• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pseudonimy lokomotyw

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
#23
S.R.Mazurek w "Preserved Steam Locomotives of Poland" nad zdjęciem trumana -87 ,napisał cyt."...they (Ty246 przyp.moje)were well-liked by Polish enginemen who christened them "Buffaloes"."
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
#26
a gościu na parę z wyspy czarownicy ,ma już jakieś pseudo?Jak jeszcze nie ,to może ja pierwszy zaproponuję -?,!! -strzęczyszczykiewicz
 

keylan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
EN57 - tykaczka ale to tylko w mojej rodzinie chyba było choć nie kolejowej, to było podstawowe rozróżnienie jak się jechało gdzieś na wycieczkę albo normalnym pociągiem albo tykaczką :LOL:
 
Ł

Łukasz K

Gość
#34
Na EN57 jeszcze żartobliwie wołali dawniej tyku-tyku.... ze względu na specyficzny dźwięk
Pod spodem jako ciekawostka wklejam skan własnego zdjęcia. Było to jedno z moich pierwszych zdjęć w życiu....rok 1998...wówczas 12to letni "gnojek" z radziecką lustrzanką Cmena wyrwał się rodzicom i nie przepuścił żadnego EN57 i ET21 :twisted:

Na zdjęciu nr 1. EN57-767 z Zakładu Taboru w Tarnowie (w kilka miesięcy po przeniesieniu z Zakładu Taboru w Krakowie) w duecie z EN57-893 CM Tarnów w obsłudze pociągu osobowego numer E 25 z Krakowa Głównego do Przeworska dnia 31 października 1998r.

Zdjęcie niedopracowane, ale wówczas się uczyłem "życia" z lustrzanką, czyli preselekcji czasu, przysłony i ustawienia odległości, czułości ISO 200 lub 100, do tego pociąg odjeżdżał z przystanku nieopodal Bochni i krzyki ludzi " Boże ! dziecko pod pociągiem"

P.S. Obecnie pociąg ten jeździ w skróconej relacji Kraków Gł - Rzeszów. Ma numer 121 i jest obsługiwany jedną EN71(nawet we Wszystkich Świętych - zdjęcie nr 2)

Zdjęcie numer 2. EN71-036 ZPR Kraków/PRST Sucha Besk. skończył bieg z opóźnionym o 25 minut osobowym E4321 z Katowic. Odjedzie (z op 15 min) jako osobowy E121 do Rzeszowa. Kraków Główny 01.11.2007r. Foto: własne
 

Załączniki

Andrzej

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
SA110 i SA112 - Helmut

SM03 - Rowerek
SM42 - Kaczka
A propos chciałbym poinofrmować że Pm36-2 (Piękna Helena) będzie w ruchu prawdopodobnie jeszcze przez pół roku, potem bedzie odstawiona.
Przyczyną tego jest to że dano jej na hak za duży ciężar, poza tym obserwując jak ją obsługują maszyniści nie dziwie się. W centrali poinformowano mnie że naprawa główna kosztująca kilka milionów złotych jest nieopłacalna.
 

monomach

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#37
SM42 - smród
Oi2 - koń stepowy
Ot1 - krowa
Tp104 - owieczka
Pt47 - pyta
Os24 - austriak
Ty1 - ogier
Okl101 - sakson
Pn12 - dama

więcej nie pamiętam, niektóre pseudonimy jeszcze przedwojenne.
Pozdrawiam!
 
Reakcje
0 0 0
#38
SM31- trumna
SM42 - stonka, smrodek
ST44 - gagarin, siergiej
ST43 - rumun
SU45 - suka, fiat
SP42 - kociołek
SP32 - zemsta Chaucescu

ET21 - klocek, sputnik
ET22 - byk
ET41- jamnik
ET42 - Czapajew
EU06 - anglik
EU07 - siudemka
EP05 - czech, czeszka
EP08 - świnia (w niebieskim malowaniu: smerfetka)
EP09 - epoka

EN57 - kibel, chińczyk, jednostka
EN57-2000 - żaba, discman
EN81 - jelonek

Ty2 - teigrek, dwója
Ot1 - wołowa lokomotywa
Pt47 - peta, petucha
TKt48 - uszatek
TKz211 - mamut
 

Podobne wątki