• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Samochodowa makieta modułowa.

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
NO > normalnie otwarty (styk zwierny). Po najechaniu na magnes kontaktron złączy styki, zamknie obwód (normalnie obwód jest OPEN= otwarty czyli jakby WYŁĄCZONY).

NC > normalnie zamknięty (styk rozwierny). Normalnie układ jest zwarty (CLOSED) , po najechaniu na magnes się rozłączy = wyłączy.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.888 386 20
NO > normalnie otwarty (styk zwierny). Po najechaniu na magnes kontaktron złączy styki, zamknie obdód (normalnie obwód jest OPEN= otwarty czyli jakby WYŁĄCZONY)

NC > normalnie zamknięty (styk rozwierny). Normalnie układ jest zwarty (CLOSED) , po najechaniu na magnes się rozłączy = wyłączy.
Dzięki za informację.
Tylko, że te samochody, które ja mam, mają zamontowany kontaktron i jeżdżą normalnie, a dopiero jak się zbliży do kontaktrona magnes to silnik staje. Z tego wynika, że zamontowany oryginalny fallerowski kontaktron, czyli "red switch" jest zamknięty, bo przewodzi prąd. Zatem zgodnie z tym co napisałeś jest to kontaktron NC.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.888 386 20
Nie pomogę, bo się nie znam aż na tyle, żeby się wypowiadać. Jedno wiem na pewno - kontaktron bez bliskości magnesu ma pozwolić jeździć samochodowi, a przy obecności magnesu ma rozłączać zasilanie i zatrzymać silnik.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
To ja też się włączę do dyskusji. Jeżeli chodzi FCS jestem totalnie zielony, coś tam słyszałem, coś tam widziałem, ale to za mało. Chciałbym na swojej domowej makiecie TG Dolomity mieć kilka samochód, które będą autonomicznie poruszać się po niej. Co muszę kupić, aby można to było zrealizować. Chciałbym mieć zestaw cyfrowy.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
Ja mam w nowym pakiecie inny kontaktron > i jest to NO :niepewny: > niezła wtopa.... dlatego pytam i dzięki za podpowiedzi.
Tak na zapas, już sobie zamówiłem kontaktrony NC i wlutuję NC bo to jakaś lipa.

Niby pakiet startowy, niby ma być prosty, kosztuje kupę kasy a tu babol (n)(n).
W ich instrukcji jest MK06-5-C
163704.jpg
https://www.tme.eu/pl/details/mk65c/kontaktrony/meder/mk06-5-c/

Nie polecam takiego pakietu jak Faller 163704 :ostrozny:.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.888 386 20
Ja mam w nowym pakiecie inny kontaktron > i jest to NO :niepewny: > niezła wtopa.... dlatego pytam i dzięki za podpowiedzi.
Tak na zapas, już sobie zamówiłem kontaktrony NC i wlutuję NC bo to jakaś lipa.

Niby pakiet startowy, niby ma być prosty, kosztuje kupę kasy a tu babol (n)(n).
W ich instrukcji jest MK06-5-C
Zobacz załącznik 766139
https://www.tme.eu/pl/details/mk65c/kontaktrony/meder/mk06-5-c/

Nie polecam takiego pakietu jak Faller 163704 :ostrozny:.
Tylko, że zapomniałeś do kontaktrona przykleić magnes.

img-0097.jpg


EDIT!

Sprawdziłem swój zestaw i nie widzę u siebie takiego dodatkowego magnesu. :niepewny::cenzura::mad: Mam pytanie, czy u Ciebie jest taki dodatkowy magnes?
 
Ostatnio edytowane:

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
AAAA ... jest magnesik >> u mnie "schował" sie na przełącznikach :D
czyli to taki kontraktron NC dla "ubogich":ROFL:...
Na kontraktron normalnie otwarty NO, nakleimy mały magnesik=zamkniemy obwód i auto pojedzie :D
Za to na drodze MOCNIEJSZY magnes rozłączy kontaktron i auto stanie ... ależ patent, szkoda słów :ROFL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.888 386 20
AAAA ... jest magnesik >> u mnie "schował" sie na przełącznikach :D
Mądrego warto słuchać. Rozbebeszyłem torebki z elementami i u mnie też przykleił się do przełącznika. hahaha:D:D:D
czyli to taki kontraktron NC dla "ubogich":ROFL:...
To firma niemiecka (czytaj oszczędna). Mają w magazynach nadmiar takich kontaktronów NO i muszą je gdzieś upłynnić. :LOL::p Widzę, że nie tylko stosują je do kitów do składania, ale i w gotowym podwoziu dla VW T4 też jest zamontowany kontaktron z magnesem. :niepewny: W podwoziach do ciężarówek są kontaktrony bez dodatkowego magnesu.


EDIT!

A wracając do skrzynek, mail do stolarza poszedł i czekam na odpowiedź.
 

Podobne wątki