• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST43 Pomorze Wschodnie?

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Witam, czy jakas ST43 stacjonowala na Pomorzu Wsch w III/IV ep? Jesli tak, bede zobowiazany za informacje jaki to mogl byc nr. Z tego co udalo mi sie wyczytac, to nie znalazlem zadnej takiej, ale moze zle szukalem? Pozdrawiam
 
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
W odroznieniu do zachodniego. Jakby region taki w Polsce na polnocy czyli na gorze mapy jest. Mojej starej mapy. A co, przeniesli teraz gdzies indziej?
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#4
W Polsce jest Pomorze i Pomorze Zachodnie, nie słyszałem o "Pomorzu Wschodnim" -być może przenieśli gdzie indziej np na południe gdzieś w okolice Śląska ale to komisję parlamentarną by cza zorganizować aby wyjaśniła zaginięcie "Pomorza Wschodniego"
Owszem za wilusia było coś takiego jak Westpreussen ,no ale to Prusy Wschodnie a nie Pomorze.
 
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Ano cos było takiego, ale ja niestety nie pamiętam. Tak długo ludzie nie zyja. Wybaczcie Panowie, to było tak jakby, ku uciesze piszącego jedynie, więc cofam wszystkie wschodnie Pomorza i Prusy, Kurlandie pozostawiając niestety pod zaborem. Trzymam się jedynie PKP, III i IV epoki i okolic Trójmiasta, bo ono chyba dalej funkcjonuje, o ile mi wiadomo. Co, oczywiście dalej nic nie wnosi w pytaniu, o ewentualne stacjonowanie SP43, w tamtym rejonie. Pozdrowienia
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#8
Jednak Westpreussen,na tym terenie dziś moje Wejherowo, dawniej Neustadt Wpr.

http://www.westpreussen-berlin.de/Karten/westpreussen_mallek_gross.jpg

Ano cos było takiego, ale ja niestety nie pamiętam. Tak długo ludzie nie zyja. Wybaczcie Panowie, to było tak jakby, ku uciesze piszącego jedynie, więc cofam wszystkie wschodnie Pomorza i Prusy, Kurlandie pozostawiając niestety pod zaborem. Trzymam się jedynie PKP, III i IV epoki i okolic Trójmiasta, bo ono chyba dalej funkcjonuje, o ile mi wiadomo. Co, oczywiście dalej nic nie wnosi w pytaniu, o ewentualne stacjonowanie SP43, w tamtym rejonie. Pozdrowienia
No to jak ? ST43 czy SP43 ,bo znów mamy zonka , bo SP43 tyż chyba kole ślunska gdzieś schowali :)

No ale dobra , skoro chodzi o Pomorze to w Gdyni krótko stacjonowały 3 rumuny,
ST43-265
ST43-217
ST43-229
i fotki z niezawodnej w takich sytuacjach strony :
http://jareks.zonk.pl/pekape/htmls/st43-2-2.htm


pkpj4642.jpg
pkpj4591.jpg
pkpj4945.jpg
pkpj4571 (1).jpg
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.438 464 29
#10
Coś kolega Ostatni trochę miesza. W pierwszym cytowanym przeze mnie wpisie, wymienił Westpreussen stwierdzając, że to Prusy Wschodnie:
Owszem za wilusia było coś takiego jak Westpreussen ,no ale to Prusy Wschodnie a nie Pomorze.
Przynajmniej ja tak to zrozumiałem i dlatego zauważyłem:
Teraz kolega pisze o rejonie Wejherowa, który jako żywo do Prus Wschodnich nie należał.
Jednak Westpreussen,na tym terenie dziś moje Wejherowo, dawniej Neustadt Wpr.
I tu się zgadzam, że coś takiego jak Westpreussen istniało.
 
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
Bardzo dziękuje kol Pawel. Odszczekałem przecież wszystkie ost i west, ale dalej nic. 2001 to nie moja bajka, wiec dalej prosze o info z III/IV ep.
Jesli SP43 tylko na Południu stacjonowały jedynie ?, to ST43 by mnie interesowało w moim rejonie Pomorza. I prośba, dajmy pokój geografii, bo ona nic nie wnosi do tematu.
Pozdrawiam
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
#12
Jak dobrze pamiętam to w końcu lat sześćdziesiątych stacjonowało kilka ST43 wprawdzie na Odolanach ale przeznaczonych do obsługi pociągów ekspresowych z Warszawy nad morze.[DOUBLEPOST=1396351353][/DOUBLEPOST]
Jesli SP43 tylko na Południu stacjonowały jedynie ?
A to co znowu? Czyżby w jakimś rumunie zainstalowano ..... parnik?
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
351 1 1
#13
Poniżej lokomotywy ST43 stacjonujące w MD Słupsk:
ST43-17 (1978)
ST43-26 (1970-1977) (skreślenie z inwentarza)
ST43-38 (1970-1978)
ST43-42 (1970-1979)
ST43-43 (1977-1978)
ST43-65 (1976-???)
ST43-73 (1970-1978)
ST43-76 (1969-1978)
ST43-90 (1977-1979)
ST43-98 (1970-1978)
ST43-140 (1976-1977)
 
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#14
Pawel bardzo Ci dziękuje za rzeczową informację. Spróbuje odszukać daty rewizji, jak się nie uda, poproszę Cie o ewentualną podpowiedż. Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz.
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#16
Kolego Andrzeju, to żółte na mapie to tam jest Wejherowo i Prusy Wschodnie ,a co do :
....no ale to Prusy Wschodnie a nie Pomorze...
chodziło mi tylko o nazwę, że kiedyś Prusy Wschodnie , a dziś Pomorze :),
Dobra dość geografii i tej starej i nowej, z tego co wiem na pomorzu ST43 występowały tylko w 2001 roku :)
CoCu, taki zart odnośnie wpisu kolego Olmeck, z tym SP43 , oczywiście że to literówka ze strony olmecka , takiej lokomotywy nie było, a szkoda :)

A to mój rumunek :)

rumun.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#17
No piękny będzie bardzo. Kto go robi? Ja też takiego bym chciał kupić, ale trzeba matke znaleźć, a o nia trudno niestety już teraz na allegro. Bardzo Ci zazdroszczę, ale naprawdę pozytywnie.
 
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#20
No i się wyjaśniło, Prusy zachodnie jednak z Wolnym Miastem. No i nie Pomorze Wschodnie, jak to nieopatrznie się mi wypsło, na nieszczęście, jako oczywisty oczywiście żart.
 

Podobne wątki