• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza HOBBY 2024 - Poznań - 26-27.10.2024

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.451 34 1
#9
Zauważyłem, że są dwa wątki o Hobby 2024. Czy można je połączyć?
Chciałbym napisać, że fakt wycofania się większości "modularzy" z imprezy Hobby bardzo przeżywam. Kiedy wkraczałem w świat modelarstwa w 2010r była to gigantyczna impreza. Jak małe kacze pisklę wdrukowałem sobie obraz wspaniałej zabawy, pełnych pasji ludzi i uczucie wdzięczności za przyjęcie mnie do grona modelarzy i kolekcjonerów. W tym roku nie zamierzam zdradzić moich uczuć do Hobby, choć nawet większości dobrodziejów na niej nie będzie. Postanowiłem więc zacząć dawać coś od siebie. Dzięki uprzejmości PKMK otrzymałem kawałeczek podłogi na potrzeby zorganizowania szkoły maszynistów manewrowych. W zeszłym roku cieszyła się duża popularnością. W tym jednak roku, ze swoimi torami nie będę połączony z żadnym szlakiem i nie będzie szans na "egzamin na licencję maszynisty w skali H0". Dostępne będzie tylko szkolenie na maszynistę lokomotywy manewrowej. Kto jednak by chciał zajrzeć do stacji postojowej Białystok Ciebaczki i przygotowywać do drogi składy IC i TLK, to zapraszam. Będzie to także okazja do sprawdzenia w warunkach bojowych sieci trakcyjnej i metod jej zawieszania.
 

Federico Sarnico

Elegancko
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
11 1 0
#10
Zauważyłem, że są dwa wątki o Hobby 2024. Czy można je połączyć?
Chciałbym napisać, że fakt wycofania się większości "modularzy" z imprezy Hobby bardzo przeżywam. Kiedy wkraczałem w świat modelarstwa w 2010r była to gigantyczna impreza. Jak małe kacze pisklę wdrukowałem sobie obraz wspaniałej zabawy, pełnych pasji ludzi i uczucie wdzięczności za przyjęcie mnie do grona modelarzy i kolekcjonerów. W tym roku nie zamierzam zdradzić moich uczuć do Hobby, choć nawet większości dobrodziejów na niej nie będzie. Postanowiłem więc zacząć dawać coś od siebie. Dzięki uprzejmości PKMK otrzymałem kawałeczek podłogi na potrzeby zorganizowania szkoły maszynistów manewrowych. W zeszłym roku cieszyła się duża popularnością. W tym jednak roku, ze swoimi torami nie będę połączony z żadnym szlakiem i nie będzie szans na "egzamin na licencję maszynisty w skali H0". Dostępne będzie tylko szkolenie na maszynistę lokomotywy manewrowej. Kto jednak by chciał zajrzeć do stacji postojowej Białystok Ciebaczki i przygotowywać do drogi składy IC i TLK, to zapraszam. Będzie to także okazja do sprawdzenia w warunkach bojowych sieci trakcyjnej i metod jej zawieszania.

W tym roku dokładnie w ten sam weekend w Czechach odbędzie się impreza FREMO, na której zaprezentuje się wiele polskich grup z modulami. Zatem w Poznaniu nie będzie już tak wielu grup jak dawniej.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.067 143 7
#11
W tym roku dokładnie w ten sam weekend w Czechach odbędzie się impreza FREMO, na której zaprezentuje się wiele polskich grup z modulami. Zatem w Poznaniu nie będzie już tak wielu grup jak dawniej.
No to przepraszam bardzo, ale zwykłą imprezę Fremo można było przecież tak zaplanować, aby nie kolidowała z ustalonymi i renomowanymi imprezami, które są ustalane od dawna. To co Kolega pisze jest bardzo słabe niestety i Koledzy z Polski nie powinni przerzucać się na tamtą, bądź co bądź zagraniczną imprezę, a powinni się skupiać na jednej z największych, jak nie największych imprezie modelarskiej w Polsce.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.451 34 1
#12
To co Kolega pisze jest bardzo słabe niestety i Koledzy z Polski nie powinni przerzucać się na tamtą,
Chociaż bardzo, bardzo żałuję, że nie będzie wielkiej makiety i imprezy jaką pamiętamy z poprzednich lat, to jednak wydaje mi się, że to za ostre słowa. Przypomnijmy sobie uwagi wielu osób z naszego forum, które wręcz zalecały, aby wielkie makiety mieć na imprezach zamkniętych, a ludziom pokazywać ruch i kolor na małej powierzchni. Nie można więc mieć pretensji, że w tym roku, gdy nadarzyła się okazja Koledzy wybrali nie-Hobby. Jak pisałem, ja bardzo żałuję. Ale rozumiem, że będąc w pewnym sensie niechcianym (ja się nie zgadzam z Zalogą Nautilusa :) , że ludzi odwiedzających nie interesowała wielka makieta ) nie poświęcają się dla osób, które czekają na Hobby cały rok ale nigdy o tym wcześniej nie wspominały, przez co miało się wrażenie, że takich osób nie ma, bo słychać było tylko opinię osób, które wystawiły ocenę negatywną.
 

