• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mateusz skleja

Mateusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich! Ktoś może pamiętać mnie jeszcze z czasów, gdy składałem modele w 1/24, piękne czasy szkolne gdy człowiek miał czas na wszystko, teraz pozmieniało się dużo, lecz chęć złożenia czegoś ciekawego nadal trwa, i tak o to, po 5 latach przerwy, przypominam sobie powoli techniki modelarskie. Wciąż uczę się tej (dla mnie) mega małej skali, popełniam wiele błędów, ale cóż, mam nadzieje, że powoli się rozkręcę.

Tymczasem na szybko kilka fotek mojej pierwszej pracy, nowego FH 6x4 do którego zaczynam klepać trzyosiowe niskopodwozie. W Volvie brakuje jeszcze kilka detali, tablic, kogutów, ale już nie mogłem wytrzymać i chciałem poczytać co o tym myślicie.







I jeszcze jedno z swoim mocniejszym bratem (y)


Wiem, muszę dopracować światło na zdjęciach bo cała rama jest bardzo rozświetlona...
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Witaj Kolego!
Model wygląda ciekawie.Przejście ze skali 1/24 na 1/87 na pewno jest wyzwaniem.
Moja uwaga nie dotyczy wykonania prezentowanego modelu co użycie "fotosika" do jego pokazania.Wrzucaj fotki bezpośrednio na stronie,a na 100% będzie to korzystniejsze dla Ciebie jak i oglądających.
 
OP
OP
Mateusz C

Mateusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Tak na szybko dwie fotki:
1. Świeżo pomalowana naczepa do Volvo
2. Zestaw w budowie którym jeżdżę na co dzień w pracy i był główną motywacją powrotu do modelarstwa(y)
DSC_0499-001.JPG
DSC_0500-001.JPG


Kolego wrocek, mam nadzieję, że o to chodziło w umieszczaniu fotek bezpośrednio na forum :gwizd:
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#5
Powiem Ci... jest bardzo przyjemnie! :) Co do Volvo to taki typowy wół roboczy i szczerze mówiąc na pierwszy rzut oka nie wiedziałem że to AWM. Nawet ta metalowa naczepa ładnie wygląda. Jedynie coś z kołach od niej mi nie leży. A co do naczepy Krone, dla mnie boska! Uwielbiam klimaty lowlinerów, jeszcze z tyloma detalami. Dał byś jakąś bliższą fotkę kół od naczepy? No i czekam na fotki w połączeniu z ciągnikiem ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#7
Piękne przeróbki pokazujesz. (y) Witaj na forum, pokazuj modele, komentuj innych kolegów i baw się dobrze.
 
OP
OP
Mateusz C

Mateusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Dzięki za miłe słowa, napędzają do pracy :)
Naczepa metalowa, nie tam żadna herpa bo akurat taką miałem gdzieś tam w starych zapasach po zestawie z żółtym Dafem, przymierzyłem, cieszyło oko to stwierdziłem że będzie ładnie pasować do Volvo. Jutro ogarnę jakieś ładne fotki za dnia bo Kronka praktycznie skończona.
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#9
Powitać Kolegę :)(y) Volvo realistycznie się prezentuje, ta naczepa faktycznie cieszy oko z nim, jednak bardziej mnie interesuje finalna prezentacja Iveco :)
 
OP
OP
Mateusz C

Mateusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Witam witam!

Daaaaaawno mnie tu nie było, ale mam w końcu co pokazać. Skończyłem Volvo, szału mnie ale jak na początek efekt mi się podoba, obiecuje w dalszych modelach poprawę i rozwój, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Oceniajcie proszę :)
DSC_0829.JPG DSC_0815.JPG DSC_0819.JPG DSC_0820.JPG DSC_0821.JPG DSC_0823.JPG DSC_0824.JPG DSC_0825.JPG DSC_0825-001.JPG DSC_0826.JPG DSC_0828.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Mateusz C

Mateusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
To bardzo proste i nie tajemnica :D Wymaga tylko trochę wprawy.
Kiedyś kupiłem na allegro takie specjalnie suche pigmenty które na pewno znacie z dioram. Volvo akurat brudziłem suchym pędzelkiem żeby imitować kurz i pył.
DSC_0831.JPG DSC_0832.JPG
Nadają się też wyśmienicie po dodaniu kilku kropel np. benzyny ekstrakcyjnej do imitowania grubszego błota, rdzy itp co widać na dwóch zdjęciach mojego Iveca 1:24
DSC_0833.JPG DSC_0834.JPG
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#15
Volvo życiowo wygląda, widać że "dotknęła" je doświadczona ręka.
Turbol w większej skali strasznie zajechany, odwzorowanie mijającego czasu i wykonanej ciężkiej pracy wyszło na nim bardzo dobrze.
A jak tam się miewa miniaturowa motywacja powrotu do modelarstwa?:D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 620
W robocie 1260
W robocie 176
W robocie 832
W robocie 309

Podobne wątki