• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejny wypadek z udziałem deb....

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Znowu się zadziało, wagony wykolejone.... chciał wyprzedzić stojące na przejeździe. Rogatki były zamknięte... bez komentarza.
KLIK
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
842 77 5
#3
Popatrz w lustro i wtedy oceniaj innych.
Kolega miał zły dzień? Auto prowadził ktoś z rodziny, czy sentyment do rodzinnych terenów? :D
Swoją drogą niezbyt rentowny ten pociąg, ''podróżowało nim około 30 osób''
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.698 12 2
#4
Zbyszek napisał(a):
Swoją drogą niezbyt rentowny ten pociąg, ''podróżowało nim około 30 osób''
Pewne rzeczy są po to aby służyły ludziom, a nie przynosiły dochód. Ale to chyba jakiś obecny tręd w naszym kraju. Nawet szpitale mają przynosić dochód. Za trochę za każde pójście do klopa we własnym domu płacić trzeba będzie, bo klop też ma przynosić dochód. Rzeczywiście kraj debili.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#11
Meggido napisał(a):
Kierowca plącze się z zeznaniach.
ciekawe czy po takim zdarzeniu ktokolwiek by się nie plątał :???:

no ale jak to nasza mentalność nakazuje trzeba kogoś obwinić dla zasady, od razu lepiej sie czujemy
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#13
A skad TVN wie że to byl TIR??? http://pl.wikipedia.org/wiki/TIR tutaj jest wyjasnione co to znaczy TIR. A tak dlugo jak auto nie opuszcza UE to nie musi byc TIRem i nawet nie ma sensu zeby bylo. Męczy mnie ta stacja, a najśmieszniej jak kiedyś powiedzieli że w Dubaju jest sztuczny stok narciarski pod sztucznym dachem - a co oni mają naturalny dach w studio bo z jaskini nadają ? Śmieszna ta stacja - osobiście nie oceniam nikogo po informacji z TWMu :p
 
Reakcje
0 0 0
#14
adas napisał(a):
A skad TVN wie że to byl TIR??? http://pl.wikipedia.org/wiki/TIR tutaj jest wyjasnione co to znaczy TIR.
no to wylałeś trochę jadu, ale niepotrzebnie się mądrzysz. TIR to oczywiście sktótowiec, pisany dużymi literami i czytany z francuska oznacza konwencję wspomnianą na wiki. Jednak zgodnie z zasadami języka polskiego Tir/tir (czytane tak jak jest napisane) oznacza duży samochód ciężarowy, a w zasadzie najczęsciej ciągnik siodłowy z naczepą.. http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2529707

na przyszłość, zanim zaczniesz strugać z siebie mędrka, to zrób mały risercz, bo możesz wyjśc na głupka..
 
