• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Star 266

Reakcje
8 0 0
#1
Witam.
Nie jestem pewien czy w dobrym dziale zamieściłem wątek,ale spróbuję
Zazwyczaj zajmuje się modelarstwem kolejowym,ale gdzieś z tyłu głowy narodził się pomysł żeby zrobić sobie model Stara 266 w skali 1/43.Taki wóz miałem na stanie w latach 90 -tych kiedy służyłem w WP.
Zakupiłem sobie model z gazetki za niewielką cenę i go rozebrałem i wtedy pojawił się problem,w żaden sposób nie mogę zdemontować z kabiny kierunkowskazów i lamp przednich.Reszta elementów poszła gładko.Czy mógł by ktoś podsunąć jakiś pomysł bo nie chcę uszkodzić tych elementów bo są kluczowe w wyglądzie Starcoka.
Paweł
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#2
Nie mam tego modelu, ale często w 43-kach takie elementy są montowane na bolec. Ten dla odmiany widać od wewnętrznej strony. Zobacz czy w środku kabiny są otwory z bolcami od tych wszystkich lamp i jak są to najczęściej wystarczy od środka wypchnąć taki element jakimś twardym przedmiotem. One zapewne mimo bolca są wklejone, ale klej przy wypychaniu powinien puścić.
 
OP
OP
pablo30
Reakcje
8 0 0
#3
Jest tak jak piszesz , wystają bolce ale w żaden sposób nie da się ich wcisnąć. Obawiam się że zostały przyklejone.
Czy istnieje możliwość ich rozklejenia?
Dodam jeszcze że lakier będzie usuwany , a buda jest metalowa.
 

frami

Aktywny użytkownik
Reakcje
233 0 0
#4
W tym konkretnym modelu próba wypchnięcia od środka kończy się połamaniem kierunkowskazu. Kleju tam nie żałowali.
Reflektory i kierunki udało mi się wyjąć podważając od zewnątrz płaskim śrubokręcikiem do telefonów komórkowych
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#5
Spróbuj Debonderem. Jak nie masz oryginalnego czeskiego, to popróbuj rozklejaczem do cyjanoakrylu z Wamodu. Oni używają właśnie cyjanoakrylu do klejenia. Sprawdź tylko najpierw, czy plastik kierunkowskazu nie będzie się topił albo nie będzie matowiał w kontakcie z rozklejaczem.
 

Podobne wątki