• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Pytanie? Jak niektórzy rozumieją stan idealny...

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.368 40 2
#1
W tym miejscu był przez chwilę dłuższy opis pewnej transakcji, ale za radą przyjaciela, usunąłem go był rzeczywiście niepotrzebny.
Jak stwierdził - napisz co p. Tigrek rozumie jako stan idealny modeli które oferuje innym i pozostaw odbiorcom do własnej oceny.
Tak więc zatem robię.

Idealny stan parowozu cyfrowego BR52 jest według niego może zawierać:
- uszkodzenia w wiązarach - coś pstryka i modelem lekko rzuca przy jeździe do tyłu,
- defekt przedniego oświetlenia, które świeci się cały czas, bez względu na to czy F0 jest włączone czy nie,
- sporo kurzu w każdym zakamarku i sporo "owłosienia" w kołach
- brak tabliczki z numerem lokomotywy na tendrze

Idealny stan cyfrowego elektrowozu BR103 uwzględnia:
- urwane gniazdo sprzęgu po jednej stronie (ślady na plastiku jakby po stopieniu lutownicą)
- obudowy wózków klejone i każda w 4 miejscach również jakby przypalane lutownicą,
- pantografy niby działają, ale nie opadają do końca tak jak powinny, dodatkowo każdy znich opada na inną wysokość przez co jest spora różnica w wysokości pantografów w spoczynku
- jeden pantograf jest krzywy
- spoooro kurzu i brudu na podwoziu

W przypadku BR52 uszkodzenia widoczne z oczywistych względów wyłącznie na filmie.
BR103 - zdjęcia poniżej.

Przestrzegam zatem przed transakcjami z p. Tigrek. Ma w swojej kolekcji sporo maszyn firmy ESU, Roco, Trixa. Nie jest więc amatorem.
Dla pewności - p. Tigrek wie o moich zastrzeżeniach, napisałem mu, że jestem gotowy do anulowania transakcji i zapomnienia o sprawie. Poinformowałem go o tym, co tutaj napiszę jeżeli nie odpowie na próby mojego kontaktu. Jedyną formą odpowiedzi była blokada mojego numeru telefonu.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.681 11 0
#2
Dlatego ja po takie modele jeżdżę osobiście by uniknąć nieporozumień. Właśnie odebrałem dwa parowozy w Pradze. Stan jak z fabryki a modele kilkunastoletnie.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#5
Akurat taki temat wg. mnie powinien zostać przyklejony do góry listy- ku przestrodze.

Ja od siebie dodam kolejnego forumowego sprzedawce: @matidj201
Łącznie z sześciu lokomotyw (lekko licząc to jakieś 9/10 tysięcy), które od niego zakupiłem w ciągu ostatniego roku trzy dotarły uszkodzone (zostały naprawione na mój koszt), a stan pięciu odbiegał od tego co deklarował sprzedający (np. ułamane lub brakujące elementy, rysy, uszkodzona patyna).... Z reguły wspomniany kolega ma problem ze zrobieniem porządnych zdjęć, mimo to zapewnia że stan modeli jest idealny... Jestem ufny z natury, słowo to dla mnie słowo, ale w przypadku tego sprzedawcy z przykrością stwierdzam, że zalecany jest jednak dystans i odbiór osobisty. Po zainkasowaniu pieniędzy Mateusz ma już wszystko gdzieś... Nie spieszy się z wysyłką, kontakt jest kiepski, bezpieczeństwo modeli w paczkach również pozostawia wiele do życzenia.
Nie zniechęcam do zakupów, niech każdy wnioski wyciągnie sobie sam...
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#6
Dodam coś od siebie odnośnie wymienionego przez Tomka sprzedawcy. @matidj201
Kupiłem od niego nogi do modułów, cytat z ogłoszenia:

Witam na sprzedaż mam nowe nigdy nie używane drewniane nogi do modułów.
Posiadam 28szt.
Każda noga ma wysokość 106cm
Zakończona jest na dole stopką do regulacji +- 6cm wysokości
Noga wykonana jest z walka drewnianego o średnicy 2,5cm
Teoretycznie wszystko by się zgadzało gdyby nie to że NOWE nogi wyglądają tak jak na zdjęciach. Krzywe jak beczka, nóżki krzywo powiercone.
Próba zwrotu i zaczynają się schody,
nie przyjmuję zwrotów, Nogi wg mnie były normalne były zdjęcia i opis wiec nie mam zamiaru zwracać pieniędzy
Oszust i krętacz, tyle w temacie. Zdecydowanie odradzam zakupy u tego osobnika.

