• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta

Reakcje
0 0 0
#1
Witam.
Jakiś czas temu kupiłem troszkę torów i jakiś sprzęt.
Na forum siedziałem codziennie kilka godzinek ;)
Mam do was kilka pytań.
Chciałbym pokazać, że każdego stać na makietę kolejową. Mam zamiar zrobić najlepszą makietę na jaką mnie stać jak najniższym kosztem :D
Zacznę od budowy stołów.
Blaty wyrwałem ze starych mebli. Wymiary to około 90x50cm.
Mam zamiar położyć na to styropian, dokleić korek z torami a następnie wyrzeźbić teren. Przykryć go ręcznikami zamoczonymi w wikolu i zalać gipsem budowlanym.
Czy to w miarę dobry plan? Czy może nie używać styropianu?

Pozdrawiam :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.291 41 5
#2
Witaj na forum. Może zacznij od pokazania planu makiety. Po wymiarach widzę, że to raczej diorama będzie....chyba że robisz to w Nce lub Ztce... O skali nie wspomniałeś.
Może coś więcej na temat samej makiety - co na niej będzie oprócz ukształtowania terenu ?
 
OP
OP
Deenn
Reakcje
0 0 0
#3
Nie wspominałem, bo nie ma się czym chwalić :D Planami pochwalę się w najbliższym czasie.
Skala to H0.
Mam kilka takich blatów więc mam w planach makietę modułową.
Zacząć chciałem od małej stacji przy kopalni węgla bądź piasku. Tak więc napewno kilka dołków.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 5
Dla początkujących 20
Dla początkujących 35
Dla początkujących 1
Dla początkujących 5

Podobne wątki