• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ś.P. Jerzy Korczak – Ziołkowski

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#22
Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.
Rysunki Pana Jerzego, publikowane w latach 80-tych. w tygodniku Sygnały wyrobiły u mnie zupełnie inny sposób dostrzegania piękna kolei.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#33
Na przepięknych grafikach ś.p. Pana Jerzego Korczaka-Ziółkowskiego wychowały się pokolenia ludzi wrażliwych na piękno starej kolei, a wąskotorówek w szczególności. Wyrazy współczucia dla Rodziny i Najbliższych.
[*] [*] [*]
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#34
" Zanikający pejzaż klasycznej kolei ... "

To sentencja-refleksja Jerzego Korczaka - Ziółkowskiego zamieszczona w latach 90 w Wolsztynie ...

Mistrz Syntezy Trójwymiarowego Pejzażu Kolejowego w postaci niezwykle malarskich dioram , który o dwie dekady wyprzedził epokę realistycznych dioram, modułów.
Naturalna zieleń zastosowana na jego dioramach w połowie lat 90 , wystawionych w Warszawie w PKiN w 1997r zapierała dech i deklasowała cały świat ówczesnego modelarstwa kolejowego ...

( Oszołomiony metafizyczną wręcz nostalgią tych dioram, trzy dni spędziłem w Ogrodzie Botanicznym przechodząc od systematyki do systematyki i wreszcie trafiłem na identyczne gatunki roślin ... )
Pan Jerzy dla tych którzy mieli okazję widzieć jego prace był postacią bardzo cenioną , wręcz kultową . . .
Ładunek nostalgii jaki zawierają dioramy Jerzego Korczaka - Ziółkowskiego jest trudnym a może w ogóle nie do osiągnięcia ...


Odszedł Wielki Pejzażysta Kolejowy i to zarówno Dwu jak i Trójwymiarowy ... :(

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Sala Pamięci 24

Podobne wątki