• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Budowa wagonu do przewozu gazu świetlnego typu Holenderskiego

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
#22
Odlew powielony w żywicy(szary) element z drukarki 3D od mojego przyjaciela (firma Master,elementy toczone do modeli okrętów, samolotówi pancerki) ale wykonując nawet wzorzec ręcznie można uzyskac lepszą jakość detalu...
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.472 12 6
#26
Dzisiaj dalszy ciąg mojej dłubaniny. Włazy rewizyjne wklejone. Górny zbiornik został przymocowany do dolnej belki na gotowo, użyłem do tego 2 szt. śrubek fi 2 o dł. 30mm. Wyprofilowałem też poprzeczne belki nadając ich końcówką krawędzi minimalne nachylenie. Pozostało tylko wykonać pasy z płaskownika takie jak na zdjęciu oryginału. I tu pytanie do kolegi Adama, jak takie pasy wykonać ?

Zdjęcie0002.jpg Zdjęcie0003.jpg Zdjęcie0006.jpg Zdjęcie0012.jpg Zdjęcie0015.jpg Zdjęcie0017.jpg Zdjęcie0023.jpg Zdjęcie0027.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
#33
Bardzo ładny model ciekawego wagonu. Opisy podwozia to pewnie będą kalkomanie. Czy można takie gdzieś nabyć czy to Twój własny projekt ? I czy jednak na zbiorniku nie powinno być też napisu, który jest widoczny na zdjęciu oryginału zaprezentowanym w jednym z pierwszych postów tego wątku ?
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#34
I tutaj jak to mówią zaczynają się schody. Wagon ma być z okresu III epoki z orzełkiem, na razie nic na temat opisu jaki powinien posiadać wagon nie wiem, bardzo liczę na kolegów wagoniarzy taboru towarowego, może oni pomogą w tym temacie.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#36
Dziękuję kolego draccus za te zdjęcia, tylko wszystkie te zdjęcia przedstawiają wagony o innym typie mocowania zbiorników, 2 ostatnie zdjęcia pokazują zbiorniki w wersji nitowanej, te wagony są dłuższe od mojego modelu i były produkowane przed wojną w fabryce w Sanoku. Wagon taki znajduje się w skansenie w Jarocinie i może tam uzyskam informację na temat przebiegu służby na PKP w tym okresie który mnie interesuje.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#37
Oryginalny wagon znajdujący się w skansenie kolejowym w Jarocinie na podstawie którego powstał model. Mam pytanie do kolegów, jakie opisy ramy mógł posiadać ten wagon w 1953 roku?
211164367_3977353635716942_1658256053570931441_n.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#38
W dniu dzisiejszym udałem się do Parowozowni Jarocin aby obejrzeć na żywo pokazany powyżej na tym zdjęciu wagon do przewozu gazu świetlnego. Celem tej wycieczki było odnalezienie na ramie wagonu jego numeru inwentarzowego, przy pomocy kolegów ze skansenu cel został osiągnięty. Odnaleziony numer na ramie to 857094 PKP. Mam wykonane zdjęcie z tym numerem na ramie oraz zdjęcie wagonu z boku, ale ponieważ pliki są za duże to komputer odrzuca te zdjęcia. Jeszcze raz ponownie zadaje pytanie, jakie oznaczenia na ramie wagonu mógł posiadać ten wagon w 1953 roku?
Zdjęcie0005.jpg
Zdjęcie0007.jpg
 

Podobne wątki