• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tło zamakietowe

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 1 0
#22
Cześć. Dla uzyskania większego obrazu można pobawić się w złożenie kilku zdjęć zrobionych "w pionie", ale do czegoś takiego potrzeba statywu z poziomicą. Oczywiście "sklejenie" i obróbka obrazu w dobrze znanym i dobrym programie. Nagle maksymalny parametr szerokości staje się wysokością obrazu i można to wykorzystać do większych makiet.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#23
Wbrew pozorom porządne tło panoramiczne nie jest trudne do wykonania dla pasażera pociągu. Dociskamy wyostrzony obiektyw do okna i "strzelamy" foty co powiedzmy dwie sekundy. Po minucie już mamy świetny materiał do łączenia na kawał szlaku :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#25
Dzięki fotkom od @Adam Okuń powstało tło do modułu Kłosowice. Jak będzie już zintegrowane to pokażę. Mam jednak jedna dobrą (myślę) radę. Czasem warto tło mieć wybrane i gotowe przed początkiem budowy makiety a urządzać ją pod to co na nim jest - w tym nawet w drobnych rzeczach dostosowywać urządzenie terenu niż potem kombinować jak coś pozmieniać na tle - bo nie zgrywa się z makietą. Oczywiście im bardziej skomplikowany krajobraz tym trudniej się robi to wszystko na koniec. A przy dobrym tle na początku i mądrej pracy modelarskiej - zyskujemy iluzję znacznie większej głębi. Że to może być super - patrz makieta kolegi @arek62
http://forum.modelarstwo.info/threads/moja-pierwsza-makieta-temat-usa-i-pkp.24308/page-4
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#27
@daniel loko - fajne tła - z typu "dużo nieba". Mnie podoba się chyba najbardziej to z płytką wodą na pierwszym planie - takie inne ale pokazuje że jak się chce mieć logikę makiety z tłem to trzeba mądrze na makiecie podziałać - skrawek trawy po prawej a po lewej dużo wody. No i sama woda powinna mieć trochę pływających w niej farfocli ...
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#29
No fajnie piekne tła itd. Ale co w momencie kiedy chcecie zrobić tło na całą długość makiety? jak łączycie zdjęcia ze sobą aby to dobrze wyglądało?
 
Reakcje
1.731 13 0
#30
Trzeba zrobić serię zdjęć panoramicznych i je połączyć odpowiednio ze sobą :).
[DOUBLEPOST=1487963100][/DOUBLEPOST]Ja łączenie zdjęć zlecam w Xeroxie
 

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
#34
strasznie mądry z ciebie człowiek... to napisz coś więcej mądralo o tym zlecaniu w xeroxie, bo dla mnie to producent drukarek...
Nie ma się co nabzdyczać, w każdym przyzwoitym laboratorium fotograficznym. Nie wiemy jakie jest u Ciebie. Ja znam w największej wsi w Polsce, czyli Warszawce, ProfiLab, http://profilab.pl, musisz tylko dostarczyć im odpowiednio skomponowane zdjęcia i powiedzieć co chcesz.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#36
... no Kolego nie wiem dlaczego się tak " bulwersujesz " . Tak jak pisze kol. Konrad w każdej (no może prawie każdej) większej miejscowości jest przynajmniej jedno studio/laboratorium gdzie takie projekty sa wykonywane i mało tego robia to na nośnikach takich jakie sobie zażyczysz ( folia transparentna, zwykla , material powlekany typu baner, koszulki ,itp. . Wiec , wystarczy tylko poszukać i nie pienic się .;):)
 

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
#37
Ja na razie nie mam makiety ale planuję wykonać serię zdjęć, nakładających się na siebie w odpowiednim krajobrazie i wtedy coś sobie zmajstruję. Np. coś w takim klimacie...