IMG_20221010_143859.jpg IMG_20221010_143911.jpg IMG_20221010_143938.jpg IMG_20221010_143949.jpg IMG_20221010_144000.jpg IMG_20221010_144017.jpg IMG_20221010_144034.jpg IMG_20221010_144042.jpg IMG_20221010_144053.jpg IMG_20221010_144103.jpg IMG_20221010_144125.jpg IMG_20221010_144150.jpg IMG_20221010_144205.jpg IMG_20221010_144224.jpg IMG_20221010_144308.jpg
 

Kudlaty

Aktywny użytkownik
Reakcje
683 22 1
#8
Ja kupiłem moduły od @matidj201 i z racji tego ze przyjechałem osobówka nie udało mi się zabrać do nich skrzyni transportowej która teoretycznie miała wejść. Miałem ja dostać na mój koszt kurierem. Nic z tych spraw. Skrzyni nie ma kontakt wcześniejszy zamilkł. Nie polecam mimo wszystko.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.487 17 0
#9
Czytam/obserwuję ten wątek i tak... no niesmacznie jest, niestety. Jesteśmy tu pewnym gronem, społecznością, I chciałbym napisać że "grupą przyjaciół". Tak myślałem. I jednak się nie da, nie "wszystkich, nie z każdym". Osobiście zapadłbym się pod ziemię ze wstydu i obciachu, gdybym sprzedał coś, co opisałem inaczej niż wygląda faktycznie. A, niestety, jest tu "parę osób", które nade wszystko cenią sobie to, aby "dobrze sprzedać", a nie "sprzedać". "Stan idealny", "stan jak nówka, widoczny na zdjęciach"... Wychodzi na to, że nawet w tak szacownym gronie nie można wierzyć "na słowo". Jeszcze teraz nie wymienię "twórców" takich opisów, brak mi chyba asertywności. A ten brak kończy się zakupem brakujących elementów/części, co najwyżej średnim zadowoleniem z zakupu, pewnym niesmakiem i zawiedzeniem. Bo głupi myślałem, że od robienia ludzi w "ch...." są inne znane platformy sprzedaży. No bo jak? Znany, szanowany (w jakiś sposób przynajmniej), miały czegoś nie dopowiedzieć, coś ukryć, tutaj? W tak przyjaznym gronie???? No nie możliwe przecież, żeby w ten sposób szargał sobie opinię. A jednak... Bo przecież "widziały gały, co brały", zdjęcia przecież są....
A szczytem już całkowitym jest sprzedawanie czegoś, czego się nie ma "w ręcach", bo jest u kogoś innego (oczywiście wyszło to po dopiero po prawie dwóch (13 dni) tygodniach od wpłaty...) I tekst "konsultuj się z ...."... . Zupełnie nieprofesjonalnie. Ale chyba takie mamy czasy...
To jak już nie można sobie ufać, to co dalej? Bo naprawdę nie wierzę, że ktoś sprzedając "coś", nie wie o jakiś "ułomnościach". A jak wie, to będąc uczciwym da o tym w jakiś sposób znać.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.972 386 20
#11
Pawle - @Paweł.W-wa !!!
Takich nieuczciwych sprzedawców trzeba wyrzucać z forum i to z hukiem. Tak, żeby wszyscy inni, którzy chcieliby oszukiwać w sprzedaży wiedzieli, że nie tolerujemy takiego zachowania. Może takie działanie moderatorów powstrzyma sprzedających od oszukiwanego sprzedawania...:niepewny:
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#12
Pawle - @Paweł.W-wa !!!
Takich nieuczciwych sprzedawców trzeba wyrzucać z forum i to z hukiem. Tak, żeby wszyscy inni, którzy chcieliby oszukiwać w sprzedaży wiedzieli, że nie tolerujemy takiego zachowania. Może takie działanie moderatorów powstrzyma sprzedających od oszukiwanego sprzedawania...:niepewny:
A ja mam taki szatański plan żeby ich zostawiać i niech dalej wystawiają... :) A my możemy dodawać swoje wpisy tak jak wczoraj i dzisiaj rano :) Dołożę starań żeby @matidj201 nic tutaj już nie sprzedał.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.623 107 12
#16
Dodam coś od siebie odnośnie wymienionego przez Tomka sprzedawcy. @matidj201
Kupiłem od niego nogi do modułów, cytat z ogłoszenia:



