• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Cysterna skala 1/35 od podstaw

Reakcje
5 0 0
#1
Witam
I kolejny wynalazek z mojej ręki, jak zawsze do malowania droga daleka a i wymaga jeszcze kliku poprawek...
30032011045-1.jpg 30082011287.jpg 31082011300-1.jpg 31082011301-1.jpg DSCF3277.jpg~original.jpg DSCF3278.jpg~original.jpg DSCF3279.jpg~original.jpg DSCF3280.jpg~original.jpg DSCF3282.jpg DSCF3283.jpg
zaczynając budowę nie miałem pewnych materiałów i wiedzy -beczka wymaga poprawek nitowania i napisy zostaną zmienione na właściwe( inna czcionka)- ale przyjdzie i na nią czas.
Budka lub pomost decyzja jeszcze nie podjęta, a w planach jako następny wagon cysterna ZAKK, na PKP powojenna 20R, obecnie stoją we Wrocławiu, jeśli ktoś posiada zdjęcia i będzie się chciał podzielić :) słać na greifdesign@gmail.com
Pozrawiam
 
OP
OP
G
Reakcje
5 0 0
#5
@hugwa czcionkę już mam :D to są stare napisy robione dawno temu, obecnie zrobiłem do G10 kalkomanie już z poprawną
@Wojtek_Kraków materiały użyte to tak w skrócie, profile to evergreen- chyba najlepsze profile do dłubania samemu, w ofercie jest jeszcze plastruckt ale czasem mają grube ścianki, aczkolwiektez używam- resory , maźnice i koła wykonałem jako wzorce i powieliłem w żywicy, nity pochodzą z oferty firmy scalehardware obecnie można dostać w https://model-motorcars.myshopify.com/collections/small-parts-hardware/bolts
zbiorniki i inne elementy to także profile evergreen i wycinane z arkuszy tworzywa, beczka to tutejsza rura z systemu rynien, dekle tłoczone na denku z dezodorantu ;)
Zderzaki to produkt RB Model, nie są idealne no ale jak się nie ma co się lubi... blaszki lutowane z pomocą topnika firmy Aber.
W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#6
Kawał dobrej roboty. Szczególnie dobrze wyszło podwozie. Tutaj mam wrażenie że typ maźnic pasuje do jakiejś bardzo starej konstrukcji raczej sprzed I Wojny i to raczej nie ex. KPEV tylko coś bardziej zachodniego niezwiązkowego albo wcale nie niemieckiego.
Zbiornik wyszedł całkiem nieźle ale oprócz nitów pasowały by mniej wypukłe dennice. W sumie w życiu naoglądałem sie mnóstwa cystern podobnej konstrukcji i żadna z nich nie posiadała tak wypukłych dennic. Podejrzewam że stosowane wtedy gatunki stali nie pozwalały na tak głębokie tłoczenie. Jako pomoc naukowa załączam zdjęcie wyciętego z siodeł zbiornika cysterny z KWK Halemba z dość dobrze widocznymi nitami.
20170213_132155.jpg


Co do napisów to żeby ustrzec się błedów dobrze by trzymać sie jednej epoki. Tablica z oznaczeniem ma napisy typowe dla epoki II DRG natomiast tablica z nazwą właściciela wagonu to juz epoka III DR bo Karl Marx nie był postacią popularną w Niemczech okresu międzywojennego a tym bardziej żeby jego imieniem nazywać miasta.
Co do wagonu 20R to oznaczenie Zakk cysterny te otrzymały gdzies w pierwszej połowie lat 80-tych. Wczesniej nosiły oznaczenie Uah.
 
OP
OP
G
Reakcje
5 0 0
#7
Dzięki za podpowiedź, denka są o jakieś 3 mm za głębokie ale nie miałem innej formy, a tutaj gdzie mieszkam o tokarce mogę zapomnieć, normalnie pustynia techniczna,
@Jacek765 dzięki za pomoc jak masz jeszce jakieś zdjęcia do beczki chętnie przygarnę, a na temat ZAKK jak masz jakiś pomysł skąd wygrzebać materiały chętnie przyjmę wszelakie :)
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:35 21

Podobne wątki