• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST45-01

OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#5
Krzychu 126 napisał(a):
''to coś'' już prowadzi pociągi???
To coś od 3 dni prowadzi pociągi z Grudziądza do Terespola Pomorskiego, raz jechało do świeckiej celulozy-wieczorem. A zdjęcie jest z dziś ok. godz 19 po przyjeździe z Gr.
Jazdy są dozorowane przez pracownika Pesy i sympatyczny pan mi dziś powiedział, że obserwacje zachowania mają byc prowadzone ok. pół roku. Potem jesli będą fundusze to docelowo może być przebudowane nawet 20 maszyn.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.853 116 22
#7
Ma jakieś takie "bezduszne" te światła. :D Nie wiem czemu, ale takie właśnie wrażenie odnoszę, patrząc na nią.

I jeszcze jedna uwaga. Kiedyś, dawno to temu było, po wyprodukowaniu pierwszego egzemplarza tych lokomotyw, miał on reflektory nie wypukłe, ale wklęsłe. Inaczej niż reszta taboru PKP. Lokomotywa ta nosiła wtedy oznaczenie SU45-001, później SP45-001. My zaś wszyscy znamy te lokomotywy z reflektorami wypukłymi.
Teraz za to, jedna z tych lokomotyw, po modernizacji, między innymi otrzymała reflektory halogenowe, też wklęsłe. Pomimo ich innych kształtów, to trochę tak, jakby czas zatoczył krąg, nawet oznaczenie podobne: ST45-01.

http://plewka.ovh.org/sloki/sp45-001.jpg
rysunek pochodzi ze strony plewka.ovh.org
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#8
Niebieskie malowanie już można przeboleć, nawet tą odstającą jak mały palec klimatyzajcę, ale te relfektory to jakaś porażka :| Kto to wymyślił? :x
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#10
Czy ktoś ma dokładny spis systemów sterowania i elektronicznych zastosowanych w tej lokomotywie? -- Obejrzałem sobie wczoraj ST45-01 na DTP w Warszawie. Oto, co wypatrzyłem. Kabinę zupełnie ma zmienioną, tj. bez kierownicy, a z elektronicznym nastawnikiem prędkości w postaci joysticka, prędkościomierz z czymś w rodzaju tempomatu (prod. Hasler), monitor-kontroler silnika i instalacji Lokel Intelq, pulpit NT (nie za bardzo wiem, do czego służy: czy do logowania?), radiostacja Koliber. W kabinie jest oczywiście klima. Jak na polski wyrób, wyglądała dość imponująco. Można było się pobawić, gdyż instalacje miała czynne. Dołączam kilka zdjęć -- nie są najlepsze, bo nie umiem ich robić.
 

Załączniki

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
306 1 0
#14
To już fiata na towarową przerobili...

Niedługo to pociągi pasażerskie bedą rumuny SP43 (ST43) ciągnąć, a ET09 (EP09) będzie cysterny i węglary holował.

Wracając do ST45: Wcześniej według oznaczenia to ona była "uniwersalna"



:?
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#15
Do Kol. "grzesiek90": bardzo interesujące zdjęcia. Dziękuję za podzielenie się nimi.

Ponieważ nikt nie odpisał na mój apel dotyczący opisu systemów tego loka (nie mam pretensji - producent też milczy), prezentuję to, co udało mi się ustalić -- może się komuś przyda:

1. System sterowania i monitoringu Lokel Intelo z monitorem UniOP (Czechy);
2. Zadajnik prędkości Alfa Union (Czechy);
3. Tachograf Metra Blansko a.s. typu LTNz (o dziwo opisany jako Hasler), analogowo-cyfrowy z tempomatem;
4. System monitoringu zużycia paliwa NT Metronix (ente.com.pl);
5. Rtlf Koliber;
6. Klimatyzacja Autoclima;
7. elektrycznie sterowane lusterka;
8. podgrzewane szyby;
9. brak ogrzewania elektrycznego wagonów;
10. Stary silnik 2112SSF zastąpiono niemieckim firmy MTU typu 12V4000R43 (2040 KM);
11. sterowanie systemów poprzez szynę CAN-bus (prędkość 1 Mbit/s);

Dane techniczne:

prędkość max. – 120 km/h
układ osi – Co – Co
moc silnika – 1350 kW / 2040 KM
przekładnia mocy – elektryczna

Lokomotywa ma przewidzianą żywotność na ok. ćwierć wieku.
 
Reakcje
0 0 0
#19
no wygląda lepiej w nocy. misie podoba lepsza jest od SU45,SP45 i szybsza ciekawe jakby wyglądała w zielonym malowaniu czy w malowaniu PKP intercity ale po co by była w malowaniu PKP ic:?:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 8

Podobne wątki