• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Tips & Tricks] Czyli nasze małe pomysły na ulepszenie modeli

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.288 61 2
#21
Podejrzewam że nie bardzo to da się ciąć w domowych warunkach. Tak że zastosowanie raczej będzie możliwe przy wklejeniu od wewnątrz na powierzchni ściany. W modelach pojazdów najlepszy efekt byłby przy budowie z blach fototrawionych.
Ale może ktoś ma na to jakiś lepszy sposób. Sam kiedyś wiele lat temu miałem kilka takich szkieł i sam się zastanawiałem nad ich zastosowaniem w modelarstwie. Jednak są bardzo delikatne i kruche. Do budynku mogą w naturalny sposób dawać efekt rozbitej szyby przy uszkodzeniu. Do pojazdów już nie bardzo bo pękają jak szyby że zwykłego szkła a nie hartowanego.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.952 386 20
#22
Podejrzewam że nie bardzo to da się ciąć w domowych warunkach. Tak że zastosowanie raczej będzie możliwe przy wklejeniu od wewnątrz na powierzchni ściany.
Tak właśnie myślałem... Miałem nadzieję, że da się je dociąć na wymiar i wkleić w ramę okna, tak żeby nie było za bardzo widać grubości plastiku w ramie okna. Czyli szukam dalej... ;)
W modelach pojazdów najlepszy efekt byłby przy budowie z blach fototrawionych.
A o samochodach nawet nie myślałem, bo często szyba jest wygięta, a takiego szkła nie da się wygiąć.
 
Reakcje
28 3 0
#23
1. Kiedy chce się wpasować w ramkę to ciężka sprawa, chyba tylko złapać między dwa kawałki drewna, wstępnie obłamać i potem dremel z diamentową ściernicą. Wszelkie diamenty szklarskie są zaprojektowane do całkiem innych grubości.
2. Wygiąć się da, jak to szkło na gorąco tylko się pofałduje i już nie będzie miało przewagi nad tworzywem sztucznym.
 
OP
OP
PP1970

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.872 86 0
#25
Jak muszę przyciąć, stosuję materiał z blistrów, w który popakowane są różne drobiazgi w handlu detalicznym. Przynajmniej „szyby” są cienkie.