Teoretycznie wszystko by się zgadzało gdyby nie to że NOWE nogi wyglądają tak jak na zdjęciach. Krzywe jak beczka, nóżki krzywo powiercone.
Próba zwrotu i zaczynają się schody,

Oszust i krętacz, tyle w temacie. Zdecydowanie odradzam zakupy u tego osobnika.

Zobacz załącznik 924793 Zobacz załącznik 924794 Zobacz załącznik 924795 Zobacz załącznik 924796 Zobacz załącznik 924797 Zobacz załącznik 924798 Zobacz załącznik 924799 Zobacz załącznik 924800 Zobacz załącznik 924801 Zobacz załącznik 924802 Zobacz załącznik 924803 Zobacz załącznik 924804 Zobacz załącznik 924805 Zobacz załącznik 924806 Zobacz załącznik 924807
Adamie, nie chce bronic kolegi, ale ja takie same nogi dostałem (znaczy zapłaciłem) od szanownego kolegi zajmującego się profesjonalnym robieniem makiet. Powiem tylko ze nogi były robione na zamówienie i z oczywistych powodów nie prosiłem zeby były krzywe. Niestety dla mnie rozpakowałem paczkę jak już je wszystkie przewiozłem 1600km do domu wiec o odsyłaniu nie było już mowy.

Bym się nie zdziwił gdyby matidj201 kupil je z tego samego źródła. Ja aczkolwiek sprzedając je dalej, bym w opisie napomknął ze nogi sa krzywe!
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.653 133 3
#20
Dodam coś od siebie odnośnie wymienionego przez Tomka sprzedawcy. @matidj201
Kupiłem od niego nogi do modułów, cytat z ogłoszenia:



Teoretycznie wszystko by się zgadzało gdyby nie to że NOWE nogi wyglądają tak jak na zdjęciach. Krzywe jak beczka, nóżki krzywo powiercone.
Próba zwrotu i zaczynają się schody,

Oszust i krętacz, tyle w temacie. Zdecydowanie odradzam zakupy u tego osobnika.

Zobacz załącznik 924793 Zobacz załącznik 924794 Zobacz załącznik 924795 Zobacz załącznik 924796 Zobacz załącznik 924797 Zobacz załącznik 924798 Zobacz załącznik 924799 Zobacz załącznik 924800 Zobacz załącznik 924801 Zobacz załącznik 924802 Zobacz załącznik 924803 Zobacz załącznik 924804 Zobacz załącznik 924805 Zobacz załącznik 924806 Zobacz załącznik 924807
Przesadzasz. Kupić od dawna proste "kije do szczotek" graniczy niemal z cudem bo drewno nie leżakuje i nie jest odpowiednio suszone. Oczywiście można ale wtedy mnożysz wykładniczo cenę za nie.
Ja kupiłem od Adama lata temu i były wtedy prostsze niż te na zdjęciach. Niestety przez te hmm 10 lat pokrzywiły się +- jak na zdjęciach.
Ale dalej nie przeszkadza to w użytkowaniu makiety. Obecnie na tych nogach stoi Port.

Chociaż faktycznie gwinty na śruby mogłyby być lepiej obsadzone. No i informacja dokładna ze zdjęciami jak to wygląda też jest ważna.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Giełda 16

Podobne wątki