• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak zrobic szyby w modelu???

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#23
Dariusz napisał(a):
Wyrwiząb napisał(a):
Oj nie, to jest z dwóch zrobiony jeden :) właśnie ta cena była jakaś smiesznie niska
Chyba wysoka. Lepszy sprzet i to nowy kupisz taniej:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... :MESELX:IT
To jest żart prawda?? Popytaj może na jakims forum stomatologicznym o mikrosilniki schick i kavo. No i mój jest bezszczotkowy, a to to jakiś amerykański frik pokroju marathon'a. Takie porównanie to jak postawienie samochodu dacia logan prosto z salonu i 4 letniego audi a6 obok i debatowanie co jest lepsze. :)
 
D

Dariusz

Gość
#25
Wyrwiząb napisał(a):
To jest żart prawda?? Popytaj może na jakims forum stomatologicznym o mikrosilniki schick i kavo. No i mój jest bezszczotkowy, a to to jakiś amerykański frik pokroju marathon'a. Takie porównanie to jak postawienie samochodu dacia logan prosto z salonu i 4 letniego audi a6 obok i debatowanie co jest lepsze. :)
Przesadzasz. Ten tez jest bezszczotkowy produkowany w Japonii. Schick ma wieksza renome w Europie i to nie ulega watpliwosci ale produkty Ram z USA tez sa bardzo dobre. To nie jest produkt made in China.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#27
Dariusz napisał(a):
Wyrwiząb napisał(a):
To jest żart prawda?? Popytaj może na jakims forum stomatologicznym o mikrosilniki schick i kavo. No i mój jest bezszczotkowy, a to to jakiś amerykański frik pokroju marathon'a. Takie porównanie to jak postawienie samochodu dacia logan prosto z salonu i 4 letniego audi a6 obok i debatowanie co jest lepsze. :)
Przesadzasz. Ten tez jest bezszczotkowy produkowany w Japonii. Schick ma wieksza renome w Europie i to nie ulega watpliwosci ale produkty Ram z USA tez sa bardzo dobre. To nie jest produkt made in China.
Może, nie znam go. Natomiast znam doskonale "wspaniałe" marathon.
http://cgi.ebay.com/Micromotor-MARATHON ... 1c0ebdcdcf który wygląda naprawdę cudnie. Dacia logan tez w sumie brzydka nie jest, ale jednak jeżdżę audi

No i może wróćmy do tematu szybek, bo schodzi na boczny tor ten wątek
 
D

Dariusz

Gość
#28
I masz racje...ale Marathony sa produkowane w Chinach !!!! W Chinach robia fajne modele wagonow i lokomotyw ale nie wszystko. Nie jestem technikiem dentystycznym ale znam paru i zaden nie chce uzywac chinskiego sprzetu.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
a to przepraszam forum stomatologiczne jest?
może ktoś zamieści zdjęcia szybek wykonane własnoręcznie a nie dyskutuje o szczękach, daciach, silnikach, i innych sprzętach...dentystycznych.

Co do szybek, kiedyś na allegro widziałem taki płyn z pędzelkiem i było napisane że to preparat do robienia szybek. Ponoć nałożone to, podejrzewam że tak na krawędz i rozciągnięte pędzelkiem jak ser na pizzy w strone drugiej krawędzi okna powodowało powstanie jakiegoś typu błonki, która po wyschnięciu stwarzała szklistą powierzchnię. Nie wiem na ile to działa i gdzie to mozna kupić. SAmchętnie poznalbym sposób na robienie szybek nie z naklejanej foli tylko taki wstawianych w miejsce okna.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#30
KAMAPI napisał(a):
a to przepraszam forum stomatologiczne jest?
może ktoś zamieści zdjęcia szybek wykonane własnoręcznie a nie dyskutuje o szczękach, daciach, silnikach, i innych sprzętach...dentystycznych.
.
Jak Cie ten temat nie interesuje to po co czytasz. Tak jak napisałem, robiłem je w budynku, a nie w wagonie. Ale myslę, że jedno szkło od drugiego trudno odróżnić po zdjęciu. Co do tych "błonek" to nic nie warte, bardzo łatwo je uszkodzić. Czytałem kiedyś o tym na forum dla miłosników militariów
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
Wyrwiząb napisał(a):
KAMAPI napisał(a):
a to przepraszam forum stomatologiczne jest?
może ktoś zamieści zdjęcia szybek wykonane własnoręcznie a nie dyskutuje o szczękach, daciach, silnikach, i innych sprzętach...dentystycznych.
.
Jak Cie ten temat nie interesuje to po co czytasz.
Temat mnie interesuje, a temat to: "Robienie szybek..." nie protez i nie borowanie w zębach. Dlatego czytam i będę czytać, i będę mówić jak ktoś sobie będzie robił z tego forum paplaninę nie na temat, spierając się oto czy gwóźdź jest ostrzejszy na łebku czy na końcu... Coś takiego to zwykłe offtopic'owanie.

