• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moje modelarstwo - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
Fakt, roboty jest sporo, ale frajda ogromna... ;)
Najgorsze jest to, że czas nieubłaganie biegnie i człowiek nie zdaje sobie sprawy jak szybko.

Dopiero co nawieźli ziemię,

modul-t-04.jpg




A już trawa urosła... ;) :D:ROFL:

modul-t-05.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
Co użyłeś jako ziemię?
To jest przesiana ziemia z mojego ogródka. A żeby nadać jej bardziej brązowy kolor to dosypałem troszkę brązowej startej suchej pasteli.
Ziemia jak się na nią patrzy jest brązowa, ale jak się ją przesieje i zostanie najdrobniejsza frakcja, to okazuje się, że ten brązowy kolor gdzieś blednie. Dlatego trzeba do skali 1:87 podbarwić tą przesianą ziemię troszkę.

Edit

Zapomniałem napisać, że jak rozcieńczam wikol wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń, żeby zmniejszyć jego napięcie powierzchniowe i żeby się lepiej rozprowadzał, dodaję także trochę startej pasteli brązowej. Unikam wtedy ewentualnych białych matowych plamek wyschniętego kleju.