• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

Reakcje
54 0 0
Kilka lat temu przeszedłem ze sklepowego chińczyka na "lodówkowca" produkcji użytkownika z forum Modelwork.
TUTAJ masz link do jednego z jego ogłoszeń. Sprzęt nie jest tani ale wart każdej złotówki. Jeżeli nie ma jego aktualnego ogłoszenia o sprzedaży to można napisać do niego maila z zapytaniem o kompresor.
"Lodówkowiec" jest prawie niesłyszalny, można odpalić w środku nocy i na 100% nie pobudzi użytkowników ;)
właśnie taki teraz mam na oku. Na kursach widziałem lodówkowce w akcji, normalnie szok jak szybko i cicho chodzą.
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
Mam (od 1,5 roku) i nie polecam... To uszczelnienie teflonowe dyszy jest do bani, szybko się odkształca i traci szczelność. Ma twardy spust (dźwignię ? ) po dłuższym malowaniu aż palec boli. Używam tego aerografu jedynie do kamuflaży malowanych z ręki, fakt precyzja jest.
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
961 2 0
Mam (od 1,5 roku) i nie polecam... To uszczelnienie teflonowe dyszy jest do bani, szybko się odkształca i traci szczelność. Ma twardy spust (dźwignię ? ) po dłuższym malowaniu aż palec boli. Używam tego aerografu jedynie do kamuflaży malowanych z ręki, fakt precyzja jest.
Hej, a ja go używam od kilku lat i fakt być może to uszczelki teflonowe to nie najlepsze rozwiązanie, ale do samego aerografu nie mam żadnych zastrzeżeń, robi swoją robotę.
Napisz proszę jakiego Ty używasz aerografu, i podziel się swoją opinią na jego temat.
Może warto przesiąść się na wyższy model?
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
Hej, a ja go używam od kilku lat i fakt być może to uszczelki teflonowe to nie najlepsze rozwiązanie, ale do samego aerografu nie mam żadnych zastrzeżeń, robi swoją robotę.
Napisz proszę jakiego Ty używasz aerografu, i podziel się swoją opinią na jego temat.
Może warto przesiąść się na wyższy model?
Nie ma sensu kupować droższych no może oryginalna Iwata . Te droższe chińczyki typu Adler, są bardzo dobre ( są to kopie IWAT-y jedne lepsze inne gorsze) ale wszystko zależy do czego konkretnie dany aerograf ma służyć, ja mam kilka w tym głównie Chińczyki z większymi dyszami 0,3 - 0,5mm a do bardzo precyzyjnego malowania (np. plamy kamuflażowe) właśnie Ultra z dyszą 0,15 ale rzadko go używam.
Polecam np taki:
https://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-dwufunkcyjny-dysza-0.25mm.html
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Ciekawa dyskusja. Mi osobiście Adler nie leży, jest lekki i właśnie spust o którym pisze Michał chodzi za lekko. Ale to kwestia upodobań. O uszczelce się nie wypowiadam bo jeszcze nie mam z tym doświadczeń. Natomiast na pierwszy rzut oka wydaje się że można by ją wymienić na oring. No nic. pomalujemy zobaczymy.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Ja też na Ultrę nie narzekam. No, może zbiornik farby za mały i upierdliwe czyszczenie, ale jakość powłoki świetna. Adler którego miałem mi nie leżał w ogóle. Był jakby nieporęczny.
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
961 2 0
Ja też na Ultrę nie narzekam. No, może zbiornik farby za mały i upierdliwe czyszczenie, ale jakość powłoki świetna. Adler którego miałem mi nie leżał w ogóle. Był jakby nieporęczny.
Fabryczny zbiornik ma pojemność 2 ml ale bez problemu można dokupić zbiornik o pojemności 5 ml. Polecam również zakupić sobie kapselek na górę zbiornika, ochroni go to przed dostawaniem się do środka różnego rodzaju śmieci, pyłu, kurzu jeżeli odstawiamy aerograf na stojaczku na dłuższy czas.
 

Podobne wątki