• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Rzeszów Główny (stan na rok 2016)

Reakcje
34 0 0
#1
Cześć,

postanowiłem założyć ten wątek - celem motywacji mnie do dalszej pracy nad odwzorowaniem Rzeszowa Głównego na stan w roku 2016 (pamiętne czasy kładki). Całość jest odwzorowana ze zdjęć z tamtego okresu, danych z różnych portali i map sytuacyjnych - po przystosowaniu przy maksymalnym zbliżeniu do realnego układu H0 wychodzi "tylko" skromne 7 metrów. Więcej informacji będę zamieszczał na bieżąco :) - kto wie, może w przyszłości, wykończymy moduły, tak aby pasowały do normy FREMO. Jeśli, ktoś posiada użyteczne materiały z tego okresu - przygarnę wszystko :)
 

Załączniki

OP
OP
Maniac3333
Reakcje
34 0 0
#2
W planach jest także fragment linii 91 i 71 - odcinek obejmujący Rzeszów Zachodni - Rzeszów Główny, wraz z fragmentem linii 106 na odcinku Rzeszów Staroniwa - Rzeszów Główny. Z racji na wymiary, niezbędne było przeskalowanie i pewne uproszczenia :)
1719529074345.png
 
OP
OP
Maniac3333
Reakcje
34 0 0
#3
Budynki i obiekty w obrębie stacji kończą się projektować, stąd też myśl co dalej - czy znajdę jakąś sensowną drukarkę (chodzi mi o druk elementów makiety, mniej jeśli chodzi o modele), w cenie do 2500 zł?
dworzec.jpg
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.581 37 4
#6
Biorąc pod uwagę specyfikę naszego forum, weryfikacja układu torowego oraz dyskusja z tym związana może się niebezpiecznie przeciągnąć o kolejne miesiące :ROFL:
A tak poważniej to szykuje się solidny projekt. Będę zaglądał.(y)
 
OP
OP
Maniac3333
Reakcje
34 0 0
#8
Biorąc pod uwagę specyfikę naszego forum, weryfikacja układu torowego oraz dyskusja z tym związana może się niebezpiecznie przeciągnąć o kolejne miesiące :ROFL:
A tak poważniej to szykuje się solidny projekt. Będę zaglądał.(y)
Póki co układ torowy będzie "zatwierdzany" już na żywo, zbyt długo siedziałem nad planem całości tak aby zachować uproszczenia i maksymalnie zbliżony zarys, wraz z terenem do odwzorowania :LOL:
 
OP
OP
Maniac3333
Reakcje
34 0 0
#11
Pytanie bardziej techniczne - czy ktoś polubił się z pętlą if w programie GBB Kolejka? Chciałbym nieco uprościć przyciski, jednak nie do końca wiem jak dodać warunki do tego elementu.
1719823747803.png
 
OP
OP
Maniac3333
Reakcje
34 0 0
#18
Po konsultacjach, stacja zostanie skrócona do końca łuku, głowica zachodnia zostanie odwzorowana możliwie zgodnie z oryginałem, głowica wschodnia lekko uproszczona, zaś długość użyteczna ważniejszych torów stacyjnych osiągnie 450 cm
1720463321087.png