• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzie wlutowac kondensator

Ragnarox

Nowy użytkownik
Reakcje
30 2 0
Dzień dobry, zakupiłem niedawno ST44 Roco z fabrycznym dźwiękiem, czy u was też ta lokomotywa traci cały czas zasilanie przed rozjazdami, zawsze w tych samych miejscach mimo czystych torów, czy wie ktoś co możnaby z tym zrobić ?
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.278 26 1
W przypadku tych ZIMO cały układ ładujący jest w dekoderze. Nie trzeba dodatkowego układu.
ZIMO MX645 Spodnia część.JPG
Czy bezpośrednio na płytce jakoś można zamontować to się nie wypowiem, bo nie wiem.
Moim zdaniem tak jest wygodnie.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.096 87 0
...i w tym wypadku podlączenie kondensatora wprost do dekodera ma sens. Jeżeli dekoder zostanie zmieniony na inny (nie-Zimo), trzeba będzie dodać układ ładowania. Jeżeli dekoder (Zimo) zostanie przeniesiony do innego modelu, ten sam kondenstor nadal będzie działał.

Jak wyjdzie ST44 z IV epoki (a mam zamiar wpakować tam dekoder ESU) i dostanę w swoje ręcę płytkę, pomierzę gdzie na płytce są doprowadzone odpowiednie wyjścia dekodera, gdzie dać rezystor i diodę, co zmostkować. Ale w przypadku Zimo to wszystko nie jest konieczne.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.278 26 1
@PP1970 Myślałem, że w LokSound 5 jest takie samo bespośrednie podłączenie kondensatora do dekodera jak w tych ZIMO.
A jednak nie...
LokSound 5.jpg


EDIT.
Gdzie wlutować kondensator i czy trzeba robić UPS
jest trochę mylące, bo sugeruje, że można zastosować albo oddzielnie i kondensator, i UPS, albo tylko kondensator, albo tylko UPC.
Ale
Gdzie wlutować kondensator i czy trzeba robić UPS
co prawda bez znaku zapytania, ale jest pytaniem, nie stwierdzeniem.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki