• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Hachette Star 266 1/12

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#26
Do tej pory ceny oscylowaly w granicach 2.5-3.0kilo PLN. Ten wyjdzie coś około 5.0kilo PLN. Za RC można było by tyle dać... Może...
Nie ma tu co porównywać do pojazdów szynowych bo to inny sprzęt, inna wielkość (gabaryt).
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#27
Nie trzeba Maćku porównywać do ewentualnego modelu wagonu czy lokomotywy w tej skali a wystarczy do h0 gdzie ceny zrobiły się chore za kawałek metalu i plastiku. Jak dla mnie model tak dużego Stara wychodzi tanio porównując z modelami kolejowymi.
 
Reakcje
59 2 0
#28
Pozwolę sobie wtrącić '3gr' w sprawie cen.
na AE ceny samochodów (plastik) kształtują się od około 500zł do ponad 5000zł. (w zależności od pojazdu)
Pojazdy (nieliczne) jakie są w skali 1:6 kosztują w okolicach 800-2000$ ewentualnie więcej jeśli są to pojazdy metalowe.
Ale to jest dosyć niewielki i bardzo wybredny 'rynek' (1:6), w 1:12 jest trochę więcej różnorodności ale i pojazdy odrobinę mniejsze.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#30
Za modele h0 dajesz też duże pieniądze a są z jeszcze większej masówki.
Ta rozmowa nie ma kompletnie sensu bo dla Ciebie cena za Stara rozłożona w czasie 2,5 roku na raty jest duża a dla mnie wydać jednorazowo 1500zł na "ciufajkę" długości 20cm , która trochę pobrzęczy na torach to przesada.
Tutaj mam kawał modelu, w którym się wszystko otwiera, skręca, gra, buczy i świeci a do tego mega frajdę z możliwości złożenia, poprawienia pewnych rzeczy.
Ot tyle ode mnie, niech każdy wydaje swoje zarobione pieniądze na co chce.
Jutro zapewne kolejna relacja z postępów składania Stara 266.:)
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#31
Ja nikomu w portfel nie zaglądam. Każdy "bawi" się jak mu pasuje. 'Skomentowałem' cenę końcową modelu...

Zawsze mi się podobał Star 266 i dlatego zastanawiałem się nad kupnem tego modelu. .
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#32
Proponuję zakończyć dyskusję o cenach, bo ten wątek nie jest miejscem na debaty cenowe. Jeśli chcecie dyskutować o cenach, to trzeba założyć temat w dziale Gadki Szmatki i tam podyskutujemy o cenach modeli.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:8 oraz 1:12 0
Skala 1:8 oraz 1:12 87

Podobne wątki