodarowywanie takimi imprezami,
a atmosfera była niesamowita,
Waszą strefę nawiedzałem dwukrotnie, podziwiam za ekstra modele i ciężką pracę z najmłodszymi podróżnikami :)
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.811 90 4
#59
...z tego co widzę, to w Piotrkowie i tu układ toru był zbliżony. W Piotrkowie wypełniał cały dziedziniec, a tu prawie znikł w otoczeniu...
Ale nic jakoś o wrażeniach i frekwencji ( poza odczuciami);)

Pozdr,...
Wrażenia.
Przepraszam, ale Piotrków się nie umywa, albo inaczej to nie ten sam rodzaj spotkania, całkiem inny klimat, bardziej rodzinny.
Po drugie modelarstwo, modelarstwem, ale ten kontakt z realną koleją, gdy w perony wjeżdża EP07-391 w oryginalnym malowaniu i na dodatek nie może odpiąć składu choć dociska na szynie na dwu pantografach, bo jakiś osiłek w Warszawie przesadził ze skręceniem, a na dodatek lokomotywa nie posiada na wyposażeniu prostych narzędzi jak młotek, czy kawałek rurki jako przedłużki.
Do tego zorganizowana wycieczka do Punktu Utrzymania Taboru ŁKA, spacer ul. Piotrkowską z przemiłą przewodniczką.
Szczególne podziękowania dla Pana Zbigniewa Szafrańskiego i Pana Macieja Grasewicza, za pomysł i realizację.
Zbyszek i Maciej to dwaj cisi bohaterowie, rzec by ojcowie założyciele, którym się naprawdę chciało mimo biurokratycznych przeszkód, gdyż zorganizowanie takiej imprezy na funkcjonującym dworcu to zdecydowanie nie to co w sali gimnastycznej pustej szkoły.
Oczywiście podziękowania dla wszystkich uczestników reprezentujących większość modelarskich skal z całej Polski i wszystkim których nie wymieniłem, bez których tak wielkie przedsięwzięcie by się nie odbyło tak sprawnie, bez zgrzytów, problemów, w naprawdę koleżeńskiej, wręcz rodzinnej atmosferze.
Prywatnie dziękuję "braciom mniejszym" z TT za pomoc w załadunku barierek, dzięki wam byłem przynajmniej godzinę wcześniej w domu ku radości żony i kocurów.
Kilka fotek bo na więcej mogę nie mieć czasu.
Fa002.jpg
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.644 77 6
#60
Wrażenia.
Przepraszam, ale Piotrków się nie umywa, albo inaczej to nie ten sam rodzaj spotkania, całkiem inny klimat, bardziej rodzinny.
Po drugie modelarstwo, modelarstwem, ale ten kontakt z realną koleją, gdy w perony wjeżdża EP07-391 w oryginalnym malowaniu i na dodatek nie może odpiąć składu choć dociska na szynie na dwu pantografach, bo jakiś osiłek w Warszawie przesadził ze skręceniem, a na dodatek lokomotywa nie posiada na wyposażeniu prostych narzędzi jak młotek, czy kawałek rurki jako przedłużki.
Do tego zorganizowana wycieczka do Punktu Utrzymania Taboru ŁKA, spacer ul. Piotrkowską z przemiłą przewodniczką.
Szczególne podziękowania dla Pana Zbigniewa Szafrańskiego i Pana Macieja Grasewicza, za pomysł i realizację.
Zbyszek i Maciej to dwaj cisi bohaterowie, rzec by ojcowie założyciele, którym się naprawdę chciało mimo biurokratycznych przeszkód, gdyż zorganizowanie takiej imprezy na funkcjonującym dworcu to zdecydowanie nie to co w sali gimnastycznej pustej szkoły.
Oczywiście podziękowania dla wszystkich uczestników reprezentujących większość modelarskich skal z całej Polski i wszystkim których nie wymieniłem, bez których tak wielkie przedsięwzięcie by się nie odbyło tak sprawnie, bez zgrzytów, problemów, w naprawdę koleżeńskiej, wręcz rodzinnej atmosferze.
Prywatnie dziękuję "braciom mniejszym" z TT za pomoc w załadunku barierek, dzięki wam byłem przynajmniej godzinę wcześniej w domu ku radości żony i kocurów.
Kilka fotek bo na więcej mogę nie mieć czasu.
Zobacz załącznik 1052523
Tomek, zdaje sobie sprawę z biurokracji i realiów z jakimi musieli zmierzyć się wspomniani przez Ciebie "cisi bohaterowie". Poprostu miejscówka ma inny charakter, przez co i odbiór tego co widzę jest inny. A 1:1,1:5 i 1:87 które spotkaly się w jednym miejscu..., cóż niepowtarzalne ( zbyt często)...

Pozdr,...
 

Podobne wątki