• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mistrzostwo świata! Makieta?!

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#4
W kwestii jeżdżenia to wystarczy zawitać na którąś z organizowanych przez nas imprez.
Makieta może nie jest jakaś oszałamiająca, ale... jest.
:)
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#6
makieciarz napisał(a):
NNNNoooooo kurde można popaść w kompleksy, nie myślałem że w N-ce takie cuda można zrobić.
Mnie się wydaje a nawet jestem pewny że zdjęcia tej makiety przeszły solidne pranie w "fotoszopie" , szczególnie jeśli chodzi o tło i dalsze plany zieleni.
speedylelek napisał(a):
Powiem szczerze, że trochę żałuję wyboru na H0.Teraz bym budował w N - skali.
Ja kiedyś zaczynałem od H0 , jeszcze jako dziecko razem z ojcem . Później zaliczyłem chyba kilkunastoletni epizod eNkowy i znowu powróciłem do H0 co trwa do dzisiaj a moim chyba niespełnionym marzeniem pozostanie "0" .
Ale i tak z sentymentu kibicuję eNkowcom :D
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#8
marcin_kempa napisał(a):
A mnie nikt nie chce pomóc w projektowaniu makiety
Właśnie dziwne. Tylu na forum jest speców od układów torowych na makiecie H0, a tej nikt nie chce obejrzeć i zaproponować zmian?
Makieta to makieta, układ tor(t)owy może być podobny w każdej skali/wielkości. Ino rozmiar miejsca jest inszy.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#10
marcin_kempa
Nie załamuj się dasz radę :D
Jeśli chodzi o mnie to mocno przesadziłeś :shock: , nie mniej postaram się pomóc ale to już w wątku o Twojej makiecie.
hugwa
Nigdy w to nie uwierzę , tam na jednej sesji widać niebo w różnych odcieniach i o różnym zachmurzeniu. Różne pory dnia , od południa (cienie) po zachód , nie wspominając o okolicy - raz góry a raz odległe lasy a kilka razy prawdziwa biała decha :D
No chyba że jeździł przez tydzień po całym landzie i każde zdjęcie robił na innym tle ;)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#12
Nigdy w to nie uwierzę
Nie musisz.
tam na jednej sesji widać niebo w różnych odcieniach
Niebo tak ma. Niebo bez chmur lub takie jak na tych zdjęciach o jednej godzinie będzie miało temperaturę barwową w zakresie 6000 - 27000 K zaleznie od kierunku względem słońca. Wie to każdy kto kiedykolwiek liznął podstaw fotografii.
raz góry a raz odległe lasy
Nie widzę konfliktu. Zwróć uwagę na ujęcia mostu. To całkiem to samo miejsce. Albo inaczej - to całkiem różne miejsca widziane z jednej górki. Nic sobie nie dam obciąć, ale założyć bym się mógł :)
Ujmę to tak: jeśli to montaż, to gość jest w tym lepszy niż w robieniu modeli.
Różne pory dnia
A to jest problem?
kilka razy prawdziwa biała decha
Ale światło naturalne. Zdziwiłbyś się efektami jakbyś wytarabanił swoją makietę pod słońce.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#13
Z tym że światło jest naturalne to się oczywiście zgodzę ale dla mnie najbardziej podejrzane są te dwa zdjęcia z wiaduktem gdzie słońce jest niemal w zenicie , to z górami w tle i to z wędkarzami nad wodą ;)
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#15
Na razie jest to najlepsza makieta w skali N jaką widziałem. W skali H0 mam problem pomiędzy makietą Archico a Makietą belgijską jaka była prezentowana na Eurospoor w Holandii.
 
Reakcje
1.731 13 0
#16
No to i ja swoje 3 grosze....
Jest to najlepiej zrobiona makieta w skali N.
Absolutne arcydzieło biorąc pod uwagę skalę!!! Modele gdzie koła maja super proporcje (zwłaszcza grubość kół nie mówiąc już o ich obrzeżach).
Zieleń oszczędna, ale za to niezwykle naturalna i dopasowana do okolicznych gruntów(konsekwencja w odwzorowaniu zieleni rosnącej na konkretnych glebach i okolicach)
Chylę czoło... doskonała znajomość tektoniki i nie tylko.
Jeśli to jest tak wykonane w skali N to można wyobrazić sobie jak by to wyglądało w skali H0.
Osobiście marzę by wykonać makietę bądź dioramę na torowiskach absolutnie trzymających w skali H0 100-u procentowe proporcje ( zwłaszcza angliki) .