• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama - UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#1
Witam forumowiczów ;) Zakładam swój pierwszy temat w tym dziale, zaznaczę na wstępie że to nie będzie moja pierwsza diorama bo już kilka wcześniej sam wykonałem. Ta będzie pierwsza którą się z wami podzielę w fazie budowania i tworzenia. Diorama będzie o wymiarach 38cm x 30cm, dlatego że to będzie diorama włożona na półkę w gablocie by ożywić trochę wygląd wewnętrzny gabloty :p Chcę zbudować kawałek centrum logistycznego a konkretniej kawałek placu z (nie wiem jak to się fachowo nazywa) z rękawami załadunkowymi oraz z rampą załadunkową. Poniżej zdjęcie szkicu mniej więcej co gdzie bedzie:
Z lewej strony pas zieleni z drzewami i krzaczkami, potem 4 rękawy załadunkowe i obok rampa załadunkowa ze zjazdem/wjazdem dla wózków widłowych. Całość placu docelowo będzie wyłożone kostką brukową.
tmp-cam-1911027400454248860.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.047 387 20
#2
Witaj ponownie na forum..., dawno Cię tu nie było... Fajnie, że wracasz i to od razu z ciekawym projektem. Zapowiada się kolejny temat do obserwowania i czerpania inspiracji... :) Trzymam kciuki za postęp prac. (y)
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#3
Witaj ponownie na forum..., dawno Cię tu nie było... Fajnie, że wracasz i to od razu z ciekawym projektem. Zapowiada się kolejny temat do obserwowania i czerpania inspiracji... :) Trzymam kciuki za postęp prac. (y)
No tak całkiem Macieju nie zniknąłem bo coś tam starałem się cudze tematy obserwować i komentować ale fakt życie codzienne trochę zwolniło moje zapędy modelarskie, aczkolwiek nie daje się i coś tam działam w każdej wolnej chwili ;) to działa w dwie strony, ja przeglądam forum i prezentacje forumowiczów i to one najbardziej mnie motywują by zebrać się w sobie stworzyć coś własnego i tym samym zainspirować innych do podobnych działań jak moje :)
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#4
Podstawka docięta, szkic przeniesiony na podstawkę, kostka już wyłożona na placu, teraz zabieram się za docinanie PCV na budynki ;)
tmp-cam-5143167619291117696.jpg
tmp-cam-544846939284429857.jpg

PS.
Wiem wiem... widać łączenie kostki i się zastanawiam nad jakimś rozwiązaniem tego ale nic sensownego mi do głowy nie przychodzi..... :niepewny:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.047 387 20
#5
Wiem wiem... widać łączenie kostki i się zastanawiam nad jakimś rozwiązaniem tego ale nic sensownego mi do głowy nie przychodzi..... :niepewny:
To jest wydruk na papierze? kartonie? Czy to jest plastik/polistyren tłoczony?
Jak wydruk to chyba trzeba spróbować znaleźć drukarkę A3 albo A2 i wydrukować jeden duży arkusz. Wtedy łączeń nie będzie.
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#6
To jest wydruk na papierze? kartonie? Czy to jest plastik/polistyren tłoczony?
Jak wydruk to chyba trzeba spróbować znaleźć drukarkę A3 albo A2 i wydrukować jeden duży arkusz. Wtedy łączeń nie będzie.
Tak to wydruk na papierze, no niestety moja drukarka drukuje max w rozmiarze A4 a na dzień dzisiejszy to chyba mogę pomarzyć o jakiejś drukarni która by mi to wydrukowała w większym formacie, przez tą pandemię to jesteśmy mega ograniczeni niestety....
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.047 387 20
#7
Myślę, że dałoby radę. Zakłady poligraficzne chyba nie są zamknięte? Nie jestem pewien. Ale jeżeli są zamknięte, to za kilka, może kilkanaście dni ruszą. Ja bym poczekał, tym bardziej, że chyba lepiej będzie wyglądała taka kostka jako całość. Poza tym przydała by się chyba bardziej szara, bo teraz wygląda mi na białą.
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#8
W rzeczywistości jest szara, może na zdjęciu tak się wydaje bo zdjęcia cykałem późnym wieczorem przy świetle lampki. No zobaczymy narazie tak zostanie może jak za jakieś 2 tygodnie pootwierają większość zakładów to się przejdę i może druknę w większym formacie. Narazie plac może tak zostać bo teraz wziąłem się za tworzenie budynków:) prace nad budynkami prezentują się tak:
tmp-cam-4203278267464194760.jpg

tmp-cam-2622289228184723816.jpg

tmp-cam-1135778610230142261.jpg

tmp-cam-3551935760400585965.jpg

tmp-cam-4742445494237829864.jpg

tmp-cam-4300861458599702669.jpg


Ciąg dalszy nastąpi... :p
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#12
Prace nad "wycinkiem" centrum logistycznego trwają cały czas ;)
Poprawiłem trochę kostkę, zerwałem poprzednią i położyłem nową - myślę że wygląda teraz trochę lepiej.
Hala z rampą na chwilę staneła w miejscu bo nie mogę się zdecydować czy zrobić zadaszenie nad całą rampą czy tylko wypuścić dosłownie kawałek dachu... :niepewny: Teraz zacząłem rzeźbić rękawy załadunkowe na tej niższej hali.
tmp-cam-924061943166854765.jpg

tmp-cam-7137645009956912929.jpg
tmp-cam-9058554068975639793.jpg

Krytyka mile widziana :ROFL:.
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#14
zapowiada się elegancko, krawędzie będziesz szpachlował, czy pozostawisz niedoróbkę? :D
Powiem Ci tak szczerze że się zastanawiałem właśnie czy nie spróbować szpachlą tych łączeń potraktować, zawsze by to pewnie ładniej wygładziło łączenia i krawędzie. Bo jak by tak zostawił to mało estetycznie by to wyglądało, bardziej na takie stare i wiekowe magazyny:p
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 2 0
#17
Ale te rękawy do bram to za wąskie na moje oko
Wydaje mi się że są dobre, naczepa wchodzi miedzy zgrubienia wiec jest ok jest nawet po około 1 mm może ciut mniej luzu między ścianą naczepy a ścianką zgrubienia, po za tym szukając po zdjęciach z neta raczej wszędzie jest tak że naczepa wchodzi praktycznie na styk;)
Tu przykładowe foto z neta:
IMG_20200422_135810.jpg
 

kosmo83

Znany użytkownik
Reakcje
5.240 2 0
#18
Super to zaczyna wyglądać(y)na pewno będzie extra diorama:)a co do zadaszenia to ja zrobiłbym po całej długości rampy i tak w połowie budynku żeby np.magazyniera chronił przed deszczem podczas rozładunku:ROFL:ale to tylko taka moja wizja;)
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#20
raczej wszędzie jest tak że naczepa wchodzi praktycznie na styk;)
Ja z praktycznego doświadczenia znam dwa rodzaje. W jednym jest dużo miejsca a po zadokowaniu pojazdu kołnierz jest pompowany by szczelnie docisnął się do boku zabudowy. Drugi (jak z powyższego foto) otwór w kołnierzu jest mniejszy niż wymiary pojazdu ale jest on z fartuchów, które samoczynnie dociskają się do boku zabudowy gdy pojazd przy cofaniu je rozpiera.
Co do powstającej makiety to już na tym etapie mi się podoba, praca czysta i schludna. Doceniam tu też tworzenie od podstaw niż sklejenie gotowego magazynu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 32
Dioramy i makiety 1
Dioramy i makiety 21
Dioramy i makiety 25
Dioramy i makiety 19

Podobne wątki