D

Dariusz

Gość
#15
zawsze w takich wypadkach wina jest po stronie kierowcy chyba ze zawiodly hamulce w co trudno uwierzyc bo gosc moglby probowac ratowac sytuacje zjezdzajac na bok. Przeciez nie probowal hamowac 20 metrow przed przejazdem. Moze jechal za szybko.
Zbyszek napisał(a):
Swoją drogą niezbyt rentowny ten pociąg, ''podróżowało nim około 30 osób''
a co to ma wspolnego z wypadkiem???
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.736 34 3
#16
Dariusz napisał(a):
zawsze w takich wypadkach wina jest po stronie kierowcy chyba ze zawiodly hamulce w co trudno uwierzyc
Zgadzam się - tym bardziej, że mówimy o kierowcy zawodowym. Od takiego oczekuje się więcej doświadczenia, umiejętności i wyobraźni. Tymczasem: była mgła, a przed TIRem "nagle wyrósł" zamknięty przejazd kolejowy czy też samochody stojące przed przejazdem?? Więc jestem ciekawy z jaką to prędkością zawodowy kierowca TIRa jedzie we mgle?
Podróżuję trochę po Polsce i dobrze wiem jak jeżdżą kierowcy TIRów; ostatnio taki jeden zepchnął mnie na ziemne pobocze za Opolem na dojeździe do A4 (mało nie wpadłem do rowu). TIR wyprzedzał TIRa "na trzeciego", a ja, biedny żuczek w samochodzie osobowym, mam po prostu spadać do rowu i tyle. Słowem: nie uwierzę w awarię hamulców dopóki nie dowiem się o tym z komunikatu komisji badającej przyczyny wypadku.
Ciekawe kto pokryje straty kolei. Jest to pytanie niestety retoryczne.
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Panowie, ja napiszę tyle, że jeżdżę lokami i widzę jak jeżdżą kierowcy na polskich drogach, jak dla mnie niezrozumiałe jest tylko to że jakiś debil wprowadził właśnie dla pociągów ograniczenie na przejazdach 20km/h dla czoła pociągu, pomimo tego że każdy pojazd drogowy ma nakaz zatrzymania się przed każdym, powtarzam każdym przejazdem nawet kat.A, a jest to podyktowane znakiem STOP który się przy wszystkich znajduje, a jak nie to bynajmniej powinien :D , a kierowca jak zdał egzamin na prawko to powinien wiedzieć co oznacza znak stop jak również to że przed skrzyżowaniem w poziomie z torami powinien się zatrzymać, mało tego, każdy kierowca powinien to zrobić dla siebie i ewentualnych pasażerów w aucie jeżeli jest myślącym człowiekiem, niestety często nie jest :cry:
Przyzwyczajenie kierowców do tego że na przejeździe pociąg zwalnia daje im tylko bodziec ku temu aby nacisnąć na gaz i kolejny raz zdążyć przed pociągiem, bo WIEDZĄ że pociąg i tak zwolni, przykład miałem chodź by dzisiaj na Grochowie, młodzi ludzie w samochodzie slalomującym pomiędzy jadącym kiblem a ep09-09 którym z naprzeciwka jechałem ja, myślicie że trąbienie coś dało :devil:
rozwiązanie jest jedno, koniec z ograniczeniami dla pociągów na przejazdach, przykład jest za naszą południową granicą, tam kierowca wie gdzie ma się zatrzymać. A jak nie to już jego strata.
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#18
Kamil Feliks Sztarbala napisał(a):
adas napisał(a):
A skad TVN wie że to byl TIR??? http://pl.wikipedia.org/wiki/TIR tutaj jest wyjasnione co to znaczy TIR.
no to wylałeś trochę jadu, ale niepotrzebnie się mądrzysz. TIR to oczywiście sktótowiec, pisany dużymi literami i czytany z francuska oznacza konwencję wspomnianą na wiki. Jednak zgodnie z zasadami języka polskiego Tir/tir (czytane tak jak jest napisane) oznacza duży samochód ciężarowy, a w zasadzie najczęsciej ciągnik siodłowy z naczepą.. http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2529707

na przyszłość, zanim zaczniesz strugać z siebie mędrka, to zrób mały risercz, bo możesz wyjśc na głupka..
ciesze sie ze tak sie znasz! Powiem krotko bo nie jest to forum motoryzacyjne lub transportowe. Spojrz do gazety na ogloszenia o kierowcow moze to ci troche rozjasni. Faktycznie definicje jezyka polskiego moga mowic roznie! Ale dla kierowcy ma znaczenie czy idzie jezdzic tirem czy zestawem i to wieksze niz bys myslal. Tak samo jak tandem i skrajną - tez mu to wiele mowi.

mozna taka uwage napisac w inny sposob :) wtedy wszystko na spokojnie mozna wyjsnic :D nie mam zamiaru sie z toba klucic bo nie ma o co ani po co.


podkreslic chce ze nikogo nie oceniam - bo nie jestem do tego osoba kompetentna! Przykro mi ze takie zderzenie mialo miesjce :( Cale szczescie ze bez ofiar tym razem!
zwrocilem tylko uwage nie uderzajac w nikogo personalnie bo nie takie mialem intencje.
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#19
Kylogram napisał(a):
Podróżuję trochę po Polsce i dobrze wiem jak jeżdżą kierowcy TIRów; ostatnio taki jeden zepchnął mnie na ziemne pobocze za Opolem na dojeździe do A4 (mało nie wpadłem do rowu). TIR wyprzedzał TIRa "na trzeciego", a ja, biedny żuczek w samochodzie osobowym, mam po prostu spadać do rowu i tyle. Słowem: nie uwierzę w awarię hamulców dopóki nie dowiem się o tym z komunikatu komisji badającej przyczyny wypadku.
Ciekawe kto pokryje straty kolei. Jest to pytanie niestety retoryczne.
No powiem Ci ze czasem jak widze jak inni wyprzedzaja to az strach! Nie rozumiem takiego zachowania! Jesli ktos wyprzedza to niech to robi bezpiecznie a nie taranuje tak jak Ciebie chciano staranowac! To jest nie do pomyslenia!!!
 
Reakcje
0 0 0
#20
adas napisał(a):
definicje jezyka polskiego moga mowic roznie!
dlatego właśnie jakiś czas temu powołana została Rada Języka Polskiego, która tego typu watpliwości rozstrzyga, opiniując wszelkie zjawiska i twory jezykowe.
o rzetelności polskiego dziennikartwa można wiele niezbyt pochlebnych rzeczy powiedzieć, ale akurat wybietając sobie tir-a na pretekst, trafiłeś kulą w płot
 

Podobne wątki