Co do reszty Twojej wypowiedzi to bardzo cenna informacja, jeśli ten specyfik robi za słabe te szybki to rzeczywiście nic nie warty.
A czy moze zna ktoś dobry i łatwy sposób jak z gotowego modelu, np odlewu z żywicy odrysować-odwzorować miejsca na szybki na materiał z cienkiego pleksi lub materiał opisywany w powyższych postach? Mi sprawia trudność wycięcie na oko, a też zmierzone granice okna nie są takie proste do odwzorowania na materiale, bo dochodzą jakieś krzywizny, zaokrąglenia na bokach, itp. Jest jakiś patent na to?
Pozdrawiam,

Karol.
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#32
KAMAPI napisał(a):
Temat mnie interesuje, a temat to: "Robienie szybek..." nie protez i nie borowanie w zębach. Dlatego czytam i będę czytać, i będę mówić jak ktoś sobie będzie robił z tego forum paplaninę nie na temat, spierając się oto czy gwóźdź jest ostrzejszy na łebku czy na końcu... Coś takiego to zwykłe offtopic'owanie.

Co do reszty Twojej wypowiedzi to bardzo cenna informacja, jeśli ten specyfik robi za słabe te szybki to rzeczywiście nic nie warty.
.
Uważam, że wyolbżymiasz wycinając pojedyncze słowa z całości wypowiedzi i sam paplasz. Akurat sprawa mikrosilnika do obrabiania jest istotna, ponieważ niestety kiepski sprzęt ma duże wibracje i precyzyjna obróbka zwyczajnie nie wychodzi. Co do tego preparatu o którym pisałeś, to nie pamietam dokładnie ale w nazwie ma "acrylic glass" (czy jakoś tak). Rzeczywiście szybki z tego wygladały fajnie, ale po pierwsze wyjątkowo delikatne były, zatem do modelu wagonu raczej się nie przydadzą. Po drugie, pod światłem widać było ewidentnie że nie jest to płaska tafla. Napięcie powierzchniowe które pozwala tak wyciagnąc ten materiał, powodowało też lekkie deformacje. Nie moge znaleźć teraz tego forum, to było parę lat temu. Google też mi nic nie podpowiedziały.
Pozdrawiam
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#34
Ten preparat do robienia szybek (ClearFix Humbrola) jest rewelacyjny ale np na szybki w bulajach okrętu w skali 1:400. Może na jakieś malutkie szybki w eNce czy innej Zetce... Szybka w H0 jest delikatna (bo to błonka z czegoś w rodzaju kleju polimerowego) i paskudna.
 

Organ18

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Cześć wam poszukuje ciekawego pomysłu z szybą , a mianowicie w obecnej chwili są szyby przęźroczyste że widać w środku siedzenia . A ja chciał bym coś zrobić by było złudzenie szyby ale nie było widać wnętrza , najprostrzym sposobem wydaje mi się naklejenie zwykłej foli srebrnej takiej jak się pakuje jedzenia. Oczywiście ja nie chce wszystkich szyb okleić tylko tylne po obu stronach żeby nie było widać kabelków , silniczka itp.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#36
Włóż kawałek kalki technicznej albo naklej matową folię okienną.
Owinięcie pazłotkiem to raczej słaby pomysł.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#38
W starych modelach piko szyby mające masować były zrobione w kolorze czarnym. Naklej od środka kawałek czarnej lub szarej folii
 

Organ18

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
chyba najprościej będzie zamalować na czarno lub szaro okna ;) bo kumpel poddał mi pomysł zrobienia z papieru śniadaniowego ale to kijowo wygląda odrazu wywaliłem papier jak i pomysł ;)
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#40
to musi odbijać światło jeżeli jest czarne, więc można lakierem błyszczącym. Szyba nawet jak pomieszczenie za nią jest ciemne to odbija światło.
Jeżeli mat to "mrożona folia" do szyb, albo drobny papier ścierny ale to nieodwracalne.
 

Podobne wątki