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
568 8 0
#13
No to przepraszam bardzo, ale zwykłą imprezę Fremo można było przecież tak zaplanować, aby nie kolidowała z ustalonymi i renomowanymi imprezami, które są ustalane od dawna.
Masz rację w 100 %
Z tym, że HLUK jako termin imprezy pojawił się już wczesną wiosną 2024 - o ile pamiętam około marca a termin zgłoszeń modułowych 14-07-2024
A termin Hobby jak zwykle późno - chyba w lipcu- bo był telefon z MTP do mnie myślę, że w tym czasie .
nie powinni przerzucać się na tamtą, bądź co bądź zagraniczną imprezę, a powinni się skupiać na jednej z największych, jak nie największych imprezie modelarskiej w Polsce
Targi nie są największą imprezą modelarską - to tylko Targi z publicznością. W tym roku widziałem już większe układy makietowe.
To decyzja każdego z uczestników. Jednocześnie do CZ jedzie około 15 osób i zasadniczo moduły WR ( kilka) . Zatem to nie jest powód braku modułowej obecności w tym roku.
Natomiast nie bytło nigdy monopolu lub wyłączności klubowej.
Z mojego punktu widzenia - wybrałem to, co było dla mnie ważniejsze. Koledzy jeżdżą do Nas , My jeżdzimy do Nich i tak jest od lat.
Inni - trzeba by poprzednich bywalców zapytać z jakiego powodu nie uczestniczą w tym roku.
 
Ostatnio edytowane:

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.216 21 0
#14
No to przepraszam bardzo, ale zwykłą imprezę Fremo można było przecież tak zaplanować, aby nie kolidowała z ustalonymi i renomowanymi imprezami, które są ustalane od dawna
- rok 2024, 26-27 października,
- rok 2023, 18-19 listopada,
- rok 2022, 29-20 października,
- rok 2021, 4-5 grudnia,
- rok 2020, 5-6 września, itd.
Renomowana impreza - tak pełna zgoda, ustalona ... od dawna - tak termin podany na 4 miesiące przed.
Organizację imprez krajowych czy międzynarodowych zaczyna się z rocznym lub większym wyprzedzeniem, a pierwszym co się ustala to termin. MTP robi to ciut inaczej.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.327 469 107
#15
Zauważyłem, że są dwa wątki o Hobby 2024. Czy można je połączyć?
Chciałbym napisać, że fakt wycofania się większości "modularzy" z imprezy Hobby bardzo przeżywam. Kiedy wkraczałem w świat modelarstwa w 2010r była to gigantyczna impreza. Jak małe kacze pisklę wdrukowałem sobie obraz wspaniałej zabawy, pełnych pasji ludzi i uczucie wdzięczności za przyjęcie mnie do grona modelarzy i kolekcjonerów. W tym roku nie zamierzam zdradzić moich uczuć do Hobby, choć nawet większości dobrodziejów na niej nie będzie. Postanowiłem więc zacząć dawać coś od siebie. Dzięki uprzejmości PKMK otrzymałem kawałeczek podłogi na potrzeby zorganizowania szkoły maszynistów manewrowych. W zeszłym roku cieszyła się duża popularnością. W tym jednak roku, ze swoimi torami nie będę połączony z żadnym szlakiem i nie będzie szans na "egzamin na licencję maszynisty w skali H0". Dostępne będzie tylko szkolenie na maszynistę lokomotywy manewrowej. Kto jednak by chciał zajrzeć do stacji postojowej Białystok Ciebaczki i przygotowywać do drogi składy IC i TLK, to zapraszam. Będzie to także okazja do sprawdzenia w warunkach bojowych sieci trakcyjnej i metod jej zawieszania.
Przyjedź kiedyś do Krakowa zrobić takie egzaminy;)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.837 108 12
#16
No to przepraszam bardzo, ale zwykłą imprezę Fremo można było przecież tak zaplanować, aby nie kolidowała z ustalonymi i renomowanymi imprezami, które są ustalane od dawna. To co Kolega pisze jest bardzo słabe niestety i Koledzy z Polski nie powinni przerzucać się na tamtą, bądź co bądź zagraniczną imprezę, a powinni się skupiać na jednej z największych, jak nie największych imprezie modelarskiej w Polsce.
Proponuję jeszcze jako zadośćuczynienie samobiczowanie na wrocławskim bądź poznańskim Rynku!! A do Czech wysłać wodę że zbiornika w Raciborzu a nie nasze polskie makiety!!
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.819 90 4
#19
No to przepraszam bardzo, ale zwykłą imprezę Fremo można było przecież tak zaplanować, aby nie kolidowała z ustalonymi i renomowanymi imprezami, które są ustalane od dawna. To co Kolega pisze jest bardzo słabe niestety i Koledzy z Polski nie powinni przerzucać się na tamtą, bądź co bądź zagraniczną imprezę, a powinni się skupiać na jednej z największych, jak nie największych imprezie modelarskiej w Polsce.
Szkoda tylko, że MTP mają inne podejście do sprawy, a z koniem trudno się kopać.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.451 34 1
#20
Nie kokietuj, przecież rządzisz w NCK, może to nie zabrzmi ładnie, ale jesteś jedną z atrakcji.
Przecież ze szkołą maszynistów w Krakowie nie byłem. Tylko z pogadanką o parowozowni, a to inna para kaloszy. A mam prawo się bać, bo jak uczyć tam gdzie sam pobierałem i pobieram nauki. To nie kokieteria. To lęk przed zawiedzeniem Nauczycieli. Ale i marzenie.
 

Podobne wątki