• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa SM30

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#21
zawsze tak piszesz ...pokaż co zrobiłeś ... ?, napisałem że model nie przedstawia oryginłu i napisałem tak z grubsza co jest skopane !, a może według ciebie model jest idealnym odwzorowaniem oryginału ??, no to gratuluje podejścia, nie ważne merytoryczny wygląd byle przedstawiało z grubsza co ma przedstawiać prawda ? - a to nie jest modelarstwo tylko barachołka!
Więc jednak nie pokażesz, tak myślałem, w sumie to mi to zwisa, takich ekspertów to tu na pęczki było, a będzie jeszcze więcej.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#23
Jest dostępny model kartonowy tej lokomotywy , niestety ostoja i jej podzespoły potraktowano po macoszemu , jak na tą skalę .
A sam rysunek jest taki sam jak w modelu kartonowym , czy jest twojego autorstwa ?
 

Oke1

Użytkownik
Reakcje
14 2 0
#24
Jest dostępny model kartonowy tej lokomotywy , niestety ostoja i jej podzespoły potraktowano po macoszemu , jak na tą skalę .
A sam rysunek jest taki sam jak w modelu kartonowym , czy jest twojego autorstwa ?
nie, nie jestem autorem :), model kartonowy ( projekt Adriana W) był projektowany w oparciu o pomiary oryginału , a ostoja i wózki wewnątrz zostały opracowane jako blokowe , ponieważ brak było dokumentacji do silników elektrycznych i konstrukcji wewnętrznej ostoi . Do modelu jeżdżącego w skali 0 nie jest to potrzebne ( w skali 25 i owszem ale skomplikowało by to budowę a miał to być model szybki do zbudowania ) :) Zastanawiam się również nad modelem Oke 1, którego tym razem ja jestem autorem :) t5.png
 
Ostatnio edytowane:

Oke1

Użytkownik
Reakcje
14 2 0
#26
[QUOTE="Oke1, post: 971340, member: 12747" . Do modelu jeżdżącego w skali 0 nie jest to potrzebne
:niepewny:[/QUOTE]
no żartujesz ???, naprawdę ??, wiesz doskonale że np w H0 nmie da się odtworzyć szczegółów podwozia , tak samo w 0 , ponieważ nie ma tam na to miejsca z powodu napędu ! Merytorycznie , to chodziło mi o wygląd zewnętrzny, nie jestem purystą aby odtwarzać model do ostatniej śrubki i ze wszystkim ruchomym do tego są skale 1:10 lub 1:5 :). Takie wyoblenie daszków w przedstawionej tu SM 30 to jest nie do przyjęcia !, autor albo robił ze zdjęć model albo nie miał żadnych materiałów i robił z pamięci jak Pan Pokropiński swoje planiki taboru :)
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Spalinowe 3

Podobne wątki