• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autokary Seebuleek

Seebuleek

Aktywny użytkownik
Reakcje
48 0 0
#1
Witam!

W tym temacie będę przedstawiał swoje modele autokarów. Jak na razie tylko SETRA 315 HDH produkcji Herpy.











Na dniach dojdzie jeszcze Mercedes Rietze'a.
Przepraszam za jakość zdjęć. :)

Pozdrawiam!
Sebastian.
 
OP
OP
Seebuleek

Seebuleek

Aktywny użytkownik
Reakcje
48 0 0
#5
Autokar Hepra, ale kalki to chyba sam daleś? Ja nie kojarze żeby ktoś wydał Orbisa seryjnie.
Zgadza się, malowanie nie jest oryginalne.

Pisałem, że na dniach przyjdzie kolejny model, przyszedł :D

Mercedes-Benz O404 RHD Rietze.




Lusterko od strony kierowcy jest, ino kleju brak :)

Jeszcze fotka razem z setrą


I sama Setra dla przypomnienia:


Aktualnie poluję dalej :)

Pozdrawiam!
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#6
Mercedes to już klasyka a i baza nabiera wyglądu, płyty już brudne, dla ożywienia by się trochę roślinności przydało.;)
 
OP
OP
Seebuleek

Seebuleek

Aktywny użytkownik
Reakcje
48 0 0
#9
Witam Państwa!

Ogólnie to jest strasznie krucho z czasem, w tygodniu szkoła i coś w domu trzeba zrobić a w weekendy wesela więc nie ma kiedy zrobić coś przy "makiecie" i przy furkach :)
Jakiś czas temu kupiłem setre 215HD, chyba popolicyjna. Zdjęcia z aukcji:



Na tą chwilę wygląda tak:




Stan techniczny ogólny średni, przy braku lusterek i wycieraczek co jest normą, brakuje jeszcze 2 kołpaków, tylnej szyby. Poprawiłem dach, namalowałem pasek na bokach który na zdjęciach średnio wygląda i poprawiłem ośki co by nie latały od lewej do prawej. Model tyłka nie urywa, ale za całe 6.50 PLN nie ma co wymagać :E

Za niedługo się odezwę :)

Pozdrawiam!
 

sgo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Wóz do kapitalnego NG. Malowanie + remont. No i to wnętrze... A szybę można dorobić w łatwy sposób.Wystarczy folia (taki plastik) z segregatora (nie mylić z koszulką) dociąć wkleić i jest ok. Wóz przechodzony, grubo ponad milion na liczniku. :p
 
OP
OP
Seebuleek

Seebuleek

Aktywny użytkownik
Reakcje
48 0 0
#16
Witam!

Odnośnie S215 to raczej ją wyremontuję, przynajmniej będę próbował. Jak nie wyjdzie to się pomyśli o tego typu przeróbkach.

Tabor rośnie w siłę, polowałem na ten model dość długo, nawet udało się trafić malowanie które mi podchodziło do gustu :)
MERCEDES-BENZ O350 Rietze, lusterka czekają na klej.







I grupowe na koniec :D


Pozdrawiam!
 
OP
OP
Seebuleek

Seebuleek

Aktywny użytkownik
Reakcje
48 0 0
#18
Witam!

Są zlecenia na duże grupy więc i piętrusa trzeba było kupić :E Lusterka i wycieraczka w komplecie, czeka na klej.
Neoplan Skyliner Rietze.







315 ma złamane lusterko :(

215 ma nową szybę z tyłu, widać klej ale to na razie prowizorka wklejona magikiem i sobie śmiga, jak ją pomaluję to się ładnie dobrym klejem zrobi.

Jak ktoś też musi dorobić szybę, polecam butelkę 2l po coli :p

Jak robiłem makietę, miała być wystarczająca...
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#20
Bardzo podobają mi się Twoje autobusy. Fajne jest to że nie zbierasz tych najstarszych ani najnowszych. Te akurat wspominam najlepiej bo to lata mojego dzieciństwa przez co jakiś tam sentyment jest :) no i wielki plus ze próby przerabiania i kombinowania z modelami, bo to moim zdaniem największa frajda;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 19
Autobusy 1180

Podobne wątki