KPL-10761.jpg KPL-10762.jpg KPL-10763.jpg KPL-10764.jpg KPL-10765.jpg KPL-10766.jpg
[DOUBLEPOST=1488017601,1488016038][/DOUBLEPOST]A, przepraszam, jeszcze się trochę wymądrzę. Maslo, nie wiem z jakiego aparatu korzystasz ale sprawdź. Ja używam Canona i w oprogramowaniu jest taka aplikacja "PhotoStitch" w Canon Utilities sprzedawanym z EOS'ami. Ona "zszywa" zdjęcia, które wskażesz. Najlepiej jest wykonać serię zdjęć panoramicznych na zakładkę (tak, aby trochę na siebie zachodziły charakterystycznymi elementami) i program je łączy w całość i taki plik zanosisz do laboratorium, i każesz naświetlić.
 
Ostatnio edytowane:

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#38
... no Kolego nie wiem dlaczego się tak " bulwersujesz " . Tak jak pisze kol. Konrad w każdej (no może prawie każdej) większej miejscowości jest przynajmniej jedno studio/laboratorium gdzie takie projekty sa wykonywane i mało tego robia to na nośnikach takich jakie sobie zażyczysz ( folia transparentna, zwykla , material powlekany typu baner, koszulki ,itp. . Wiec , wystarczy tylko poszukać i nie pienic się .;):)
Trzeba było tak od razu, a nie sugerować, że nie umiem czytać ze zrozumieniem...
[DOUBLEPOST=1488022121][/DOUBLEPOST]
Ja na razie nie mam makiety ale planuję wykonać serię zdjęć, nakładających się na siebie w odpowiednim krajobrazie i wtedy coś sobie zmajstruję. Np. coś w takim klimacie...

Zobacz załącznik 457906 Zobacz załącznik 457907 Zobacz załącznik 457908 Zobacz załącznik 457909 Zobacz załącznik 457910 Zobacz załącznik 457911
[DOUBLEPOST=1488017601,1488016038][/DOUBLEPOST]A, przepraszam, jeszcze się trochę wymądrzę. Maslo, nie wiem z jakiego aparatu korzystasz ale sprawdź. Ja używam Canona i w oprogramowaniu jest taka aplikacja "PhotoStitch" w Canon Utilities sprzedawanym z EOS'ami. Ona "zszywa" zdjęcia, które wskażesz. Najlepiej jest wykonać serię zdjęć panoramicznych na zakładkę (tak, aby trochę na siebie zachodziły charakterystycznymi elementami) i program je łączy w całość i taki plik zanosisz do laboratorium, i każesz naświetlić.

Ja mam SONY A37 , nigdy nie robiłem zdjęć panoramicznych, zrobi się ciepło to wyskoczę w plener i poćwiczę.
 

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
#40
Trzeba było tak od razu, a nie sugerować, że nie umiem czytać ze zrozumieniem...
[DOUBLEPOST=1488022121][/DOUBLEPOST]


Ja mam SONY A37 , nigdy nie robiłem zdjęć panoramicznych, zrobi się ciepło to wyskoczę w plener i poćwiczę.
Statyw + głowica + poziomica (taka wsuwana w stopkę lampy błyskowej), wybrać dobry krajobraz i robisz od lewej jedno zdjęcie, przekręcasz aparat na głowicy poziomo ta żeby nie zmieniać proporcji ziemia/niebo, ale tak, żeby część obrazu kolejnego zdjęcia pokrywała się ze zdjęciem poprzednim (na zakładkę) i tak kolejno kilka zdjęć. Jak są zrobione "na zakładkę" wtedy program rozpozna wspólne elementy i w tych miejscach złączy zdjęcia. No tak przynajmniej działa program Canon'a.

Wiele lat temu kupiłem dla żony "małpkę" Canon'a i tamten aparat miał specjalną funkcję panoramy. Po uruchomieniu tej funkcji aparat pokazywał o ile przesunąć (przekadrować zdjęcie i w którą stronę, aby później program aparatu posklejał je w całość).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 2
Techniki modelarskie 6

Podobne wątki