• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spróbowałem i ja

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.618 79 4
#83
Sorry za może głupie pytanie, ale dotychczas aerografem malowałem właściwie tylko tory lub elementy jednobarwne, czy zastosowanie zamiast taśmy lub na brzegu taśmy np. tłuszczu ewentualnie innego "preparatu" który łatwo się da zmyć, ale powoduje że farba nie przywiera i da się razem z nim bez pozostałości usunąć nie dałoby lepszych efektów.
Pomysł przeniesiony żywcem z lakiernictwa samochodowego, gdzie elementy które miały pozostać niepomalowane pokrywało się np. smarem lub mydłem.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#84
Jest środek maskujący, który z powodzeniem się stosuje do zabezpieczania różnych powierzchni czy szyb modeli. Ale żeby uzyskać linię odcięcia taśma jest niezbędna.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.767 301 15
#86
@Tomasz Sauer są środki liquid mask ale służą do maskowania np szyb. Jak napisał Heniu - bez taśmy równo nie odetniesz koloru. Chyba że masz mocno przylegającą maskę. Heniu, maska do felgi warszawy też wymaga malowania cienkimi warstwami bez zalewania farbą. Bo farba też podcieknie pod maskę.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#87
No dzięki. Teraz już wiem. Ja pomalowałem w odwrotnej kolejności i taki był efekt. Wiesz niby wszystko teoretycznie wiesz, a jak przychodzi praktyka to jest zong;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#88
Heniu! Po pierwsze dobra taśma, czyli Tamiya. Po drugie oczyszczasz benzyną ekstrakcyjną matę do cięcia, na to naklejasz pasek taśmy Tamiya i odcinasz cienki pasek od brzegu. Usuwasz wtedy tą część taśmy, do której przyczepiają się drobinki kurzu, jak taśma leży nieużywana. Uzyskujesz równy brzeg z klejem bez drobinek kurzu. Potem przyklejasz taśmę na model i dokładnie dociskasz brzeg taśmy w miejscu, w którym ma być odcięcie kolorów. Nie używaj tylko do tego żadnych patyczków z watą czy bawełną. Tu przydałby się pędzelek silikonowy albo jakieś inne średnio-miękkie narzędzie, żeby przy dociskaniu nie uszkodzić pomalowanej powłoki.