• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

STAR - kierunkowskazy, lampy z żywwicy clear 1/87

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
819 12 0
#1
Cześć,
może kogoś watek zainteresuje . W modelach strasznie razi mnie jak lampy i kierunkowskazy są malowane . Od jakiegoś czasu eksperymentuje z żywicami clear i już jakiś efekt osiągam . Zacząłem od lampek do Starów i tak wyszły mi lampy przód, kierunkowskazy + pozycja przód i kierunkowskazy boczne . Kierunkowskazy przednie z zespoloną pozycją wychodzą mi jak w oryginale, czyli pomarańczowo-białe . Efekty możecie zobaczyć sobie na fotkach . Docelowo schną jeszcze lampy na tył z pomarańczowym kierunkowskazem i dwoma czerwonymi pozycjami jak również kierunkowskaz, jedno czerwone i białe cofania .
Takie lampki planuje do większości modeli, następnymi będą elementy do autosanów . Myślę że taki efekt finalnie jest znacznie lepszy niż takie malowane .
Jeżeli znalazło by się kilu chetnych na takie akcesoria to mógłbym pomyśleć o formie i jednorazowo robić więcej takich błyskotek . Najwięcej czasu schodzi z tymi dwu kolorowymi, gdyż muszę odczekać minimum 12 godzin od położenia pomarańczowego .
Oceńcie sami jak to wygląda . Zaznaczam że nie jestem zawodowym fotografem więc fotki są jakie są, na żywo wygląda to znacznie lepiej .

IMG20230613194631.jpg
IMG20230613194921.jpg
IMG20230613195300.jpg
IMG20230613195451.jpg
IMG20230613195624.jpg
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
819 12 0
#3
Oczywiście, tylko muszę mieć dobrą bazę do zrobienia odlewów, czyli miniaturkę o kształcie zbliżonym jak najbardziej do oryginału . Jakiś czas temu robiłem również do żuka ale były tak malutkie że trzeba było je z lupą montować :)
Sukcesywnie będę się starał robić przede wszystkim do modeli które składam .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
819 12 0
#5
Tak mniej więcej prezentują się kierunek/pozycja oraz kierunki boczne, troszkę lepiej tu widać , co sądzicie o efekcie ? Lampy tylne jeszcze dopracowuję, pokażę jak skończę .
Ktoś tam pytał się o lampy do jelcza, chodzi o ciężarówkę czy autobus ogórka ? Do ciężarówki będę robił .
Piszcie jakie byście jeszcze chcieli zobaczyć . Będą lampy przód tył do poloneza i fiata 125, do poloneza oczywiście z pomarańczowym kierunkiem i białym wstecznym, już robiłem próby i wychodzi całkiem nieźle . Do fiata mogą być problemy bo tam w tylnych jest ten odblask co przeszywa kierunek i postój .
Do autosana na razie lampy drogowe .
Szkiełka wklejam na wikol który robi się bezbarwny po wyschnięciu, ale przed wklejeniem miejsce lamp/kierunków zaciągam chromem mołotowa .

1.jpg

2.jpg
0.jpg


IMG20230617095335.jpg
 

Podobne wątki