• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 SP45

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#21
Ja do oszklenia wykorzystuję przeźroczyste obwoluty na dokumenty ( nie mylić z koszulkami), można kupić w sklepie papierniczym za kilkadziesiąt groszy, format A4.
 
OP
OP
A

Aspirant

Aktywny użytkownik
Reakcje
201 2 3
#25
Został zbudowany drugi wózek, pomalowany silnik i zacząłem robić dach. Ściany w przedziale maszynisty miały być szaro-zielone ale chyba ciut za ciemne wyszły. Lampy są gotowe, klosze od lamp zostaly pomalowane flamaster z chromem.
Lokomotywa staje się coraz ładniejsza :D
 

Załączniki

OP
OP
A

Aspirant

Aktywny użytkownik
Reakcje
201 2 3
#26
Model uzyskał ściany boczne i po jednej stronie żaluzje. Został wycięty dodatkowy otwór na żaluzje czym charakteryzował sie SP45-009. Drzwi do kabiny są ruchome.
Teraz zacznie dla mnie nowe doświadczenie przy nakladaniu szpachli i jej szlifowanie.
Podkład i kolor właściwy będzie nakładamy po przez farbę w sprayu.
 

Załączniki

OP
OP
A

Aspirant

Aktywny użytkownik
Reakcje
201 2 3
#37
Model został wykonany w 99,8%, zostało zrobic tylko kalkomanie. Kiedy to się pojawi nie wiem ponieważ nie mam z tym doświadczenia
Model oceniam na 8/10 szczególnie, ze to mój pierwszy model od 9 lat.
Model jest średnio trudny, najwięcej pracy miałem przy wozkach. Poleciłbym taka kolejność sklejania: pierwszy wózek, silnik, drugi wózek, ostoja i reszta pudła
Przy sklejaniu ostoi trzeba ja wzmocnić listewką, ponieważ mi na łączeniu zaczęła sie rozchodzic przy sklejania budaprenem.
Kolejnym modelem który będę robił jest TKt48













 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#40
Model został wykonany w 99,8%, zostało zrobic tylko kalkomanie.
Fajnie to finalnie wygląda (y)
Gdy patrzę na ten model na tle okna dochodzi do mnie jak spore są to modele w tej skali 1:25. Chcąc to prezentować na jakichś "mini" dioramach, to już trochę miejsca by trzeba mieć. Pewnie dlatego większość kolekcji oglądanych w tej skali to modele stojące po prostu na półkach.