• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama/gablotka/moduł + LEGO

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
E Pawle nie przesadzajmy :) to będzie mini tort z fragmentem dla H0 :) zobaczymy jak się uda połączyć te dwie sprawy.

Schemat będę wzorował na makiecie której schemat dawno mi utkwił w pamięci po przeglądnięciu książki o budowie makiet.
Zobacz załącznik 591014
Proponuje przejrzenie lipcowego Trainini z tego roku - jest tam super mała makieta właśnie z jednym kółkiem - nawet prostsza ale wg mnie z super efektem, które daje tło ale także kilka innych zabiegów optycznych. Warto obejrzeć przynajmniej: http://www.trainini.de/download/Trainini_int_2018-07.pdf
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
@Zdrada69 dzięki za tory. Już są zabudowane. Póki co to jedna pętla gotowa.
20180827_092931.jpg Pozostał jeszcze do zrobienia tor wewnętrzny i tu mam jeszcze dylemat dotyczący bocznicy - zastanawiam się aby zrobić bocznicę pod murem oporowym do załadunku wagonów 401Zb co by stanowiło logiczną całość w kontekście posiadanego taboru :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
To raczej rampa powinna być wysoka a nie typowy mur oporowy - taka do załadunku sprzętu wojskowego - zawsze możesz dodać trochę takiego ciężkiego sprzętu - jest parę rzeczy na Shapeways dostępnych.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
No jasne że to będzie rampa wysoka, taka na ok 3 metry. Obok będzie tor w tunelu więc jest ku temu okazja aby to zrobić logicznie. Zsyp z ciężarówek jest z wysoka :) tak to przynajmniej się odbywa w Wierchomli :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Drukowane u nas czy zagranicą?
Za gramanicą :) Shapeways.com
Wygląda jak shapeways. Na podkład się nie mogę doczekać. Szymonie, pospiesz się, bo u Mateusza mój probny domiś czeka na decyzję czy drukować, czy nie...
Grześku. Daj mi z 24 h :) póki co to pracuję testowo nad budynkiem mieszkalnym. Jest póki co po 4 krotnym tynkowaniu, glazurowaniu na balkonach i washu. Fotki jutro rano :) w międzyczasie też ogarniam próbne okna bo takowe też zamodelowałem.
Dworzec jeszcze poczeka chwilę na malowanie. Brakuje mi jeszcze budynku poczekalni. Jak będzie komplet to wymaluję całość.
Dziś mi się jednak rzuciła w oczy przewaga żywicy nad plastikiem z Shapeways. Żywica szara nie przepuszcza światła. Ja dla spokoju od wewnątrz budynki pomalowałem akrylem - London Grey.
Podkładu nie będzie. Leci od razu tynk :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 430
Makieta i moduł Z 55

Podobne wątki