• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Wiertarka precyzyjna Trumpeter 08505 - zapytanie?

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.681 11 0
#1
Witam,

Szukam informacji na temat wiertarki precyzyjnej Trumpeter Drilling Machine 08505 z imadłem dedykowanym Trumpeter Mini Vise 08504.

Interesuje mnie na ile to urządzenie jest precyzyjne i czy będzie się nadawało do wiercenia w metalu (głównie odlewy elementów parowozów od firmy UMF). Może ktoś posiada to narzędzie i mógłby się podzielić opinią.

Jakiego minimalnego wiertła można użyć w tej wiertarce?
Jaki jest zakres obrotów?
Czy wiertarka ma tendencje do przestawiania się w trakcie pracy?



Ja głównie będę nawiercał otwory od 0,2 mm do 3 mm. Elementy UMF nawierca się dość specyficznie, musi być mała prędkość obrotowa. Trudno mi znaleźć obecnie jakieś konkretne informacje na ten temat. Zdjęcie ze strony producenta. Będę wdzięczny za sensowne informacje.

Pozdrawiam.

wiertarka trumpeter.jpg
 
OP
OP
Ty42-89

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.681 11 0
#3
Dzięki. Co nieco rozwiało to moje wątpliwości. Zatem zamówiłem ostatnią w Polsce z pierwotnego rynku i zobaczę jak to będzie się sprawować. Cena naprawdę atrakcyjna więc warto zaryzykować.
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#4
Brakuje dość istotnej informacji - sposób mocowania uchwytu wiertarskiego.
Stożek ? Gwint 3/8" ? Przypuszczam że to drugie.
Fajnie by było gdyby Ty42-89 obadał temat kiedy już przesyłka dotrze i coś napisał. Ułatwiłoby wybór innym zainteresowanym.
0,6 mm to trochę dużo jak na modelarstwo. Można znaleźć precyzyjniejsze uchwyty. Albo używać wierteł z grubszym chwytem np 3,2 mm.
Ja sobie doraźnie radziłem nawijając na wiertło jedną warstwę drutu miedzianego ale dotyczyło to wierteł fi od 0,7 mm, z cieńszymi może być ciut trudne.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#5
Waldek dokładnie 1/8 cala ( w przybliżeniu 3,175 mm ) , a uchwyt typu ER z odpowiednimi wkładkami do danej średnicy.
Pytanie jak będzie z biciem poprzecznym i wzdłużnym, jakie luzy będzie miała ta wiertarka itd ?
Czekam z relacją.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#8
Jeśli to jest stożek B10, to gdzieś widziałem przejściówki na uchwyty typu ER.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#9
Ja używam wiertel z trzpieniem mocującym o średnicy około 3mm. Uważam że są lepsze od klasycznych wierteł, zwłaszcza przy średnicach wiertła 0.2 - 0,5mm. Łatwiej zamocować w uchwyt wiertarski i trochę trudniej je uszkodzić.
Minusem jest głębokość wierconego otworu. Wynosi zaledwie około 5mm.
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#10
Ja używam wiertel z trzpieniem mocującym o średnicy około 3mm. Uważam że są lepsze od klasycznych wierteł, zwłaszcza przy średnicach wiertła 0.2 - 0,5mm. Łatwiej zamocować w uchwyt wiertarski i trochę trudniej je uszkodzić.
Minusem jest głębokość wierconego otworu. Wynosi zaledwie około 5mm.
W tej chwili jest obniżka cen. Może komuś przyda się informacja:
https://pl.aliexpress.com/item/32384459450.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5d3d5c0f2WwsDe
i dodatkowo do wykonania oprzyrządowania naprowadzającego:
https://pl.aliexpress.com/item/32877053310.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.31023144aMd5WC
Na stabilność jakiejkolwiek wiertarki bym nie liczył.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 11
Techniki modelarskie 58

Podobne wątki