• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Star 244, 266, 944

OP
OP
SP9XUR

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#64
Mam pytanie do kolegów,
patrząc na zdjęcia oryginałów nie jestem w stanie dopatrzyć sie aż takiego odchylenia czoła Stara 266 od osi drzwi.
Czy to jakieś zniekształcenie szkicu czy autentycznie o te kilka stopni maska przednia ma być pochylona ?.
1556911435047.png
 
OP
OP
SP9XUR

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#67
Okna na 100% będę dopracowywał, ale na końcu ... na razie pracuję nad kątami od frontu :D
1557086380184.png
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#69
Dorwałem ZU-23 zatem nie mogłem się oprzeć aby podjąć temat Hibneryta.
Podwozie to Herpa 6x6, skrzynia z jakiegoś ciągnika balastowego, kabina to przeróbka AM.
Prace trwają...
Zobacz załącznik 598480 Zobacz załącznik 598481
Zobacz załącznik 598482 Zobacz załącznik 598483
Zobacz załącznik 598484 Zobacz załącznik 598485
Tak się przyglądam tej armacie przeciwlotniczej i mam 2 pytania, czyj to jest wyrób i czy na pewno to jest 1/87.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#70
To nie armata, tylko działko.;) A co do wielkości to robi wrażenie zbyt dużego jak na 1/87. Bardziej mi tu się widzi 1/72.
Bardzo fajnie się prezentuje ten Star z cysterną. Czekam na efekt końcowy.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#73
To nie armata, tylko działko.;) A co do wielkości to robi wrażenie zbyt dużego jak na 1/87. Bardziej mi tu się widzi 1/72.
Bardzo fajnie się prezentuje ten Star z cysterną. Czekam na efekt końcowy.
Wg nomenkltury wojskowej działa dzielą się na armaty i haubice, także jest to na pewno armata przeciwlotnicza. A skala jaknajbardziej 1:87. Oczywiście pewne elementy mogą być przeskalowane jak to bywa w tej skali.
Ten twój Srat z tym zestawem plot. mógły być super, jeśli będzie do nabycia to ja już jestem chętny na Stara!
Mam tylko taka małą uwagę, czy wydruk nie jest aby ciut za słabej jakości? A może to malowanie zniekształciło szczegóły. Szkodaby było gdyby taki projekt nie był w optymalnej jakości, obecnie można już wydrukować prawie idealnie.
 
OP
OP
SP9XUR

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#74
Ten twój Srat z tym zestawem plot. mógły być super, jeśli będzie do nabycia to ja już jestem chętny na Stara!
Spokojnie wyjaśniam:
- Star którego pokazałem we wrześniu 2018 z działkiem ZU23 to moja "wariacja" : kabiny AM którą przedłużyłem, podwozia 6X6 Herpy które skróciłem, skrzyni od balastowca którą obklejam szpachluje itp itd takie rzeźbienie domowe w ...
- Star którego pokazałem w niedzielę (cysterna) to jeden z projektów nie moje autorstwa, za to innego kolegi z forum który zrobił wydruki 3D a ja zanabyłem, bardzo mi się podobają i teraz szpachluje, maluje, szlifuje itd
- Sam próbuję projektować dla siebie siebie kabinę Stara (pokazałem w maju 2019) ale tylko kabineę i raczej nie będzie to coś wartego sprzedaży :D
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#80
dziś przyszły drobiazgi do Stara 266 wydrukowane u @popowe
zatem dalsze prace nad "moim wariantem" 266 idą lekko do przodu
Przeglądając pierwsze posty z Twojego tematu po cichu liczyłem, że zrobisz wahliwą tylną oś i wreszcie się doczekałem, bo ten model aż prosił się o zastosowanie tego patentu :) jest git (y)
Czekam na dalszy ciąg relacji, bo tu ludzie ciśnienia dostają od samego patrzenia, więc nie daj na siebie długo czekać :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 14
W robocie 67

Podobne wątki