• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.420 463 29
Ja zakupiłem z oświetleniem
A ja bez oświetlenia:

IMG_8853a.JPG
IMG_8856a.JPG
IMG_8861a.JPG
IMG_8866a.JPG
IMG_8872a.JPG

Więcej zdjęć w artykule Andrzeja Etmanowicza, jaki ukaże się wkrótce w "Świecie kolei".
Jakoś o EP23 nie widzę tam nic tylko wzmianka o EP05
Nie sądzę, żeby EP23 mogła jeździć z "Odrą". Jedyny egzemplarz EP23-001 został wykonany w 1972 roku. Testy nie były zbyt obiecujące, więc wątpię, żeby 2 czy 3 lata później EP23 jeszcze jeździła z planowymi pociągami.
Istnieje jakiś szczególny powód, dla którego akurat ten egzemplarz miałby zostać wybrany do odwzorowania w miniaturze?
Dla Piko nie ma szczególnego powodu, ale taki model przydałby się do "Odry". Jest zdjęcie z Warszawy Głównej, na którym jest kolorowa "Odra" właśnie z SP45-047.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.631 71 19
Dla Piko nie ma szczególnego powodu, ale taki model przydałby się do "Odry". Jest zdjęcie z Warszawy Głównej, na którym jest kolorowa "Odra" właśnie z SP45-047.
Właśnie o to mi chodziło tzn. jako "powód" uznałbym wspomnianą fotografię, o której istnieniu wcześniej nie wiedziałem. Czy można ją gdzieś zobaczyć? Lokomotywy serii SP45 prowadziły ekspres "Odra" na całej trasie (przez krótki okres czasu)?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.631 71 19
Była chyba tutaj w wątku
Przejrzałem poprzednie 10 stron (od momentu ukazania się zapowiedzi wydania ekspresu Odra w miniaturze), a także użyłem wyszukiwarki do odnalezienia hasła SP45-047, ale niestety bezskutecznie :( . Wydaje mi się, że dosyć uważnie śledziłem wspomnianą dyskusję, a fotografii wspomnianej lokomotywy oraz jej numeru w ogóle nie kojarzę.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.420 463 29
Lokomotywy serii SP45 prowadziły ekspres "Odra" na całej trasie (przez krótki okres czasu)?
Tak, SP45 na całej trasie jeździły do września 1975, więc z kolorową "Odrą" SP45 jeździły nieco ponad rok, od 22 lipca 1974 do 29 września 1975. Jeszcze do 2 grudnia lokomotywy spalinowe prowadziły "Odrę" między Wrocławiem i Ostrowem Wlkp., a po zakończeniu elektryfikacji tego odcinka już na całej trasie pociąg prowadziły elektrowozy.
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Odnośnie SP45-047 131 strona Lokomotywy spalinowe serii SP45 SU46 SP47 wydanie 2019, tam znajduje się owe zdjęcie z opisem że ta lokomotywa właśnie przyprowadziła Odrę.
Niestety nie mam skanera aby wrzucić tutaj
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.623 107 12
mogła bo była od nowości (1973) do 1992 roku na stanie lokomotywowni Wrocław Gł.
Problemem jest to że wersja od EFC jest z żółtą mordką wiec w takim malowaniu raczej odpada :( Szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę powyższy wpis @Andrzej Harassek o względnie którym okresie panowania trakcji spalinowej na tej trasie z ekspresem Odra
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.420 463 29

Podobne wątki