• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Czy wiesz? Zakupy w dziale giełda oraz reakcje administracji na zgłoszenia o nieuczciwych sprzedawcach.

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#61
Witam i wnoszę wniosek o obowiązkowe dopisywanie w ogłoszeniach w dziale giełda preferowanych metod płatności.
Przelew, Euro konto, pobranie, Pay Pal.
Za każdym razem muszę pytać o formę płatności. Z racji tego, że na co dzień mieszkam w DE polskiego konta nie posiadam, więc zwykły przelew u mnie odpada.
Zatem wnioskuję o obowiązkowe umieszczanie metody płatności w ogłoszeniach w dziale giełda.

Pozdrawiam
Adam
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#62
Niedługo pojawi się nowy regulamin działu giełda. Pewnie wiele osób nie będzie zadowolona ale biorąc pod uwagę co się wyprawia na giełdzie i jakie potem zgłoszenia do nas docierają regulamin musi się zmienić .
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
#63
Jest jeszcze Western Union, choć ma spore prowizje w skrajnych przypadkach można użyć. Zanim się przesiadłem na PayPal, wielokrotnie byłem zmuszony korzystać.
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
#64
Witam i wnoszę wniosek o obowiązkowe dopisywanie w ogłoszeniach w dziale giełda preferowanych metod płatności.
Przelew, Euro konto, pobranie, Pay Pal.
Za każdym razem muszę pytać o formę płatności. Z racji tego, że na co dzień mieszkam w DE polskiego konta nie posiadam, więc zwykły przelew u mnie odpada.
Zatem wnioskuję o obowiązkowe umieszczanie metody płatności w ogłoszeniach w dziale giełda.

Pozdrawiam
Adam
Naprawdę uważasz, że dlatego że Ty musisz dopytać, wszyscy mają coś robić abyś Ty nie musiał pytać?
99% wie, że standard to przelew, po prostu przelew.
Jak ktoś oferuje opcje dodatkowe, może zaznaczyć.
ps. dlaczego mając konto w DE przelew odpada?
 

Lxd2-240

Aktywny użytkownik
Reakcje
210 18 4
#65
Dla mnie standard to pobranie. Sprzedałem na tym forum już dużo modeli aczkolwiek jestem dość "świeży"tutaj, wszyscy kupujący od razu sugerują przelew (i to nie nowi użytkownicy tylko "stara gwardia") a potem żale, lamenty że ktoś ich oszukał. Myślę, że sposób płatności należy zostawić do dogadania bo jednemu odpowiada paczkomat innemu PP itp.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#66
Naprawdę uważasz, że dlatego że Ty musisz dopytać, wszyscy mają coś robić abyś Ty nie musiał pytać?
99% wie, że standard to przelew, po prostu przelew.
Jak ktoś oferuje opcje dodatkowe, może zaznaczyć.
ps. dlaczego mając konto w DE przelew odpada?
O co Ci chodzi? Dlaczego mnie atakujesz? Zasugerowałem tylko, że tak będzie prościej, by nie pytać za każdym razem i nie chodzi tylko o mnie.
99% wie, że mogą zostać wykiwani w momencie gdy za pobraniem odpada, tak czy nie? Odpowiesz mi?
Jak w ogłoszeniach będzie informacja, że preferuje tylko przelew to dupy nie będę zawracał, bo interesuje mnie pobranie lub paypal. Tyle lub aż tyle byś zrozumiał.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#67
Jak w ogłoszeniach będzie informacja, że preferuje tylko przelew to dupy nie będę zawracał, bo interesuje mnie pobranie lub paypal.
A czy takim problemem jest przy zgłoszeniu chęci zakupu napisać do sprzedającego, że kupisz ale pod warunkiem zapłaty za pobraniem lub przez PayPal?
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#70
Ja tez nie mam konta w PL i tez mieszkam za granicami kraju Matejki i Mickiewicza, ale mi do głowy nie przyszło żebym nakazywał komuś wpisanie listy dostępnych sposobów płatności. W końcu to jest forum koleżeńskie i zawsze można zapytać na PW.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#71
A czy takim problemem jest przy ogłoszeniu napisać jaką formę płatności preferuje sprzedawca?
Pewnie nie, ale to są Twoje preferencje, Twoje ograniczenia i Ty chcesz zapłacić w określony sposób, dlatego wydaje mi się, że to właśnie Ty powinieneś zaproponować konkretny sposób zapłaty, skoro sprzedający nie zaproponował sposobu płatności.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#72
dlatego wydaje mi się, że to właśnie Ty powinieneś zaproponować konkretny sposób zapłaty, skoro sprzedający nie zaproponował sposobu płatności.
I za każdym razem tak robię, i przeważnie tak samo się kończy. Nie mam tego czy tamtego, za pobraniem nie, tylko przelew.
Czy na prawdę tak ciężko jest dopisać w ogłoszeniu "tylko przelew". Ehh ludziska, ludziska.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#73
Ale robicie problem z niczego. Ani sprzedającemu korona z głowy nie spadnie, jak dopisze w ogłoszeniu jaki sposób płatności akceptuje, ani kupującemu nic się nie stanie, jak o to zapyta. Czy wszystko musi być w regulaminie? Wiadomo, że prawie wszyscy sprzedający to osoby prywatne, a nie firmy, więc praktycznie w grę wchodzi chyba tylko przelew lub gotówka z ręki do ręki przy osobistym odbiorze towaru, ewentualnie wysyłka za pobraniem.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#74
Ale robicie problem z niczego. Ani sprzedającemu korona z głowy nie spadnie, jak dopisze w ogłoszeniu jaki sposób płatności akceptuje, ani kupującemu nic się nie stanie, jak o to zapyta. Czy wszystko musi być w regulaminie? Wiadomo, że prawie wszyscy sprzedający to osoby prywatne, a nie firmy, więc praktycznie w grę wchodzi chyba tylko przelew lub gotówka z ręki do ręki przy osobistym odbiorze towaru, ewentualnie wysyłka za pobraniem.
Cała ta dyskusja jest bezcelowa. Nowy regulamin m.in tą kwestię precyzuje ;)
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#75
Ja bardzo prosze Administracje aby w Gieldzie posty wyswietlaly sie wg daty utworzenia watku, a nie wg najnowszej odpowiedzi.
Szlag mnie trafia jak widze cwaniaczkow dopisujacych: usmieszki, "podbijam", "ciagle aktualne" i inne *******y tylko po to zeby jego ogloszenie bylo pierwsze.

