• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PRLowskie złomki

OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
W głównej mierze to zasługa samego kitu, moim zdaniem Stary 660 od Michała są najlepsze ze wszystkich dostępnych na rynku . Przede wszystkim kabina i zabudowa jest odlewana z żywic a nie drukowana, co znacznie poprawia ich wytrzymałość i trwałość, sama rama jest genialna, najwierniej odwzorowana, bardzo dobry pomysł na osobne felgi i opony . To wszystko składa się na to że model buduje się przyjemnie .
Warto sobie kupić na zapas tych kitów i trzymać w szufladzie, bo kiedyś będą to bardzo poszukiwane modele (y)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Kruchość żywic po latach to temat na długie zimowe wieczory przy winie... jeśli odlewnicze po latach kruszeją, a światłoczułe po miesiącach to czego to dowodzi?
Poza tym są żywice i żywice. Mam pierwsze moje wydruki z formlabsa - już ponad dwuletnie i się trzymają, mam kilkumiesięczne z gpmu i reduced to pękają w dłoniach.
Na szczęście mówimy o modelach, z tymi się nie rzuca z reguły. Zdarzają się wyjątki ale...
Model wygląda świetnie.
Popieram stwierdzenie że kity Michała są rewelacyjne. Naprawdę świetnie się je składa
 

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 5 0
Mam w swoich zbiorach Syrenkę firmy Tololoko. Zakupiona była ponad dwadzieścia lat temu i nic się z nią nie stało. Widocznie Tolek dobrej jakości żywicy używał. Dlatego nie można ogólnie powiedzieć, że żywica robi się krucha po latach.
 
Reakcje
2.460 79 2
Model zacny ładnie złożony niemniej widzę małą nieścisłość. O ile mnie pamięć nie myli to wycieraczki powinny być zamontowane na dole szyby nie od góry i na budzie technicznej po bokach brakuje odblasków.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
W temacie wojskowych tablic to biegły nie jestem, były w zestawie więc oparłem się na wiedzy producenta .
Odblaski już są, fotki robiłem wieczorem jak jeszcze "sechł" :) .
Wycieraczki faktycznie, mój błąd, posSTARam się to poprawić .
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
W głównej mierze to zasługa samego kitu, moim zdaniem Stary 660 od Michała są najlepsze ze wszystkich dostępnych na rynku . Przede wszystkim kabina i zabudowa jest odlewana z żywic a nie drukowana, co znacznie poprawia ich wytrzymałość i trwałość, sama rama jest genialna, najwierniej odwzorowana, bardzo dobry pomysł na osobne felgi i opony . To wszystko składa się na to że model buduje się przyjemnie .
Warto sobie kupić na zapas tych kitów i trzymać w szufladzie, bo kiedyś będą to bardzo poszukiwane modele (y)
We współpracy z Rotorem będą jeszcze duuużo lepsze Stary 660 :) Niedługo zaczynamy a to delikatna zajawka:

1683460219739.png

1683570567953.png

1682278061619.png


Proszę na razie nie pytać "kiedy" "za ile" Wszystko już prawie jest, będzie spooooro NOWOŚCI !
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
No w końcu, myślałem ze smutkiem że zaniechałeś działalności a tu widać będą wznowienia i nowości, trzymak kciuki i czekam z niecierpliwością na kolejne kity (y)(y)(y)