• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy - mafo

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Mój też dojechał. Ładny jest, chociaż nie idealny. Nie można jednak wydziwiać. Mój dostał już trilex-y i od razu lepiej wygląda. Dla chętnych na wymianę kół taka informacja. Końcówki oryginalnych osi są wyposażone w przetłoczenia mające za zadanie lepiej trzymać felgi. Trzeba użyć trochę większej siły, aby je zdemontować.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
W autobusach u mnie niewiele się dzieje, ale Brekina zrobiła kapitalną bożonarodzeniową niespodziankę. Mianowicie wydała dwa stare autobusy piętrowe w barwach londyńskich. Marka autobusów to AEC Routemaster. Dziś już są one wycofane z regularnych tras, pozostały jedynie jako zabytkowe, do przewozów okolicznościowych.
Dzięki Pawłowi z Toysandmodels @pj-pauli modele trafiły do mnie tuż przed gwiazdką, a dziś była chwilka, żeby je sfotografować.

AEC Routemaster czerwony 001.jpeg
AEC Routemaster czerwony 002.jpeg
AEC Routemaster czerwony 003.jpeg
AEC Routemaster czerwony 004.jpeg
AEC Routemaster czerwony 005.jpeg
AEC Routemaster czerwony 006.jpeg
AEC Routemaster zielony 001.jpeg
AEC Routemaster zielony 002.jpeg
AEC Routemaster zielony 003.jpeg
AEC Routemaster zielony 004.jpeg
AEC Routemaster zielony 005.jpeg
AEC Routemaster zielony 006.jpeg
AEC Routemaster zielony 007.jpeg
AEC Routemaster zielony 008.jpeg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Brawo Maciek!!!, Brawo Brekina(y)
Ja czekam na wersję z otwartym dachem jeżdżącą z wycieczkami w Hamburgu, niedługo powinna się również ukazać.
Model wykonany pięknie i oby więcej takich rodzynków, na te londyńczyki też się chyba skuszę.
Ten pojazd jeździł po ulicach Londynu 48 lat, co czyni go najdłużej jeżdżącym seryjnym pojazdem na świecie, drugie miejsce ma Ikarus 280
z tym że to są dane z 2018r. a z tego co mi wiadomo to na ulicach Ploesti i jednego z rosyjskich miast są na dzień dzisiejszy jeszcze dwa
ikarusy z 1973, więc jest szansa że zostanie zdetronizowany.
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Wyraziłem swój zachwyt tym modelem u kolegi Marcina, a tu widzę że to kolega Maciej miał wcześniejszą jego premierę na forum, i to w dodatku zdublowaną(y).
Czerwone barwy znane wszystkim, ale i w zielonym "wdzianku" prezentuje się ten AEC Routemaster ciekawie.
Ale wszystkie maja wspólną cechę: wygięte rury na tylnym pomoście;):LOL:.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Ja czekam na wersję z otwartym dachem jeżdżącą z wycieczkami w Hamburgu, niedługo powinna się również ukazać.
Dobra wiadomość. Jeszcze jej w katalogu nie widziałem, ale też z chęcią przygarnę taką wersję.

Ten pojazd jeździł po ulicach Londynu 48 lat,
Jakby ktoś miał ochotę zobaczyć na żywo to można go znaleźć w Warszawie
https://warszawa.lento.pl/londynski-autobus-pietrowy-z-dachem-do,2675062.html
i w Opolu
https://statekopole.pl
 
Ostatnio edytowane:

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Tylko dlaczego z Hamburga? :mad: Przecież Hamburg ma już tyle autobusów zrobionych w miniaturze... :confused:
Zdecydowanie wolałbym z Londynu. Chyba trzeba będzie poczekać, może taki będzie kiedyś w ofercie. :niepewny:
Nie wierzę żeby modyfikowali formę tylko na zamówienie jednego sklepu, sam chętnie kupię takie coś;
27566_aec-routemaster-mac-tours-edinburgh-flickr-photo-sharing.jpg


no a te z Hamburga też są całkiem sympatyczne;

7207.800-HH-MM-278.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Ostatnio udało się kupić autobus z kierowcą i pasażerami. Niestety, model z drugiej ręki i brak jest w nim lusterek. :( Może kiedyś uda mi się takie gdzieś kupić. Dziś herpowska Setra S228DT.

Setra piętrowa 001.jpeg
Setra piętrowa 002.jpeg
Setra piętrowa 003.jpeg
Setra piętrowa 004.jpeg
Setra piętrowa 005.jpeg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
Świetnie to wygląda, a ta generacja setry mi się bardzo podoba i kojarzy kształtem bryły z ostatnią generacją (E) autokarów Ikarusa.
Jeden z trzech sprowadzonych do Polski jeździł w Bielsku-Białej.
images_ikarus_e-series_1995_1_b.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki