• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Czy wiesz? Zakupy w dziale giełda oraz reakcje administracji na zgłoszenia o nieuczciwych sprzedawcach.

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#82
Małe ostrzeżenie przed osobą o nicku tomek67.
Dał na forum ogłoszenie że chce kupić konkretny model lokomotywy. Napisałem mu wiadomość że mam i mogę sprzedać oraz za ile. Ustalamy szczegóły wysyłki i przelewu. Ostatecznie przelewu brak. Na moje kolejnych kilka wiadomości z pytaniami o transakcję zero odpowiedzi. Nie miałbym żalu jakby wycofując się to napisał, bo takie przypadki miałem i rozumiem. Ale jak ktoś ma przelewać pieniądze i tego nie robi a później nie potrafi nawet się odezwać i napisać kilka słów wytłumaczenia, to jest to dziecinne.
 

PrzemekM

Użytkownik
Reakcje
306 3 0
#83
Nie polecam zakupów u użytkownika @Marcin Kempa . Wystawił na sprzedaż centralkę dr5000. Po potwierdzeniu w wiadomości prywatnej, że przedmiot jest nadal aktualny, zleciłem przelew z aplikacji na następny dzień, po czym otrzymałem wieczorem wiadomość że oferta nieaktualna. Minimum kultury i dobrego wychowania nakazywałoby chociaż napisać sorry. Jak widać na screenie nie wszyscy wynieśli z domu dobre maniery...
1000012224.jpg
1000012486.jpg 1000012487.jpg 1000012488.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.667 11 0
#85
Wystawił na sprzedaż centralkę dr5000.
Kiedyś już ta centralka była. Mój klient chciał kupić i też okazało się, że nie jest już aktualna. Po dwóch lub trzech miesiącach wypływa znowu - nie wiem czy ta sama czy ktoś ma ich kilka i sytuacja się powtarza z innym użytkownikiem. Ciekawe.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#87
Kolego nie było od Ciebie żadnej odpowiedzi na temat płatności czy potwierdzenia, że wysyłasz pieniądze. Nie zapłacił nikt więcej, ale centralki poszły do jednego klienta z którym był kontakt.

Screenshot_2023-07-08-09-09-38-299_com.android.chrome.jpg
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#89
Czy mi się wydaje, czy wkleiłeś zrzut ekranu który udowadnia że jesteś nie poważny?
Bo chyba poważne nie jest anulowanie czyjejś chęci zakupu po kilku godzinach. Nie każdy siedzi cały czas w internecie.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.296 3 0
#90
Trafił mi się taki kupujący na olx.
Sobota po godz 23 pyta o przedmiot, a niedziela około 9 rano wystawia negatywa "brak kontaktu"
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#91
Najwidoczniej niektórzy siedzą non stop w internecie i myślą że skoro oni mogą to i inni też. I dlatego odpowiedź na wiadomość powinna być najlepiej natychmiast.
A tymczasem ludzie wykonują różne zawody, gdzie czasem nie ma możliwości nawet i wiele godzin spojrzeć do sieci chociażby przez telefon.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#93
J1974H0, i co, fajniej ci się zrobiło że w odwecie dałeś mi ocenę? Ostatnio co chwila kogoś strofujesz że pisze w jakimś wątku wpisy nic nie wnoszące do tematu. Skoro sam to robisz, to dostałeś ocenę za to. Urażona duma spowodowała szczeniackie zachowanie dawania oceny w odwecie? Jak dzieci, jak dzieci... Ciekawe, że na żywo zachowujecie się inaczej później.
Najlepiej samemu sadziś farmazony, a za ocenę negatywną dać w odwecie taką sama ocenę za pierwszy lepszy wpis. :) Ale mnie to nie boli, bo prawie każdą ocenę negatywną mam od takich jak ty, co dali mi to w odwecie.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#99
Z tego co pamiętam napisałeś do sprzedającego wiadomość przede mną. Tym bardziej nie rozumiem jego zachowania i pisania do mnie, że przedmiot jest dostępny i wysyłania danych do przelewu. Dla mnie jest to wyłudzanie kasy. Gdyby nie to, że już raz się przejechałem na zakupach na forum i zlecam przelewy na następny dzień z możliwością anulowania, to teraz bym się musiał prosić o zwrot kasy, albo byłbym lżejszy o osiem stów. Liczyłem że gość się jakoś zachowa i napisze chociaż sorry, ale jak widać w każdej grupie społecznej znajdą się chwasty.
Żadna wyłudzanie pieniędzy, bo pieniędzy nie wysłałeś, więc hamuj się! Rzekomo zleciłeś przelew i tak napisałeś na forum, a pieniądze nigdy nie dotarły, więc kto kogo oszukał? Pokaż jakiś zrzut ekranu gdzie informujesz mnie, że wysłałeś pieniądze! Nie było od Ciebie żadnej informacji, że zleciłeś przelew, więc nie kłam! W tamtym czasie miałem problemy finansowe i zależało mi na szybkiej sprzedaży, a nie wymianie korespondencji, więc skoro Artur zadeklarował się, że chce kupić dwie sztuki i odebrać osobiście, to podjąłem decyzję o sprzedaży jemu. To mój towar i mogę go sprzedać komu chcę. Nazywanie mnie z tego powodu oszustem na ogólnopolskim forum jest zniesławieniem i poważnie zastanawiam nad złożeniem pozwu! Daje Ci czas 48 godzin na usunięcie wpisu, inaczej spotkamy się w sądzie.

Marcin Kempa
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
On nie usunie tego wpisu (nie ma takich możliwości), a ja go przeoczyłem. Przepraszam. Już usuwam.