• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Problemy z jazdą lokomotyw

SM42

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#1
Witam, od jakiegoś czasu buduję makietę modułową w skali tt. Zasilanie cyfrowe, skusiło mnie wieloma możliwościami, w tym wolną jazdą.

I tu się pojawia problem. W momencie kiedy lokomotywy jadą wolno, na przykład jazda w bok, bądź zjazd na tor zajęty (wg Ir1), lokomotywa zatrzymuje się. Jeszcze, żeby to było na rozjazdach, ale dzieje się to również na prostych odcinkach. Makieta jest świeżo zrobiona, tory zeszlifowane, lokomotywy też. Ok1 od Roco, Taurus 1116 Piko i przerabiana BR 130. Brakuje mi już pomysłów jak rozwiązać problem.

Doginałem odbieraki, lutowałem wszystko sam od nowa, czyściłem, oliwiłem, tory to samo. Spotkał się ktoś z czymś takim?
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
#22
Ten problem najprawdopodobniej się rozwiązał, za to na jego miejsce wskoczył kolejny. W Ok1 blokują się wiązary i tendencje nie jest w stanie nawet przepchnąć lokomotywy. Istnieje jakaś konkretna konfiguracja wiązarów, czy muszę je poskładać empiryczne?
Weź to zapakuj i wyślij do serwisu.Tam Ci zrobią profesjonalnie.Zapłacisz kilkadziesiąt złotych i będziesz zadowolony.Sam już kilkukrotnie korzystałem z tej profesjonalnej formy naprawy.Ustawianie wiązarów w sytuacji kiedy nigdy tego nie robiłeś niechybnie (brak doświadczenia i wiedzy)doprowadzi do trwałego uszkodzenia modelu.Wiązary to najbardziej delikatna i skomplikowana część parowozu.Doradzanie Ci "na odległość"nawet przez wysokiej klasy (doświadczonego) fachowca w niczym Ci nie pomoże.;)
 
OP
OP
S

SM42

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#25
A dlaczego "poległeś"?:niepewny:
Człek mądry wie kiedy się wycofać.(y)
Najłatwiej i najszybciej to można tylko sobie narobić nie małych kłopotów.:X3:
Zaczynam się zastanawiać, czy warto jeszcze w tego loka inwestować... Raz był na reklamacji, raz był naprawiony, a dzisiaj przy czyszczeniu niewiadomo jak przestawiły się wiązary. Uwielbiam patrzeć na parowozy i ich słuchać, ale na makiecie są z nimi prawie same problemy
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
#26
Zaczynam się zastanawiać, czy warto jeszcze w tego loka inwestować... Raz był na reklamacji, raz był naprawiony, a dzisiaj przy czyszczeniu niewiadomo jak przestawiły się wiązary. Uwielbiam patrzeć na parowozy i ich słuchać, ale na makiecie są z nimi prawie same problemy
Jeżeli chcesz to mogę Ci podać namiary do serwisu.Możesz zarządać oceny stanu technicznego modelu i ew.ceny naprawy.Naprawa nastąpi za Twoją zgodą.Taka wycena jest gratis.:)
Początkowe koszty-to tylko koszty wysyłki w obie strony.:cool: