• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problem z dekoderem/silnikiem ET22

Shellik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam serdecznie. Piszę w tym dziale ponieważ tutaj znalazłem najwięcej tematów zaczynających się od "mam problem". Jeżeli nie trafiłem to bardzo proszę o przeniesienie. Pacjent to ET22 PIKO 96334 z dekoderem Zimo MX637P22. Podczas jazdy z średnią i dużą prędkością widać wyraźne skoki w szybkości, jazda nie jest płynna. Ruszaniu towarzyszą drgawki co widać i słychać na sprzęgach składu. Reset dekodera na jakiś czas pomaga chociaż nie jest to reguła. Przełożenie dekodera z innego loka (EU07) powoduje te same objawy w obu modelach na raz. Ponowna zmiana dekoderów, EU07 płynnie, ET22 dalej szarpie. Zauważyłem również, że kiedy model zachowuje się dobrze i jedzie z max szybkością (CV5=100) nagle następuje wzrost szybkości i po zatrzymaniu znowu następuje szarpanie. Dla pewności przeprowadzilem przegląd mechanizmów z czyszczeniem i smarowaniem. Bez efektu. Jedyne co przychodzi mi do głowy to płytka elektroniki w ET22. Być może to ona jakoś wpływa na dekoder. W analogu jeździ lepiej niż w DCC chociaż też zdażają się czkawki.
Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem? Gdyby nie losowość całego zdarzenia chętnie odesłałbym ją do któregoś speca.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.957 493 33
#3
"Ten sposób" działa w dekoderach ESU od serii 4. A czy Zimo ma taką funkcję autokalibracji?
 
OP
OP
S

Shellik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Dodam jeszcze taką informację, że zarówno w ET22 i EU07 w/w dekoder piszczy/brzęczy (pewnie przetwornica) co słychać przy ściągniętym pudle. Tak jest od początku ale czy jest to normalne?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
DCC 1
DCC 4
DCC 26
DCC 3

Podobne wątki