• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Star

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Taką koparką na Starze 66/660 kopano fundamenty pod bloki. Kiedy byłem mały w końcówce lat 80 siedziałem na balkonie o obserwowałem jak taka koparka dziennie pogłębiają i powiększała wykop a wybrany urobek odbierały Stary 29/29 wywrotki. Takim oto sprzętem dysponowało ówczesne przedsiębiorstwo PBRol Żnin. Firma oczywiście dziś nie istnieje, ale nabudowała bloków w całej gminie.


Ponieważ Stary odchodzą, to ode mnie takie dwa zdjęcia. Robione z auta i z daleka. Firma pod Ostrowem Wlkp.
 

Załączniki

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Ja od jakiegoś czasu przeglądam filmy fabularne i dokumentalne szukając reklam na pojazdach i nazw firm z okresu PRL, które mogłyby służyć za wzór do zaprojektowania kalek na modele (dlatego są też zdjęcia detali z grafiką). Tu kilka Starów które znalazłem:

059 - Star chlodnia Baltona.jpg


060 - Star chlodnia Baltona.jpg

062 - Star chlodnia sery.jpg

061 - Star chlodnia sery.jpg


064 - Star meble.jpg


016 - zmiennicy star 244.jpg


015 - zmiennicy star 244.jpg
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 169
Skala 1:1 738

Podobne wątki