• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szczegóły na makietach i dioramach

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
#21
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#22
9.jpg
10.jpg

Fajnie wyszedł Ci wóz w trakcie "szalonej jazd". Jedyne co mi nie pasuje to koła. Są za szerokie. W tamtych czasach opony były węższe i chyba ciutkę wyższe, choć może to być złudzenie przy tej szerokości. Wysokość może być dobra jak się zrobi cieńszą oponę.
Koła były różne. Ten wóz jest mały i zwężenie kół na pewno poprawi efekt. Opony nie są dokładnie nałożone. Teraz je chyba trochę lepiej widać. Można jeszcze je lekko zaokrąglić ale zobaczymy ja będą wyglądały po zwężeniu.

Na mój gust to ta furmanka jest za mała w porównaniu z woźnica i koniem.
A sam koń wygląda trochę jakby się czegoś spłoszył
Jeżeli chodzi o wozy z kołami gumowymi to nie jest tak jak z żelaznymi, gdzie wszystkie wyglądały podobnie. Wystarczy wpisać w google hasło ,,furmanka'' i jest przynajmniej kilka przykładów, w których koń sięga mniej więcej na taką wysokość wozu (u dołu jeden z przykładów w trakcie jazdy trybie autonomicznym;)), a są takie, które mają koła znacznie większe i burty tylko z dwóch desek. U mnie też gospodarz może dołożyć jeszcze jedną deskę w razie, jak by mu taka wysokość była potrzebna. Ale do przewiezienia takiego dywanu nie jest to konieczne.
woz2.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#23
Koła były różne. Ten wóz jest mały i zwężenie kół na pewno poprawi efekt. Opony nie są dokładnie nałożone. Teraz je chyba trochę lepiej widać. Można jeszcze je lekko zaokrąglić ale zobaczymy ja będą wyglądały po zwężeniu.
Zwężaj. Porównaj koła swojej furmanki z tymi na wklejonych przez Ciebie fotkach.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#24
Koledzy.... a czy ktoś się orientuje gdzie można zakupić konia w H0 do furmanki? Najlepiej takiego, który ma na sobie już ten furmankowy osprzęt (Artitec) .... szukam, szukam - i nic. Myślałem właśnie o pozyskaniu z jakiegoś modelu z furą czy inną dorożką od Artitec ale nic nie dostępne....

Artitec wygląda przyzwoicie:

art.jpg


...i nie gna jak szalony :)

Co za czasy, poczciwej i porządnej figurki konia nie ma gdzie kupić. Widziałem te oferty NOCH ale średnio mi się te konie podobają...

Koła były różne. Ten wóz jest mały i zwężenie kół na pewno poprawi efekt.
Uwierz, koła w furmankach wcale nie były takie małe - miały sporą średnicę. Nie wiem czy nie coś z 70cm... Widać to na wielu zdjęciach z epoki. Koła w tamtych furmankach na większości porównań wypadają na większe niż w autach osobowych, które je mijają. W jednym z modeli w 1:120 kiedyś też dałem koła (i za małe, ale i z nie takimi oponami - obłymi za bardzo) i wydawały mi się jakieś dziwne... teraz buduje model w H0 i chcę dać większe koła i bardziej "kanciaste", by zachować proporcje i wygląd z większości zdjęć.
 
Ostatnio edytowane:

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.621 33 4
#25
Polecam portal Fickr pod hasłem "Poland horse cart". Jest sporo zdjęć najróżniejszych typów furmanek z różnych lat. Są nawet ładne zdjęcia z parowozami w tle.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#26
Co za czasy, poczciwej i porządnej figurki konia nie ma gdzie kupić. Widziałem te oferty NOCH ale średnio mi się te konie podobają...
Teraz nie ma. Trzeba po prostu poczekać. Same konie z uprzężą to wątpię żeby były, ale można spróbować zrobić pasy skórzane z barwionego na czarno papieru. Ja tak robię. Nie musi nawet być tam chomąta tak jak na przykładzie ze zdjęcia.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#27
Teraz nie ma. Trzeba po prostu poczekać. Same konie z uprzężą to wątpię żeby były, ale można spróbować zrobić pasy skórzane z barwionego na czarno papieru. Ja tak robię. Nie musi nawet być tam chomąta tak jak na przykładzie ze zdjęcia.
Po poszukiwaniach trafiłem na zestaw Preiser16597. Postaram się usunąć siodła i jakoś może jednego, wybranego z tego zestawu konia dostosuję do polskiej furmanki.... wyglądają w miarę.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#31

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#34
Tylko w tym przypadki wożnica był mądry, mimo że skład był daleko to odczekał ąż pociąg przejedzie i dopiero wtedy przejechał przez przejazd. To takie moje przemyślenie do wpisu kolegi Hary Poter w temacie o wypadkach.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#36
Tak na szybko wpisałem w googlach hasło - preiser konie i znalazłem takie: 10150, 16597, 14150; a zaprzęgi np takie: 30416, 16590
Może coś z tego Ci podpasuje.
 

Zuru86

Nowy użytkownik
Reakcje
13 0 0
#40
Koledzy.... a czy ktoś się orientuje gdzie można zakupić konia w H0 do furmanki? Najlepiej takiego, który ma na sobie już ten furmankowy osprzęt (Artitec) .... szukam, szukam - i nic. Myślałem właśnie o pozyskaniu z jakiegoś modelu z furą czy inną dorożką od Artitec ale nic nie dostępne....
Również rozglądałem się za końmi do furmanki i sprzedawca w lokalnym sklepie modelarskim polecił mi tę stronę. Niestety dla większości na tym forum, firma znajduje się w UK, więc dochodzą koszty za przesyłkę, a przy większych zamówieniach również cło. A, i robią na zamówienie, więc czas realizacji również nie jest najkrótszy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 16

Podobne wątki