• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

moje modele cieżarówek w 1-43

OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#81
Sprawdziłem i niestety na podwoziu nic nie jest napisane, jakiej firmy to model, a nie mam oryginalnego pudełka, bo model kupiłem na wyprzedaży w salonie Mercedesa.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#82
Wykonałem następne drezyny, i tak porównując Warszawę z Orlenu i ze Złotej Kolekcji to ta zakupiona na Orlenie jest lepiej wykonana. Warszawa 223 po zdjęciu oryginalnych kół i założeniu imitacji kół kolejowych, to obręcze kół kolejowych ocierają o nadwozie z tyłu, z przodu jest dobrze. Warszawa z Orlenu po torach jeżdzi bez problemu. W Warszawie ze złotej kolekcji dopiero po obejrzeniu zdjęć zauważyłem ślady kleju na prawym błotniku oraz odpryski lakieru na atrapie wlotu powietrza.
Zdjęcie-0715.jpg
Zdjęcie-0724.jpg
Zdjęcie-0725.jpg
Zdjęcie-0727.jpg
Zdjęcie-0729.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#85
Diorama będzie w póżniejszym terminie, teraz muszę dokończyć porozpoczynane, ale nie dokończone projekty budowy wagonów kolejowych. Te drezyny to była taka mała odskocznia, odpoczynek przed dalszymi pracami. Napiszę też,że jeżeli bym nie miał dostępu do małej tokarki, to nic by z tego projektu nie wyszło. Zakupione koła do drezyn, odlane z żywicy były w dwóch częściach, miały nadlewki które bez pomocy tokarki nie dało by się usunąć. Wykonałem również pracę polegającą na usunięciu z tylnej części tarczy koła materiału zagłębiając się w głąb 1 mm, tak aby ten mniejszy element pasował do tarczy centrycznie. Następnie przykleiłem obie części. Po wyschnięciu kleju przymierzyłem koło do modelu usuwając nadmiar materiału, rozstaw torów w skali 0 to 32 mm, ja zrobiłem trochę mniejszy, tak aby był mały luz pomiędzy główką szyny a obręczą koła, tak około31,7 mm.
Zdjęcie-0691.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#86
Pomysł z tokarką dobry. Zawsze to dokładniej można zebrać nadmiar na okrągłych elementach.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#97
Zakupione ostatnie sztuki po 50 zł w salonach. Nie mogłem nie skorzystać z takiej okazji mimo że bardziej lubię ciężarówki niż dostawczaki. Mercedes ma na spodzie jeszcze cenę zakupu x 3 bez promocji.
Zdjęcie0115.jpg
Zdjęcie0119.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Zdjęcie0066.jpg
Zdjęcie0064.jpg
Zdjęcie0067.jpg
Zdjęcie0085.jpg
Do ciągnika gąsiennicowego udało mi się zakupić czołg Panzer III oraz przyczepę do holowania uszkodzonego sprzętu pancernego. Przyczepa została zakupiona w USA, niestety przybyła uszkodzona, widać to na ostatnim zdjęciu, zostały wyłamane podpory podtrzymujące brezentowy dach. Zamaskuję te uszkodzenia szarą farbką.
Zdjęcie0061.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 1
Skala 1:43 6
Skala 1:43 13
Skala 1:43 104
Skala 1:43 24

Podobne wątki