To powinien byc naturalny cykl. Umieszczam ogloszenie i w miare uplywu czasu, i pojawiania sie nowych ogloszen bedzie sie ono przesuwalo w dol albo na nastepna strone. To "podbijanie" uwazam za szczyt bezczelnosci i arogancji. Moje najwazniejsze, reszta uczestnikow sie nie liczy.
 
Ostatnio edytowane:

wd_40

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#77
Dzień dobry. Proszę bardzo uważajcie na użytkownika Łukasz31 , chyba z Lublina. Chciałem.zakupić u niego dwa wagony kontenerowe całe, dogadaliśmy się i zamiast modeli wyjąłem kopertę bąbelkową w której znajdowały się dwa pojemniki z fekaliami....!!!!!. Coś nieprawdopodobnego. Po tej niespodziance zadzwoniłem do niego i po dziwnej rozmwie stwierdził nawet, że zwróci mi pieniądze, ale po smsie odpisał mi, że on nic nie wysyłał z olx bo tam się z nim kontaktowałem ( ogłoszenia były też w modelarswo info , zresztą w olx nadal jest inne jego ogłoszenie, które tu też zamieszcza). Na tę chwilę sprawa jest zgłoszona w olx i tutaj. Dałem sobie czas do następnego tygodnia, po czym w przypadku niezwrócenia mi pieniędzy zgłosię sprawę do policji bo jest to przestępstwo. Ten koleś naprawdę ma coś nie tak pod sufitem


EDIT 10.02.2021 @Artur
Proszę zastanowić się następnym razem zanim ktoś będzie rzucał takie oskarżenia publicznie jednocześnie nic nie robiąc w sprawie. Będzie się to kończyło dokładnie tak samo.
Wpis zostaje jako ostrzeżenie!!Publiczne oskarżenia nie podparte działaniami będę się wiązały z wielomiesięczną banicją.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Kudlaty

Aktywny użytkownik
Reakcje
672 22 1
#78
Stary nie oczerniaj uczciwych ludzi !!! Znam tego człowieka i jest to ktoś bardzo uczciwy z zasadami i honorowy. Sam i wielu z tego forum od niego kupowaliśmy nie taki rzeczy. Ja od niego kupiłem moduły stacji Lublin za duże pieniądze, wiele lokomotyw i innych gdzie nie małe kwoty pierw mu wysyłałem. Z tego co wiem dostałeś paczkę która twoim zdaniem była pusta. Jak była zgłoś to do inpostu na policję, do straży pożarnej i do zakładu oczyszczania miasta skoro tam były fekalia. To że człowiek ci zaproponował zwrot pieniędzy świadczy tylko o jego honorowych zasadach choć jak byś na mnie trafił bym ciebie wyśmiał. Masz wagony gdzie się jeszcze sam przyznałeś, że nie było nic w ogłoszeniu że są patynowane i masz czelność żądać pieniędzy ?! Straszysz że wiesz gdzie mieszka. Każesz sobie oddać pieniądze i swoim zachowaniem wymuszasz określone postępowanie. To jest zastraszanie. Dla mnie jesteś chwastem w naszym gronie a nawet jeśli karton był pusty czego jestem pewien na 100% że nie, to takie sprawy załatwia się inaczej a nie szkalując czyjąś dobrą reputacje i obrażając człowieka że ma coś pod sufitem.
 
Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#79
A może ktos "zhackował" konto kolegi z forum i zrobił niemiłą niespodziankę koledze który byl zainteresowany zakupem wysylajac te okropności. Wtedy oburzenie obu stron dyskusji ma rację bytu:niepewny:
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#80
Proszę skończyć te wpisy. Jak dostałeś gówno w paczce to powinieneś iść z nim od razu na policję a nie pisać o tym na forum i ż!dać zwrotu środków i to łaskawie jeszcze tydzień poczekasz. Wartość dowodowa jest teraz zerowa.

@Łukasz31 jeżeli doszło do takiego pomówienia polecam odwiedzić najbliższy komisariat. Pomówienie KK Art. 212

@wd_40 jeżeli nie dostarczysz na dniach (maks. do poniedziałku) na PW administracji (mi) oficjalnego zgłoszenia przestępstwa, które opisałeś wyżej, dostaniesz min. 12 miesięcy odpoczynku od forum. Oszustwo KK art. 286
Teraz czekam 24h na przesłanie opisanego zgłoszenia do olx, które opisałeś wyżej. Jeżeli go nie dostarczysz dołożę Ci kolejne miesiące do tego co napisałem wyżej.

Ile razy można pisać. Forum nie jest sądem i nie rozstrzyga takich sporów! Od tego są odpowiednie instytucje!!