• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy Oskarpaj

OP
OP
Oskarpaj

Oskarpaj

Użytkownik
Reakcje
120 0 0
#41
Głównie z braku czasu malowanie Mercedesa O520 Cito troszkę trwało. Wczoraj został oklejony i przeszedł drobne zabiegi upiększające :) Szczerze mówiąc to cieszę się, że posiadam taki model w kolekcji bo u nas w Polsce jest to dość rzadki autobus. Najwięcej sztuk ma MPK Tarnów.
merc-przód.jpg

merc-tył.jpg
 
OP
OP
Oskarpaj

Oskarpaj

Użytkownik
Reakcje
120 0 0
#47
Po wielu przeciwnościach losu w końcu udało mi ukończyć nową zajezdnię. Na zajezdni prócz placu postojowego znajduje się warsztat, stacja paliw oraz biuro. Dzisiaj pojawi się zdjęcie jednego z kupionych od kolegi z Gdańska MANów ;) Oczywiście lakiernia go nie ominie. Mam tylko wahania czy pas nad oknami pociągnąć na czerwono czy może wystylizować go na nowe autobusy i pomalować na czarno. W najbliższym czasie postaram się dodać zdjęcia technicznego MAN-a SU240, którego czeka metamorfoza :) !
MAN-przód.jpg

MAN-1.jpg
 
OP
OP
Oskarpaj

Oskarpaj

Użytkownik
Reakcje
120 0 0
#52
Tak jak obiecałem dzisiaj kolejna część. Jednak na samym początku chciałem serdecznie podziękować koledze Mafo za cierpliwość i cenne instrukcje co do makiety :) Na pierwszy rzut leci MAN SU240. Tak jak wczoraj wspominałem kupiłem go od kolegi z Gdańska. U niego służył jako pogotowie techniczne i jak widać wprowadził on jakieś małe przeróbki :) U mnie również będzie pogotowiem i dołączy do Ikarusa. Jednak potrzebuję troszkę więcej czasu by się za niego zabrać bo jest przy nim sporo roboty.
MAN-5.jpg

MAN-4.jpg
Jego trzej bracia będą w najbliższej przyszłości malowane ale szczerze mówiąc podobają mi się ich kolory...
MAN-3.jpg

MAN-1.jpg

I ostatnie zdjęcie przed nami :) Długo myślałem, gdzie zrobić kącik na różne szpargały jak to na każdej zajezdni bywa :)
MAN-2.jpg

Po lewej widoczny fragment CPN, który będzie lada dzień dokończony, a w tle MAN NG272 oraz pocięta Karosa. Siedzenia z niej postanowiłem wykorzystać do innych modeli.
 
OP
OP
Oskarpaj

Oskarpaj

Użytkownik
Reakcje
120 0 0
#54
Nagromadziłeś tych autobusów w zajezdni, kierowcy muszą bardzo uważać podczas manewrowania.

Może zamiast matowić, spróbuj wykonać ją inną metodą.
Zobacz załącznik 718317
Tak wygląda w moim wykonaniu.
Wygląda bardzo fajnie ! Jak dokładnie uzyskałeś taki efekt? Co do zajezdni to teraz jest tak ciasno bo wszystkie turystyczne autokary i pracownicze zjechały przez epidemię ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#55
Jednak na samym początku chciałem serdecznie podziękować koledze Mafo za cierpliwość i cenne instrukcje co do makiety :)
Dzięki. Cała przyjemność po mojej stronie. :)
Many bardzo ciekawe i całkiem dobrze im w tych kolorkach. Ale nie do końca pasują do Twoich barw, także musisz uruchomić lakiernię...
A drzewka już dużo lepsze... (y)
 
OP
OP
Oskarpaj

Oskarpaj

Użytkownik
Reakcje
120 0 0
#57
Dzięki. Cała przyjemność po mojej stronie. :)
Many bardzo ciekawe i całkiem dobrze im w tych kolorkach. Ale nie do końca pasują do Twoich barw, także musisz uruchomić lakiernię...
A drzewka już dużo lepsze... (y)
Dokładnie ;) MANy idą do lakierowania zaraz po trzech nowo kupionych Ikarusach ! :)
 
OP
OP
Oskarpaj

Oskarpaj

Użytkownik
Reakcje
120 0 0
#59
W dniu dzisiejszym skończyłem malować i oklejać kolejnego Mercedesa O405 ;) W swojej kolekcji posiadam dwa takie modele ale chciałbym się wzbogacić o parę sztuk ;) Pierwsze zdjęcie przedstawia dwie O405, które opuściły bramy zajezdni... ;)
Merc-przod.jpg

Niby takie same, a jednak paroma detalami się różnią... Jak to bywało i bywa w PKSie :p
Merc-tył.jpg

I jeszcze pozwoliłem sobie zrobić takie typowe zdjęcie z zajezdni....
Merc-bok.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki