• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Lanckorona

OP
OP
trotylow

trotylow

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
170 2 1
#50
...nazwa stacji będzie umieszczona na ścianach szczytowych budynku głównego oraz centralnie na krawędzi zadaszenia peronu. Niestety wykonanie obramowań imitujących sztukaterie jeszcze przede mną. Innych oznaczeń, typu: bufet, wyjście, etc. raczej nie przewiduję. Oczywiście masz rację, nie tylko orynnowanie, ale również kilka "elementów identyfikacji wizualnej" trzeba będzie wykonać :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#51
Chyba chodzi mu o tabliczki z nazwą stacji na ścianach (albo napisy) - też musiałem się zastanowić co miał na myśli.
Też tak sądzę. Ale gwoli ścisłości: "brandowanie" to pochodzące od angielskiego słowa "branding" wyrażenie z żargonu (czy może raczej z bełkotu) specjalistów od reklamy, czy teraz "marketingu" (kolejne polskie słowo :(), oznaczające oznakowanie czegoś znakami firmowymi i reklamami konkretnej firmy. Tak więc określenie to oznacza zupełnie coś innego, niż umieszczenie na budynku dworcowym tablic z nazwą stacji i innych napisów informacyjnych. Stosowanie słowa "brandowanie" do takiego działania, pomijając użycie żargonowego określenia, którego w normalnej rozmowie czy publikacji nieprzeznaczonej dla specjalistów w danej dziedzinie nie powinno się stosować, jest też niewłaściwe z merytorycznego punktu widzenia, bo oznacza coś innego.
 

Robert K

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
#52
...nazwa stacji będzie umieszczona na ścianach szczytowych budynku głównego oraz centralnie na krawędzi zadaszenia peronu. Niestety wykonanie obramowań imitujących sztukaterie jeszcze przede mną. Innych oznaczeń, typu: bufet, wyjście, etc. raczej nie przewiduję. Oczywiście masz rację, nie tylko orynnowanie, ale również kilka "elementów identyfikacji wizualnej" trzeba będzie wykonać :)
Profesjonalnie to wygląda. Ostatecznie podjąłeś już decyzję, którą epokę będziesz odwzorowywać? Pytam bo jestem ciekaw konstrukcji peronów w Lanckoronie. :niepewny:
 
OP
OP
trotylow

trotylow

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
170 2 1
#55
...mam pytanie do Kolegów. Do sterowania rozjazdami korzystam z napędów podmakietowch MTB-MP1, sterowanych modułami Digikeijs DR4018 poprzez centralę DR5000. Po ogłoszeniu upadłości przez Digikeijs moduły są niedostępne w sprzedaży co spowodowało, że utknąłem z rozbudową układu. Czy Koledzy mogliby polecić coś w zamian, co sprawdziłoby się równie dobrze?